GEN. MOBILE 4G Kulaklık kullanım özellik eksikliği hakk.

Sponsorlu Bağlantılar

yavuzuyan1

yavuzuyan1

Üye
    Konu Sahibi
GEN. MOBILE 4G Kulaklık kullanım özellik eksikliği hakk.
Merhaba değerli üyeler;
Acil yardım lütfen!
Sık telefon değiştiren biri değilim.
Geçen haftaya kadar 4,5 sene Nokia N8 Kullandım. Son derece memnunum, hiç arıza yapmadı, sadece pil değiştirdim. Geçen Hafta GM 4G DUAL SIM aldım. Hayatımda ilk defa yeni nesil telefon aldığımdan adapte olmakta biraz zorluk çektim. (Android İşletim Sistemi 5.1.1 Lollipop mevcut.)

Günlük yaşamımda telefon hep cebimdedir. N8'e her hangi bir kablolu veya wireless kulaklık kullanımı için otomatik yanıtlama özelliği var. Çağrı geldiğinde cebimde duran telefona müdahale etmeden 2. zilden sonra otomatik açılır ve ben araç sürerken bile konuşmaya-dinlemeye başlarım.
Hatta kaçıncı zilden sonra açılsın diye de ayrıca bir seçenek dahi vardı. Ben 2. zilden sonra açılmasını tercih etmiştim.

GM 4G de ise bu özellik yok. (Diğer akıllı telefonlarda var mı bilmiyorum. Mağazalarda satıcılar dahi bilemiyorlar.)
5 gündür yeni telefonun her programını didik didik taradım ama bu özelliği bulamadım.
Yani, çağrı geldiğinde kulaklık otomatik olarak devreye girmiyor.
" İlla, motoru kenara çekip duracağım, eldivenleri çıkarıp bilmem ne tuşuna basıp kulaklığı devreye sokacağım."

Gel de çıldırma!
Kısacası kulaklık otomatik açılmıyor.

Bu sorunu çözecek bir program var mı, yoksa cihazın ben göremediğim bir yerinde seçenek mi var?

Nasıl bir çözüm bulabileceğim konusunda sizlerden acil yardım rica ediyorum.

İyi günler dilerim,
Yavuz UYAN
Ataşehir-İst.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Bu uygulama sizlere yardımcı olabilir:

yavuzuyan

Üye
Bu uygulama sizlere yardımcı olabilir:
Teşekkür ederim Doğuş,
Kulaklık bağlantısı tamam da, otomatik yanıtlama yok. En önemli olan da bu zaten.

İyi günler dilerim,
Yavuz UYAN

• Beğen
Tepkiler: Dogus Pertez
byAndroid

byAndroid

Üye
Benimde bir bilgim yok

Üst Alt