GM 5 Plus OTG Desteklemiyor

Sponsorlu Bağlantılar

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
GM 5 Plus OTG Desteklemiyor
Arkadaşlar GM 5 Plus için yurt dışından USB Type-C 'yi USB 'ye dönüştüren aparat aldım ancak çalışmadı. Aynı aparatı başka bir cihazda denedim çalıştı. Sebebi nedir acep ?

0MG90

0MG90

Üye
Youtube'a falan baktın mı hiç deneyen var mı diye?

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Youtube'a falan baktın mı hiç deneyen var mı diye?
Evet kullananlar var. Ama benim kullandığım aparatla aynı değil sadece. Dedim acaba aparattan mı, başka telefonda denedim çalıştı.

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Güncel.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Hocam bu konu ile ilgili benim de kafamda deli sorular var. Şimdi olay iki türlü yapılabilir. Birincisi bizim devamlı kullandığımız Micro USB uçlu OTG kablosunu USB Type C'yi Micro USB'ye çeviren adaptöre takarak kullanmak. Tahminimce bu şekilde çalışmayacaktır. İkincisi de USB Type C uçlu OTG aparatı kullanmak. Olması gereken sanırım bu. Siz hangisini kullandınız

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Hocam bu konu ile ilgili benim de kafamda deli sorular var. Şimdi olay iki türlü yapılabilir. Birincisi bizim devamlı kullandığımız Micro USB uçlu OTG kablosunu USB Type C'yi Micro USB'ye çeviren adaptöre takarak kullanmak. Tahminimce bu şekilde çalışmayacaktır. İkincisi de USB Type C uçlu OTG aparatı kullanmak. Olması gereken sanırım bu. Siz hangisini kullandınız
İkisini de kullandım. Kutunun içinden çıkaran aparatla, Micro USB OTG kablosunu denedim olmadı. Sonra internetten USB Type-C uçlu OTG aparatı aldım yine olmadı. Ancak internetten aldığım aparat başka bir cihazda çalıştı. Videolara bakıyorum, adam USB Type-C aparatı ile bellek bağlayabiliyor.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
İkisini de kullandım. Kutunun içinden çıkaran aparatla, Micro USB OTG kablosunu denedim olmadı. Sonra internetten USB Type-C uçlu OTG aparatı aldım yine olmadı. Ancak internetten aldığım aparat başka bir cihazda çalıştı. Videolara bakıyorum, adam USB Type-C aparatı ile bellek bağlayabiliyor.

Açıklayıcı bir video. Eğer sende çalışmıyor ise öncelikle yeni bir tane OTG kablosu alıp dene. Ya da cihazında problem olabilir

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Kullandığın Aparat İle AlakalıBişeydir

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ama başka cihazda çalıştı?
Tamam İşte Sorunda O :) Bendede Aynı Durum Var Nokia 808 de Bazi Cihazları Çalıştıramıyorum Başka Cihazlar Çaliştiriyor ama.Bazıları Hiç Görmüyor 808 Görüyor Tuhaf Bişey Yani.Aynı Kablo İle Başka Cihazlar Hiç OTG Açmıyor Bazı Cihazlar Açıyor.Telefoncuya Gidip Farklı Kablolar Dene.

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Tamam İşte Sorunda O :) Bendede Aynı Durum Var Nokia 808 de Bazi Cihazları Çalıştıramıyorum Başka Cihazlar Çaliştiriyor ama.Bazıları Hiç Görmüyor 808 Görüyor Tuhaf Bişey Yani.Aynı Kablo İle Başka Cihazlar Hiç OTG Açmıyor Bazı Cihazlar Açıyor.Telefoncuya Gidip Farklı Kablolar Dene.
Bugün deniyeceğim bakalım.

Misafir - 36407

USB 3.0 olan otg kablolar olmuyor not: yani mavi olanlar bende de var ama çalışmıyor babaminkinde calisiyo

Üst Alt