Gerdeğe mi,Mezara Mı GiriyorLar? Kare kare hayatlar...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ninjaa

ninjaa

Üye
    Konu Sahibi
Gerdeğe mi,Mezara Mı GiriyorLar? Kare kare hayatlar...
12 yaşında evlendirilen ve evinden kaçarak kadın tüccarlarının eline düşen küçük China'nın dramını yüzündeki darp izleri anlatıyor.

Etyopya'da bir çocuk düğünü. Çocuklar 13 yaşındaki arkadaşlarının düğününde şarkı söylüyorlar. Onlar için bu bir oyun sadece. Etyopya'nın Kuzeyinde kız çocuklarının yüzde ellisi 15 yaşına varmadan evlendiriliyor.

Leyualem evini terkediyor.... Eşini daha önce hiç görmedi. Yüzünün niçin sıkıca kapatıldığı sorusunu, 'nereye götürüldüğümü bilmemeliyim. Yoksa kaçıp geri eve gelebilirim' diye cevaplıyor.

Leyualem için artık geri dönüş yok...

Onun dışında herkes çok mutlu.

Leyualem eşiyle birlikte...

15 yaşındaki Yekaba Kerebet doğum sancıları içinde kıvranıyor. 3 gündür doğum sancısı çeken çocuk yaştaki anne adayı akrabaları tarafından hastaneye taşınmış.

Etyopyalı Tsegaya Mekonen düğün için hazırlanıyor....

Tsegaya ve eşinin ilk karşılaşmaları...

Nepal'de bir çocuk düğünü. Bishal Shreshta Balami (16) misafirlerin hediyelerini kabul ediyor. Eşi Surita Shreshta Balami (15) tanımadığı insanlar arasında üzgün ve endişeli.

Nepal'de bir düğün.... Burada aileler kız çocuklarını buluğa girmeden evlendirdiklerinde kutsanacaklarını düşünüyorlar.

Kayınvalide düğün alayını bekliyor. Nepal'in bir köyü olan Kagati'de kız çocuklar buluğa girmeden evlendiriliyorlar

15 yaşındaki geline son öpücük...

Damat ve gelin daha önce birbirlerini hiç görmemişler. Gelin 11 yaşında.

Bir Nepal töresi.... Aileler kutsanabilmek için çocuklarını kurban ediyorlar.

11 yaşındaki Afganlı Gulam Hader 40 yaşındaki eşiyle yanyana. Kendisini nasıl hissettiğini soran gazeteciye; Bu adamı tanımıyorum. Kendimi nasıl hissedebilirim ki? cevabını veriyor. Bu Fotoğraf 2007 yılında Unicef tarafından yılın fotoğrafı seçilmiş.

9 yaşında evlendirilen Marzia Bazmohamed televizyonu bozduğu için eşinden korkarak kendini yakmaya kalkışmış. Derin yanıklar içinde yaşam mücadelesi veriyor ve henüz 15 yaşında.

Evlendirilmek istendiği için kendini yakmak isteyen bir başka Afganlı çocuk...

Roshan Kasem 8 yaşında... Yanında oturan 55 yaşındaki adamla nişanlandığını bilmiyor. Nişanlanmanın ne olduğunu bilecek yaşta değil ama çetin bir gelecek onu bekliyor.

Majabin 13 yaşında. Babası kumar borcunu onu 45 yaşındaki bu adama kuma vererek kapatmış.

Afganistan'da kadınlar intihar eden Rokhshana Rahimi için ağıt yakıyorlar.

Cenaze namazı kılınıyor ancak dramlar yaşanmaya devam ediyor... Savaş insanları o kadar çaresiz bırakmış ki, ebeveynler çocuklarını evlendirerek yüklerini hafifletmeye çalışıyorlar.

10 yaşında evlendirilen Rahimi sorumlulukların altında eziliyor ve çareyi kendini öldürmekte buluyor.

Ailesine kaçmak isteyen karısını öldüresiye döven bu adamı haklı bulanların sayısı çok. bir yaşında nişanlandırılan ve 10 yaşında evlendirilen bu kadını ise kimse anlamak istemiyor.

Çocuk yaşta evlendirme geleneği Hıristiyanlar arasında da yaygın. 11 yaşındaki Destaye Amare Ortadoks kilisesinin rahibiyle evleniyor. Etyopya'da Ortadoks rahipler çocuk yaşta kızlarla evlenmek zorundalar.

Destaye Amare başına geleceklerden habersiz.

Çocuk yaşta evlendirilen bu kızlar eşleri tarafından şiddete maruz kalıyorlar. Vucutları gelişme seyrini tamamlamadan hamile kaldıkları için sürekli sağlık sorunları yaşıyorlar.

Bu kötü gelenek büyük trajedilerle sonlanabiliyor. Evliliğini bitirmek isteyen kadınlar çoğunlukla kadın tüccarlarının eline düşüyorlar ve fuhşa zorlanıyorlar.

BİR TEŞEKKÜR YETER

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı, Mustafa Furkan, -YARINIYOK- ve 5 diğerleri

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
çoğu verildi ama bazılarını görmemiştim teşekkürler :oke:

ninjaa

ninjaa

Üye
    Konu Sahibi
ben teşekkür ederim:oke:

çeşnibahar

çeşnibahar

Üye
teşekkürler yaf.. gerçekten çok kötü bi durum.. :(

huri$

huri$

Üye
mahvoldum ben ya :agla ne uzucu rabbim

ninjaa

ninjaa

Üye
    Konu Sahibi
evet arkadaşlar ne yazıkki böyle canilikler günümüzde hala sürüyor.:(

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
:@:@:(

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Bir çoğunu bözek arkadaşımız vermişti.
Bazılarını ilk defa gördüm teşekkürler.

jackalx_06

jackalx_06

Üye
eline sağlık kardeş farklı bir paylaşım olmuş.

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
Yemın edıyorum Hıc Bu kadar ıcımden sövmemıstım dellendım gudurdum bılgısayarı gıracaktım haaa:@:@:@:@:@:@:@

bahamut

bahamut

Üye
afganlar bıde musluman demı amerıka afganıstana saldırıo dıe amerıkana kızanlar bı baksın bu konuya afganıstan
hakedıomus gercekten amerıka bı vesıle sadece ama etyopya muslumanmı onu bılmıyom sonucta araplar ve
osmanlıya yaptıkları ıhanetın cezası cekıolar kotu bı durum ama bu gercek.

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
Konuyu saptırmayalaım,bugün doğuda yanı Türkiyenın doğusunda bıle bu tarz durumlar mevcud sırf bu yuzden bıze yapılacak kötülükler haklıdır dıyemeyız

ninjaa

ninjaa

Üye
    Konu Sahibi
yaptıgınız yorumlar için teşk. arkadaşlar.:oke:

--------------- Ekleme ---------------

Konuyu saptırmayalaım,bugün doğuda yanı Türkiyenın doğusunda bıle bu tarz durumlar mevcud sırf bu yuzden bıze yapılacak kötülükler haklıdır dıyemeyız

Elbette bugün doğuda birçok bölgede bu tür olaylara rastlamak mümkün.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt