Gece kondudan çıkan Şampiyon!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
YsF_90

YsF_90

Üye
    Konu Sahibi
Gece kondudan çıkan Şampiyon!
55 Kiloda altın madalya kazanarak, bayanlarda Türk güreşine ilk şampiyonluğu getiren milli sporcu Emriye Musta tarih yazmanın gururunu yaşıyor
Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde sefalet ve fakirliğin arasından çıkıp Dünya Gençler Güreş Şampiyonası'nda 55 kiloda altın madalya kazanarak, bayanlarda Türk güreşine ilk şampiyonluğu getiren milli sporcu Emriye Musta tarih yazmanın gururunu yaşıyor.

Zaman Gazetesi'nin haberine göre babasını 12 yıl önce kaybeden 6 çocuklu dar gelirli ailenin çocuğu Emriye'yi, annesi tarlalarda çapa yaparak kazandığı yevmiye parası ile büyütmüş. Çaresizliklere rağmen hayattan kopmayan genç güreşçi, gecekondudan çıkıp 20 yaşında dünya şampiyonluğuna imza atarak azmin zaferini ispatlamayı başardı.

Annesinin tarlalarda çapa yaparak geçimlerini sağladığını ifade eden Emriye, azmi sayesinde madalyalar aldığını belirtti. Aynı zamanda Edirne Trakya Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği son sınıfta okuyan Emriye, "Hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadık. 8 yıllık mücadelemizin sonunda başarıyı yakaladık. Gerekli imkânlar verilirse güreşe devam ederim. Ailemin desteği olmasa bugünlere gelemezdim." dedi. Emriye'nin dünya şampiyonu olmasında en büyük emeğe sahip anne Muştu ise "6 tane yetimimi büyüttüm. Geçim sıkıntısı çok çektim. Aylığım, günlüğüm yok ama ölene kadar kızımın destekçisiyim." diye konuştu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...