Gökten kurbağa yağdı!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
turkordu

turkordu

Üye
    Konu Sahibi
Gökten kurbağa yağdı!

Japonya'da bir süredir gökten kurbağa yağması halkı ve bilim insanlarını hayrete düşürdü..Japon basınında yer alan haberlere göre, ay başından bu yana Ishikawa bölgesindeki..
Japon basınında yer alan haberlere göre, ay başından bu yana Ishikawa bölgesindeki bazı kentlerde gökten ölü kurbağa yağdı.
Nanao kentinde 55 yaşında bir adam yakalandığı kurbağa yağmurunun tuhaf bir ses ortaya çıkardığını söylerken, bir başka kent sakini de otoparkta otomobilinin ön camlarının 100'den fazla ölü kurbağa ile kaplandığını anlattı.
Ölü kurbağa yağmurunun 48 saat sonra Hakusan kentinde de görüldüğü yetkililerce bildirildi.
Bilimadamları, şiddetli fırtına ve deniz hortumlarının kurbağa ve balık gibi hayvanları alıp başka bir yere yağdırabileceği açıklamasını getirirken, Kanazawa Meteoroloji Gözlemevi yetkilileri, bölgede şiddetli bir rüzgar kaydedilmediğinden kurbağaların nasıl geldiğini anlayamadıklarını belirttiler.

• Beğen
Tepkiler: pisicikk ve hltdesign

ash54

ash54

Üye
kurbağa duaları tutmuş işte daha ne istiyorlar adamlar hep börtü böcek yiyor zaten.:ehe

Doğan

Üye
çok ilginç :pro:

pisicikk

pisicikk

Üye
entersan gerçekten de... paylaşım için teşekkürler...

alperen1313

alperen1313

Üye
yıkllar önce yıllar 80 li yıklların başı...heniz çocuğuz :=)
o yıl gördüğüm ve bir daha ankarada görmediğim bir olaydı bu...
gökten sağnak sağnak kurbağpa yağmıştı..
hayretler için de kalmıştım...
ama yıllar sonra öğrendim ki
şiddetli rüzgar sulak bölgedeki kurbağaları hotumunun içine alıyor ve ilerideki bir bölgeye boşaldtıyor...

Doğan

Üye
yıkllar önce yıllar 80 li yıklların başı...heniz çocuğuz :=)
o yıl gördüğüm ve bir daha ankarada görmediğim bir olaydı bu...
gökten sağnak sağnak kurbağpa yağmıştı..
hayretler için de kalmıştım...
ama yıllar sonra öğrendim ki
şiddetli rüzgar sulak bölgedeki kurbağaları hotumunun içine alıyor ve ilerideki bir bölgeye boşaldtıyor...

vay bee çok ilginç :pro:

alperen1313

alperen1313

Üye
vallahi öyle oldu :=)
ankarada yaşı tutan varmı aranızda bilmem ama
balgat söğütözü n de yıllarını da söylesemmi ?? acep :=)
1985-1987 arasındaydı :=)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt