Haber Gerçek Çerçevesiz Akıllı Telefon Nasıl Olur? İşte Cevabı!

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Gerçek Çerçevesiz Akıllı Telefon Nasıl Olur? İşte Cevabı!
VİDEO HABERDE MEVCUT => Gerçek Çerçevesiz Akıllı Telefon Nasıl Olur? İşte Cevabı!

Uçtan uca çerçevesiz ekran tasarımı bu yıl trend oldu ancak yine hiç bir üretici telefonun ön yüzündeki çerçeveleri tamamen kaldıramadı. Belki bu prototip, üreticiler ilham verebilir.

Ekran çözünürlüğünü en üst düzeye çıkarırken uzun boylu, 18: 9 en-boy oranına sahip ekranlı "Çerçevesiz" telefonlar amiral gemileri arasında giderek standart haline gelmekte, ancak gerçek bir çerçevesiz akıllı telefon geliştirmek bugünün teknolojisi ile çok zor. İlk olarak, bir kulaklığa ve ön kameraya ihtiyaç var. Yine de bu bileşenlerin yerine bir dizi başka sensörden yararlanılabilir. Peki bu nasıl olacak?

İşte iyi bir fikir: eski kayar kapaklı telefonların form faktörü tamamen çerçevesiz,ekran için yeniden gündeme gelebilir. Kulağa,çılgınca geliyor olabilir, fakat alttan yukarı doğru çıkınca aslında bütün bu bileşenleri de barındırabileceği için mantıklı görünüyor.

Sonuçta, tam ekran tasarımını kesintiye uğratmak istemiyorsunuz. Ve evet, telefonlar bu şekilde yapılırlarsa daha kalın olma eğiliminde olabilirler, ancak bu da bu cihazlarda daha büyük bir batarya kullanmanın neredeyse imkansız hale geleceği öngörülüyor.

Bu, kesinlikle ilginç bir fikir gibi görünüyor ve en az bir şirket bunun üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Aşağıda, gelecekte bir gün gerçekleşebilecek bir cihazın prototipi.üzerinde çalışmaların sonucunu görebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Muhammed CR7, PALA., MAERKEK ve 2 diğerleri

bilisimler

bilisimler

Üye
Karizma yapmış cihaz resmen

• Beğen
Tepkiler: Buğra
By_Casparov

By_Casparov

Üye
Bence estetik açıdan çok iyi görünüyor ama full ekran oldugu için tek el kullanımı yada cihazı yan yatırdıgında alttan ve üstten dokunmamak imkansız hale geliyor. S7 edge de bile bu sorunu yasadım

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Buğra
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Çerçevesiz ekranlara ihtiyacımız var mı?
teknoloji ve yeniliği seven birisi olarak ihtiyacımız olan teknolojinin bu olmadığını belirtmek istiyorum.

Mesela bizim 50 saat ekran süresi veren telefona ihtiyacımız var,
yapan yok! Yapmak için pil teknolojilerini geliştirmeye çalışıyorlar
Ekranı çerçevesiz yapmak için uğraşılan mühendisliği pil ömrünü geliştirmeye ayırsalardı durum şuan daha farklı olabilirdi
Bence bunun da modası geçecek göreceksiniz.

Aynı bir zamanların 3d ekranlı telefonları gibi

• Beğen
Tepkiler: PALA., MAERKEK, teknolojibaronu ve 1 kişi daha
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Çerçevesiz ekranlara ihtiyacımız var mı?
teknoloji ve yeniliği seven birisi olarak ihtiyacımız olan teknolojinin bu olmadığını belirtmek istiyorum.

Mesela bizim 50 saat ekran süresi veren telefona ihtiyacımız var,
yapan yok! Yapmak için pil teknolojilerini geliştirmeye çalışıyorlar
Ekranı çerçevesiz yapmak için uğraşılan mühendisliği pil ömrünü geliştirmeye ayırsalardı durum şuan daha farklı olabilirdi
Bence bunun da modası geçecek göreceksiniz.

Aynı bir zamanların 3d ekranlı telefonları gibi
Pil gelişirse cihaz satışları düşer :)
İnsanların bir çoğu 2 yılın sonunda piller çok kötü duruma geldiği için cihaz değiştiriyor :)

• Beğen
Tepkiler: By_Casparov
By_Casparov

By_Casparov

Üye
Pil gelişirse cihaz satışları düşer :)
İnsanların bir çoğu 2 yılın sonunda piller çok kötü duruma geldiği için cihaz değiştiriyor :)
Aynı şekilde güncelleme vererek de telefonu öldürüyorlar :)

• Beğen
Tepkiler: PALA., bilisimler ve Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Aynı şekilde güncelleme vererek de telefonu öldürüyorlar :)
Aslında bu konuda bende pek bir şey diyemiyorum ama ne yalan söyleyeyim güncelleme geldikten sonra pil süresi artan bir cihaz pek görmedim

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve bilisimler
bilisimler

bilisimler

Üye
Pil sorunu çözüldü şuan 5000 bataryaya sahip cihazlar var ama bu güncellemeler olduğu sürece aynen cihazlar iki sene sonra çöpe gidiyor.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Buğra
vedat1966

vedat1966

Üye
Altında yada üstünde yada kenarlarında çerçeve olsa da olmasa da benim için ihtiyacımı karşılaması önemli.

GT-N8000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: PALA.
KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Ekran Teknolojisi Bence Gayet Yeterli Daha İleriye Taşımaları Şuan İçin Gereksiz

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hiç sevmedim bu tasarımı . Sırf ekran hafif çerçeve olması gerekir .

• Beğen
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
çentik olayı çok saçma ya

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Nasıl ki, 64 gb - 128 gb - 256 gb kapasiteli modeller sürülüyorsa piyasaya, batarya konusunda da böyle olmalı...
Örneğin; 7mm - 10 mm - 13 mm kalınlığında 3 farklı model sunulmalı piyasaya, bakalım talep en çok hangisine.
çentik olayı çok saçma ya
Aslında saçma değilde :apple: dışındakiler, amacını aştı bu tasarım :alsana:

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper ve bilisimler
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Nasıl ki, 64 gb - 128 gb - 256 gb kapasiteli modeller sürülüyorsa piyasaya, batarya konusunda da böyle olmalı...
Örneğin; 7mm - 10 mm - 13 mm kalınlığında 3 farklı model sunulmalı piyasaya, bakalım talep en çok hangisine.

Aslında saçma değilde :apple: dışındakiler, amacını aştı bu tasarım :alsana:
afedersinde çentiği moku çıkmaya başladı :kop:

• Beğen

Üst Alt