general mobile w2 alacam nasıl tel yardım??

Sponsorlu Bağlantılar

mustafa68_68

Üye
    Konu Sahibi
general mobile w2 alacam nasıl tel yardım??
Slm arkadaşlar öncelikle tel özellikleri daha doğrusu cep pc sinin özellikleri kararsız kaldım arkadaşlar kullanan var mu bunu forumlarda pek yok ama zannedersem çin değil özellikleride tatmin edici şimdiden sağolun

Tekn oji WM 6.5 Professional
Platform Mar ll PXA300 624MHz + NXP 5209
Frekans 850 / 900 / 1800 / 1900MHz
QVGA LCD / 65 Bin Renk / 2.8’’ Dokunmatik Ekran/ 240 x 320 piksel
Wi-Fi
GPS Var
GPRS Var
EDGE Var
WAP Var
MMS Var
E-posta Var
Bluetooth® Var
Java Var
MP3/MPEG4 Var/Var
Telefon Rehberi Limitsiz (Dahili hafıza sınırlı)
Ağırlık 104gr
Boyutlar 103 x 54 x 14.5mm
Hafıza 256MBytes NAND flash+128MBytes DDR RAM
Kamera 3.0 MP
Ses Kayıt Var
Titreşim Var
Ahizesiz Görüşme Var
Konuşma Süresi 300 dakika
Bekleme Süresi 198 saat
Pil 1100 mAh
Aksesuarlar AC Şarj Adaptörü, Kulaklık, USB Kablo, CD
Diğer Özellikler Microsoft Ofis Programları (Word®, Excel®, Power Point®), Windows Live Mes ger,MPEG4/ 3GP/ WMV, AAC/ MP3/ WMA/ AMR/ MIDI, PC Senk.

ShyRain

Üye
Bugun Teknosadan aldım General Mobile w2 'yi size belki yardımım dokunmaz ama
Yeni almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmak isterim çünkü ben aradığımda kaynak bulamamıştım şansa diyip aldım.

Öncelikle daha önceden Windows Mobile işletim sistemiyle çalışan bir telefon kullanmışmıydınız önemli olan bu!
Bende HP ipaq rw6815 vardı 4 yıla yakın kullanıp ihone benzeri telefonlar , dolia G1 elegance nokia N72 ipho gibi birçok telefon deneyimi sonrası yeniden Windows Mobile 'a dönmek için GM w2 aldım.

Eğer Windows Mobile seviyorsanız ve 6.5 dan önceki sürümlerini kullandıysanız emin olun bu telefona bayılacaksınız.
379 TL ye aldım bu fiyata durmayın koşun alın :))

Ama iphone nokia gibi telefonlardan sonra Özellikle mesaj yazmak için büyük tuş tercih edenlere yaramaz çünkü tuşlar acayip küçük gelecektir.
Alışmanızda uzun sürecektir AMA sonra alışınca gözünüz hiçbirşey görmüyor evinizde gibi hissetmek için laptopunuz yerine cepten maillerinizi okuyup cevaplıycaksınız :)

Teşefonun özellikleri ortada , Windows kullandıgı klasik pocketPC ol k yavaş davrandıgı oluyor, hatta bende ilk günde donma bile yaptı bataryayı çıkartıp taktım klasik WM işte :D
Sonra şarjıda hızlı tükenir bu telefonların bilmeyenler varsa,
AMA WM telefonlara koyulabilecek her türlü özellik daahda güzelleştirilip iphonedaki özellikler eklenip konulmuş
G sensör olsun
ekranın heryerde yatay dönebilmesi olsun normal ana ekran bile dönüyor isterseniz :D
mesajdada ayarlardada heryerde işte anlayın :D
Sonra slide ile tuş klidi
Ne biliyim msn facebook twiter felan girebileceginiz gibi
Email editörüne bayıldım ilk başta ayarları beni bile zorladı ama sonra tüm maillerimi hiç sorun çıkarmadan kabul etti
hotmail , gmail , kendi özel domainim onu bile sorunsuz halletti,
gprs ayarı çok kolaymış bende kastırı durdum çıldırıcaktım 1 saat :))
Yapamayan olursa yardımcı olurum her konuda, Ama googleda w2 diye değilde "PocketPC internet ayarları" diye aratın yada bir program aratırken ya windows mobile 6.5 yada pocketpc diye aratın ...
GPS miş FacebOk muş kamera kalitesiymiş hiç denemedim
ama nav66 programı içinde geldi de trial herhalde bir yerden ücretsiz haritası bulunsa yeter gps chipi olduktan sonra :D

Telefonu çok sevdim şarjı aşırı hızlı bitsede 1 günde 2. kez şarjını bitirecek kadar oynadım :D
WM sevenler kaçırmayın alın bu teli :) General Mobile da neymiiş demeyin benimde ilk tecrübem ama sectim :))

ibo_Star

ibo_Star

Üye
Bence Gereksiz niye derseniz.
Windows Mobile 6.5 lu Klavyeli toshiba pocket Pc
pek çok Symbian s60 telefon kullandım.
En son 5800 ve 5230 kullandım.
Suan Nokia C3 kullanıyorum Symbian S40.
Sonuc Wifili Klavyeli Bir Cihaz Mail Msn Forum Feysbuk için ideal.
C3 te var bunlar 320-360 TL.
General Mobile Q3 var.
3 megapixel klavyeli wifili 350 TL
Symbian S60 ve windows Mobile Cihazın Hızına baglı calisır.
Yani w2 de 600 veya 700 Mhz işlemci ml var?
Sanmam ;(
Teknosa Telefonda Geri iade Almıyor artık Geçmiş olsun

kermit39

Üye
arkadaşlar ben bu telefonu 3 aydır kullanıyorum ve bende deneyimlerimi anlatayım ve çoğu konuda shyrain kardeşimede katılıyorum
w2 alana dek bi sürü telefon kulandım samsung nokianın sybianları gibi windows mobile kullanana kadar gerek samsungun kendi işletim sistemi gerekse symbianları çağın son noktası gibi görüyordum.GElelim kıyaslamalarıma

*windows mobile işletim sistemi olan telefonlarda yapamayacağınız birşey yok nerdeyse klavyesi evet küçük ama onu değiştirebilirsiniz istersenizde ayriyetten internetten yükleyebilirsiniz ister samsungun klavyesi ister ıphone klavye düzeneği gibi yani klavye sorununuz olmayacak
*symbian gibi küçük dünyada hareket etmeyeceksiniz windows mobile keşfedilmeyi bekleyen bi dünya gibiki hergün başka bi özelliğini keşfediyorum düşünün.

*samsung gibi yasakçı değil ona buna şifre giripte kulanmıyorsunuz windows klasörüne girip ana menüdeki dosyaları bile programsız dğeiştirebilir veya ekleyebilirsiniz simgeleri dilerseniz masa üstü gibi sırasını yerini sürükleyerek değiştirebilirsiniz (örnek olarak ben ana menüye yerel disk c ve d klasörü açtım) yani sybian sisteminde kamera simgesini veya mesaj simgesini silebildiğinizi düşünün.

* bu telefonun 624mhz işlemcisi var söylermisiniz hangi symbian sistemde yaklaşık 15 farklı program aynı anda açılabiliyor w2de açılıyor ?symbian kendini zor kaldırıyor (ibo_stara atfen)

*windows market place programı sayesinde forum forum gezmeden direk tek tuşla dilediğniiz programı indirebiliyorsunuz.

*gelelim myphone özelliğine bu özellikle kendi mail hesabınızla telefonunuzu eşleştirebiliyorsunuz ve bilgisayarınızdan telefonunuzun bilgilerini alabilir değişterebilir veya silebilirsiniz yani her an bütün bilgileriniz mail hesabınızda güncellenip silinebilirki çalındığı zaman telefonu mailinizden kullanılmaz hale getirebiliyorsunuz bunu yapabilcek sybian işletim sistemi söyleyin bana :D

*exel formülleri girip kendime stok programı yaptım office başarısını ve uyumunu siz düşünün

*uzard gibi tarayıcıyı indirdiğinizde flash filmleri ek program kullanmadan izleyebilirsiniz
*bu telefona dilerseniz sert format atıp androidide yükleyebilrsiniz yani nokianın symbian şletimli bi telefonun symbianını silipte samsungun işletim sistemini yüklemeye benzer

*şarjı wifi açıkken sıkıntı yaratıyorki çoğu telefonda gprs bile açsanız fazla dayanmaz*

*telefon malzemesi göründüğünü gibi değil kalitelidir ekranı hiç çizilmedi bile(kullandığım telefonlar genelde ilk haftasında siftah niyetine çizikler başlar)

*3g si yok şahsen ben eksiklik olarak görmüyorum çünkü 3gli konuşan pek yok genelde ayna amaçlı kulanılıyor :D

*hoparlörden müzik dinleyenler fabrika ayarlarında ses çok kısık sistem ayarlarından sesi artırabilirsiniz kulaklıkta ses yüksek ve net

*Telefona Sbp programlarıyla bi sürü özellik ekleyebilirsiniz.

*sensörü çok güzel özellikle harekete göre şarkıyı ileri-geri sarabilir yada şarkı değiştirebilirsiniz bu özellik hoşunuza gidecektir ayrı bi seçenekle dilerseniz ana menüdede aynı işi görür

*büyük grafik ekran olmayan bilgisayar programlarını .capa çevirerek telefonunuza atabilirsiniz alın size cep programı :)

*tv programıyla uydu kanallarını izleyebiliyorum

windows mobile telefon kulandığınızda diğer telefonlar size oyuncak gibi gelicek :D symbianlı telefonlar bana tetris gibi geliyo :D

unutmadan symbianlı telefonların ortalam işlemci hızları 300 mhzdir özellikle nokialar

ibo_Star

ibo_Star

Üye
Symbian Cihazlar yavas ve Sonu Geldi.
Cihazlar Genelde Nokia lar yavas 5800 Modeli 434mhz oda Overlok edilmiş aslında 333mhz.
SonyEricsson Vivaz 720 Mhz Symbian.

Kendim Casper-Eten-Htc ve Toshiba Windows Mobile 6.5 yazılımıyla Kullandım.

Son 7 Yıldır Teknolojiyi Takip ediyorum.(Kermit39 a Atfen)
Windows Mobile de Sona geliyor.

Android En Güncel Sağlam ve Güçlü.
Soranlara X10 1.250 TL parası Olmayana x10 mini 600 TL.
X10:8 Mp Kamera-1 Ghz işlemci-Android 2.1 yazılım
X10 mini:5Mp Kamera-600 Mhz-Android 2.1 yazılımlı
Ucuz isteyene Turkselin T10 nu 350 TL vodafon 845 gelecek 300-330 TL 3G/wifi/ standart hepsinde
Hala windows Mobile Android ten daha iyi diyen varsa Google sorsun.
Hangi Mobil işletim sistemi yada Windows Mobile ml Android mi şeklinde arama yapın

kermit39

Üye
beni yanlış anladınız ben symbianla windows mobile kıyasladım çünkü yazınızda symbianı ön planda tuttunuz,android işletim sistemi linüx tabalı ve açık kaynak ve sistem ücreti olmadığı içinde firmalar ona yöneldi tabiki bu güzel birşey yorumuma bakarsanız androdide bu telefona yükleyebileceğiniz yazıyor kıyaslama konusuna gelirsekte android 2.1 sürümünü windows 6.5 ile kıyaslarsanız yanlış olur android 2.1 sürümüne eş değer windows mobile 7 var onla kyıaslama yaparsanız o zman farkı görüceksiniz,Windws mobilenın avantajı evinizdeki bilgisayar ile aynı düzenekte kurulu olması genelde bilgisayarlarda windows yüklüdür bilgisayarla haşır neşir olan için mobile sürümü yabancı gelmeyecektir ancak android linüx tabanlı olduğundan windowsun tersidir yeni kullanıcıya özellikle windows kulanan kişiye yabancı gelicektir.android yükseliyor ama zeminde baktığınızda bi konu ortaya çıkıyor kendi ürününü ön plana sürme amacı.android google ürünlerine göre yapılan bi işletim sistemi wm ise microsoft ürünlerine göre.General mobile w2 telefonu hem fiyatıyla hem donanımı hem işletim sistemiyle harika bi telefon,

kadikoy

kadikoy

Üye
Teknoliji takip edenlere duyurulur.
Guvenlik acisindan siralama boyledir.
1-Symbian en guvenilir(telefonunuzu izleyenleri yine symbian prg ile bulursun)
2-windows Mobile kullanan her telefonu microsoft izleyebilir.
3-Android kullananida Google zaten izliyor.
4-Blackberry tam bir rezalet sadece yapimci firma izliyor.
5-Bada -Samsung tarafindan izleniyor.
NETICE:izlenmeyen cin mali telefonlar Standart program kullaniyorlar.
Demekki en ucuz telefon en iyi telefon oluyor.
EKRAN buyudukce ve islemci hizi arttikcada Pilin kullanma omru azalir.:op:

ibo_Star

ibo_Star

Üye
beni yanlış anladınız ben symbianla windows mobile kıyasladım çünkü yazınızda symbianı ön planda tuttunuz,android işletim sistemi linüx tabalı ve açık kaynak ve sistem ücreti olmadığı içinde firmalar ona yöneldi tabiki bu güzel birşey yorumuma bakarsanız androdide bu telefona yükleyebileceğiniz yazıyor kıyaslama konusuna gelirsekte android 2.1 sürümünü windows 6.5 ile kıyaslarsanız yanlış olur android 2.1 sürümüne eş değer windows mobile 7 var onla kyıaslama yaparsanız o zman farkı görüceksiniz,Windws mobilenın avantajı evinizdeki bilgisayar ile aynı düzenekte kurulu olması genelde bilgisayarlarda windows yüklüdür bilgisayarla haşır neşir olan için mobile sürümü yabancı gelmeyecektir ancak android linüx tabanlı olduğundan windowsun tersidir yeni kullanıcıya özellikle windows kulanan kişiye yabancı gelicektir.android yükseliyor ama zeminde baktığınızda bi konu ortaya çıkıyor kendi ürününü ön plana sürme amacı.android google ürünlerine göre yapılan bi işletim sistemi wm ise microsoft ürünlerine göre.General mobile w2 telefonu hem fiyatıyla hem donanımı hem işletim sistemiyle harika bi telefon,
Şimdi Kısaca Özetleyeyim nedemek istediğimi;
Pek Çok Kullanıcı Nokia Sayesinde Farkında Olmadan Symbian lı Telefon Aldı Alıyor.
Herkesin Elindeki 5800 veya 5230 En iyi Örnek Acaba Nekadar insan Yazılım Bilgisi var.

Alan Biri foruma sormuş.Programdan Çıkıyorum Kapanmıyor arka planda Çalışıyor.
Telefonu yeniden Başlatmak zorunda Kalıyorum Ne yapmalıyım diye....
Yani Bana Komik geliyor ama Kullanıcı Çıkış seçmediği sürece yada Kırımız Tuşa Bastıığında
Programlar arka planda Çalışır.Muzik dinlerken emsaj yazmak için....

Nokia Ucuza Mal olması için işlemciyi Düşül yada Overlok Edilmiş Sunuyor.
Yani 333mhz lik eski telefon işlemcisini 434 mhz overlok edip 5800 a koyuyor.
Bir çok insan Yavaş-Isınıyor-Kitliyor-Donuyor diyor Sebeb bu.
SonyEricsson var Vivaz Modeli 720mhz Baya Hızlı ama TR de yok.

Android e Gelelim Burda HTC Androidli Cihazlar Wondwos Mobile den daha fazla Satılıyor ve sebebleri...... Chip Dergisi
Burada HTC Touch Modelinin Kısa (Android li)
Kısaca Belirtmek Gerekir Symbian Hala Ayakta.
Dünyanın 5 Büyük Upload Sitesinden 4shared in iphone ve Symbian versiyonu var
Shaazam Muzik Bulma Servisinin İphone Symbian Android versiyonu var
Nokia 6630 gibi 220mhz düşük işlemcili modeller yüzünden yavaş Symbian nedeniyle BIKTIRDI.

Yılbaşından Sonra Turksel ve Vodafonun Androidli telefon yarışını Göreceğiz belki Daha erken ama Vodafonun Yarışa Katılmasını Bekleyin derim.

Biri 300 Diğeri 350 TL Artık Ne Symbian Ne Windows Mobile kalır Bunlardan Sonra :oke:

kermit39

Üye
Şimdi Kısaca Özetleyeyim nedemek istediğimi;
Pek Çok Kullanıcı Nokia Sayesinde Farkında Olmadan Symbian lı Telefon Aldı Alıyor.
Herkesin Elindeki 5800 veya 5230 En iyi Örnek Acaba Nekadar insan Yazılım Bilgisi var.

Alan Biri foruma sormuş.Programdan Çıkıyorum Kapanmıyor arka planda Çalışıyor.
Telefonu yeniden Başlatmak zorunda Kalıyorum Ne yapmalıyım diye....
Yani Bana Komik geliyor ama Kullanıcı Çıkış seçmediği sürece yada Kırımız Tuşa Bastıığında
Programlar arka planda Çalışır.Muzik dinlerken emsaj yazmak için....

Nokia Ucuza Mal olması için işlemciyi Düşül yada Overlok Edilmiş Sunuyor.
Yani 333mhz lik eski telefon işlemcisini 434 mhz overlok edip 5800 a koyuyor.
Bir çok insan Yavaş-Isınıyor-Kitliyor-Donuyor diyor Sebeb bu.
SonyEricsson var Vivaz Modeli 720mhz Baya Hızlı ama TR de yok.

Android e Gelelim Burda HTC Androidli Cihazlar Wondwos Mobile den daha fazla Satılıyor ve sebebleri...... Chip Dergisi
Burada HTC Touch Modelinin Kısa (Android li)
Kısaca Belirtmek Gerekir Symbian Hala Ayakta.
Dünyanın 5 Büyük Upload Sitesinden 4shared in iphone ve Symbian versiyonu var
Shaazam Muzik Bulma Servisinin İphone Symbian Android versiyonu var
Nokia 6630 gibi 220mhz düşük işlemcili modeller yüzünden yavaş Symbian nedeniyle BIKTIRDI.

Yılbaşından Sonra Turksel ve Vodafonun Androidli telefon yarışını Göreceğiz belki Daha erken ama Vodafonun Yarışa Katılmasını Bekleyin derim.

Biri 300 Diğeri 350 TL Artık Ne Symbian Ne Windows Mobile kalır Bunlardan Sonra :oke:

bi konuyu düşünemedim ona göre kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda cevap verdim nokia teknolojik bilgisi fazla olmayanların ezber telefonu fiyatındaki pahalılıkta isimden dolayıdır.o zman yorumlarımı şu şekilde düzeltmek istiyorum
*symbian kullananlar telefonum olsun alo desin janjanlı menüsü olsun yeter diyenlerin tercihi (hızlı işlemcide olsa i7 işlemcili bilgisayarda windows 98 yüklü olması gibi bişi :D)
*windows mobile windows sistemiyle haşır neşir olanların ve (alışkanlık)üzerine tercihi
*android yeniliğe açık ve sistemden çok kullanıcı arayüzüne önem veren kişilerin tercihi
*Samsung sistemlerini kullananlar yasaklarla dolu olsun yeterki şekil bişi olsun benim olsun diyenlerin tercihi
Olarak gözlemliyorum.

Android açık kaynaklı olduğundan hızlı ilerliyor biliyorum ve şu konuda bizde faydalanıyoruz rekabet bu sayede uyuyan güzel windows uyanmaya başlayıp rekabetin getirdiği baskıya boyun eğerek daha sağlıklı sistemler çıkarabilir.

işlemcilere o/c yapıp piyasaya sürmekte etik değil nokia burda ürününün kalitesini düşürüyor işlemcinin optimum hızını üreticisi belirliyor o/c durumunda o parça garanti dışı kalıyor ve işlemci zorlandığında RİSK taşımaktadır.

symbian kullananlar cabir skull gibi zararlı yazılımlarla baş etmeyi bilmeli :D

ShyRain

Üye
Arkadaşlar telefonu aldığım ilk zamanlarda General Mobile w2 hakkında ilk önizlenimlerimi yazmıştım şimdi gelelim bir süre kullandıktan sonraki fikirlerime.

Windows Mobile kullandığım için çok mutluyum laptopun heran yanımda sanki aynı özellikler aynı rahatlık bu açıdan süper.

Ben telefonumun her özelliğigini kullanıyorum arkadaşlar kullanmadığım noktası yoktur, İnternet paketimde var sürekli maillerim kontrol ediliyor ki 5 tane mail Gmail , Hotmail , Kendi adıma özel mailim. GPS i yol bulması , word , pdf , ıdı vıdı ne varsa işte..
Tüm bunların kötü sonucu Şarj malesef emin olun gün boyunca 3 kere şarja taktıgım oluyor, arabada neyseki şarj cihazım var o işleri kolaylaştırıyor bir yere giderken hemen takıyorum ama yinede çabuk bitiyor şarjım...

GPS ve yol bulması Route 66 ile 30 günlük deneme sürümü kullanıyorum, ilk aldığımda GPS beni kanser etti nerede olursam oluyum bir türlü uydu bulamadı açık hava değil dagın tepesinde tek ben vardım gene bulamadı.. Sonra birgün süpriz yaptı şimdi inanılmaz mutluluk verici birşey Kapalı yol tanıma sistemini açıyorum "İleride trafik sorunu var sağa dön "diyor beni bitiriyor :D akşam trafiginde 1.5 saat süren yolu 17dk dedi gerçi 25i buldu ama böyle boş yollar olduğunu hiç düşünmemiştim o saatte ankarada :D

Sonra başka bir kötü yön daha telefon durup dururken kilitleniyor elime alıyorum ışığını yakıcam ekran açılmıyor :S telefon çalışıyor gibi küçük yeşil led yanıyor ama malesef ekranı açmıyor sebebini çözemedim ya mailler kilitliyor yada sapıtıyor işletim sistemi :D mecburen tek çaresi bataryayı çıkar tak bu insanı uyuz ediyor..

Spb denen programla birlikte geliyor bu telefon , ekrandaki kullanım kolaylığı beni bitiriyor yok böyle güzellik mesajlardayım ekranın ortasına başparmagımı koyup sayfa çeviriri gibi sağa sola çekiyorum parmagımı mesaj değişiyor :D
Mesajlar , ana ekran , resimler bunun gibi heryerde bu özellik geçerli ve görseli güzel bence...

Geçenlerde bir arkadaşım kendisi Iphone manyagı tuttu Telefonu aldı ve her özelliğini küçümsedi..
Bu telefon 400 lira Iphone 2000 lira..

Ben ıphone düşmanı ve Windows hayranı olarak Şarjı az gitmesi dışında telefonumu çok seviyorum Iphone verseniz vallada billada kullanmam bu telefonun kibarlığı yeter,
Steve Jobs insanlara siz Iphone kullanmalısınız dedi ceplerindeki tüm parayı sömürdü insanların %90ıda ben kullanmalıyım bunu diyip aldı
Hayatta Sürü psikolojisine kapılanlar kadar acıdığım insanlar yok :))
Soru sormak isteyen sorsun sonradan ben aldım dediğin gibi demesin size objectif fikirlerimi söylemekten çekinmem...
Sağlıcakla...

dorteks

Üye
Öncellikle herkese merhaba. Telefonu Teknosa'dan aldım fakat anlamadığım olayalr var. Yardımcı olan olursa çok makbule geçer.

1. Telefon hafızasındaki numaraları bilgisayara kaydedemiyorum. Outlook express ayarımı gerekiyor ve mail adresime gelen postaları telefonda nasıl görebilirim.
2. Telefonun içinde çıkan klavye programında sürekli büyük harf yazma diye bir şey yok, bunu nasıl halledebiliriz,
3. Telefondaki dosya yöneticisinden windows update tıkaldığım zaman hata veriyor sebebi nedir?
4. General mobile W2'nin içinde çıkan cd'sinde windows mobile 6.5 işletim sistemi varmı bende çıkmadı çünkü? Veya nereden indirebiliriz bu telefona uygun olanını.
5. Telefonun içinde çıkan eski bir sürüm sbp mobile çıktı, bunu yeni ile güncellemek gerekir mi?
6. Bu birkere oldu, beni birisi aradı telefon aranan kişiyi arka plan siyah şekilde cevap ver yeşil, çağrı kapat kırmızı şeklinde tuşla gözüktü bir dahada bu görüntüyü göremedim nasıl oalcak bu iş? Bunu nasıl getireceğiz?

kermit39

Üye
dorteks kardeşim sorularına yanıt vermeye çalışıcam umarım işine yarar

1.active sync aktifken outlokla telefonunuzu eşleştirmeniz gerekiyor
2.klavyenizdeki shift tuşuna büyükteyken 2-3 saniye basılı tutarsanız sürekli büyük harf yazar orjinal klavyesi küçük olduğundan altarnetif olarak spb keyboardı kullanmak yararınıza olacaktır
3.windows updatenin hata verme olasılığı birden fazladır ama en olası ihtimalleri söyleyebilrim
- Telefonunuzun tarih ayarını düzeltin geçmiş günde kalmışsa update çalışmaz
- Bağlantı ayarlarınızı kontrol edin
- microsoft myphoneden hesabınızı aktif etmemiş olabilirsiniz
4. telefonunnuzun yanında verilen cdde işletim sistemi yoktur sadece telefonunuzun bilgisayarın tanıyabilmesi için gereken driverler içerir. Telefonunuza hafif format için ayarlardan sisteme ordanda clearı seçin bölmee "1234" yazıp tamam diyin sistem geri yüklenecektir.w.m 6.5 sitede taratırsanız bulabilirsiniz
5.spb menüsünü güncelleyebilirsiniz. Ancak ücretlidir. ******li şekilde forumlarda taratırsanız bulabilirsiniz.
6.Tuş kilidiniz aktifken arama yapıldığında kırmızı ve yeşil sürükleme butonları çıkar tuş kilidi aktif dğeilken teme renginde arama gösterilir

umarım anlattıklarım işinizi görür

Üst Alt