Gitar için tab sistemi ( yardım lütfen )

Sponsorlu Bağlantılar

HeavyXS

HeavyXS

Üye
    Konu Sahibi
Gitar için tab sistemi ( yardım lütfen )
Arkadaşlar ablam yaz tatilinde geldi, benim isteğimle gitarını da getirdi . Diyorum ki şu zıkımı biraz çalmayı öğreneyim. Do'ymuş mi'ymiş beni alakadar etmiyor sadece 1-2 şarkı çalmak istiyorum. İlk gün olmasına rağmen sokaklarda rüzgar aklımda aşk var şarkısının başını çalabiliyorum, hangi perde hangi tel biliyorum çünkü çok kolay şarkı sadece 2 telde geçiyor. Tabi ilk gün, sık sık yanlış tele vuruyorum, ayrıca elimle çalıyorum tam zor oluyor. Ama gene de bir kaç şarkı daha çalmak istiyorum, internette tablarını buldum fakat nasıl tab okunur bilmiyorum. Wikipedia'dan falan baktım tab sayfasına, gene bir şey anlamadım. Açıklayabilecek var mı ? Ablam çok bilmese de ona sorarım da, yeni geldi. Yorgundur sormayalım dinlensin :)

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Çalmayı öğrenmen daha iyi yoksa çalmayı bilmiyorsan dinleyen kişiye her istediğini yaptırırsın,çin işkencesi gibi

HeavyXS

HeavyXS

Üye
    Konu Sahibi
Dinleyen yok, kendi kendime tıngırdıyorum :D Aynı anda iki tele vursam öğrendim olayı aslında konu kilitlenebilir, isteyince 2 tele vuramıyorum istemeyince vuruyorum :D Kıl bir alet yaşasın flüt :D

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Sırf tab öğrenmek için kurslara yazılanlar var.. öğrenmesi 10 sn oysaki..

HeavyXS

HeavyXS

Üye
    Konu Sahibi
Soldan parmak bastırdığımız yerler ( p ile başlıyor perde misin başka bir şey misin hatırlayamadım ) . Oraya göre işte kolaymış. Kafa yormam gerekti biraz, bir kaç şarkı dinleyim tıngırdattım. Soldan sağa mı sağdan sola mı sayılar diye. Sonra kolay. Duman'ın her şeyi yak şarkısını çalma çabam başarısız oldu ama, klasik gitarla denemeyin. Ama ben zaten çalamam. 1 zaman ayırasım yok. 2 kursa gidesim hiç yok . Çalışırsam olur da çalışmam :D