Gece kondudan çıkan Şampiyon!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
YsF_90

YsF_90

Üye
    Konu Sahibi
55 Kiloda altın madalya kazanarak, bayanlarda Türk güreşine ilk şampiyonluğu getiren milli sporcu Emriye Musta tarih yazmanın gururunu yaşıyor
Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde sefalet ve fakirliğin arasından çıkıp Dünya Gençler Güreş Şampiyonası'nda 55 kiloda altın madalya kazanarak, bayanlarda Türk güreşine ilk şampiyonluğu getiren milli sporcu Emriye Musta tarih yazmanın gururunu yaşıyor.

Zaman Gazetesi'nin haberine göre babasını 12 yıl önce kaybeden 6 çocuklu dar gelirli ailenin çocuğu Emriye'yi, annesi tarlalarda çapa yaparak kazandığı yevmiye parası ile büyütmüş. Çaresizliklere rağmen hayattan kopmayan genç güreşçi, gecekondudan çıkıp 20 yaşında dünya şampiyonluğuna imza atarak azmin zaferini ispatlamayı başardı.

Annesinin tarlalarda çapa yaparak geçimlerini sağladığını ifade eden Emriye, azmi sayesinde madalyalar aldığını belirtti. Aynı zamanda Edirne Trakya Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği son sınıfta okuyan Emriye, "Hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadık. 8 yıllık mücadelemizin sonunda başarıyı yakaladık. Gerekli imkânlar verilirse güreşe devam ederim. Ailemin desteği olmasa bugünlere gelemezdim." dedi. Emriye'nin dünya şampiyonu olmasında en büyük emeğe sahip anne Muştu ise "6 tane yetimimi büyüttüm. Geçim sıkıntısı çok çektim. Aylığım, günlüğüm yok ama ölene kadar kızımın destekçisiyim." diye konuştu.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

İnternettin HOCA
Cevap
0
Görüntüleme
256
İnternettin HOCA
Kdr05
Cevap
4
Görüntüleme
1K
Mad EagLe
Haydar
Cevap
1
Görüntüleme
395
Hıqh_VoLTaqe27
peace_for_fight
Cevap
0
Görüntüleme
524
peace_for_fight
Haydar
Cevap
4
Görüntüleme
428
Haydar
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt