Garip Bir Intihar!! Mutlaka okuyun ...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Garip Bir Intihar!! Mutlaka okuyun ...
1994'ün En Tuhaf Intihari

Amerikan Adli Tip Dernegi'nin 1994'teki ödül yemeginde baskan Don Harper Mills San Diego'daki dinleyicilerini aktardigi acayip bir ölüm olayindaki adli komplikasyonlarla saskina çevirdi.

Iste hikaye:

23 Mart 1994'te Ronald Opus'un cesedini inceleyen adli tabip onun kafasindan yedigi kursunla öldügü sonucuna vardi.

Müteveffa 10 katli bir binanin tepesinden intihar niyetiyle asagi atlamisti. (Umutsuzlugunu geride biraktigi bir notta açikliyordu.) 9. katin önünden geçerken pencereden gelen bir kursunla hayati sona ermisti. 8. kat penceresi düzeyinde cam silicileri korumak için konulmus bir ag bulundugunu ne silahi çeken ne de müteveffa biliyordu. Kursun olmasaydi Opus'un intihar girisimi zaten basarili olamayacakti. Normal olarak diye devam etti Dr Mills intihar etmeye karar veren biri mekanizma tasarladigi gibi olmasa da bunu eninde sonunda basarir. Opus'un 9 kat asagidaki kesin ölüm yolunda vurulmus olmasi muhtemelen onun ölüm modunu intihardan cinayete çevirmeyecekti. Fakat onun intihar girisiminin basarili olmayisi savciyi elinde bir cinayet vakasi oldugu düsüncesine itti.

Silahin patladigi 9. kattaki odada yasli bir adam ve karisi yasiyordu. Tartisiyorlardi ve adam kadini silahla tehdit ediyordu. Öyle sinirlenmisti ki tetigi çekti mermi kadini iskalayarak pencereden disari yöneldi ve Opus'a isabet etti. Bir insan A sahsini öldürmeye tesebbüs eder fakat B sahsini öldürürse o B sahsini öldürmekten suçludur.

Bu suçlamayla karsi karsiya kaldiginda hem adam hem de kadin silahin dolu olmadigi konusunda kesinlikle emindiler. Yasli adam uzunca bir süreden beri bos silahla karisini korkutmayi aliskanlik haline getirdigini söyledi. Öldürme kasti yoktu. Böylece Opus'un öldürülmesi bir kaza oluyordu yani silah kazara doldurulmustu.

Arastirmalara devam edilince ölümcül kazadan yaklasik 6 hafta önce yasli çiftin oglunu silahi doldururken gören bir bir tanik ortaya çikti. Anlasildigina göre yasli kadin oglundan mali destegini çekmisti ve babasinin onu silahla korkutma temayülünü bilen ogul onun annesini vuracagini umarak silahi doldurmustu. Artik olay oglun Ronald Opus cinayetinden sorumlu oldugu noktasina gelmisti.

Tam bu sirada yeni bir viraj çikti. Arastirmalara devam edilince annesinin ölümünü bir türlü basaramayisi nedeniyle oglun umutsuzlugunun arttigi anlasildi. Bu onu 23 Martta 10 katli binanin tepesinden atlayarak intihar etmeye itmisti. Ancak ölümü planladigi gibi olmamisti; 9. katin önünden geçerken pencereden gelen kursunun kafasina isabet etmesi nedeniyle Ronald Opus'un hayati sona ermisti.

Dosya intihar olarak kapatildi...........
 


çeşnibahar

çeşnibahar

Üye
biliyodum ben bunu ama ilk duyduğumda çok ilginç gelmişti.. teşekkürler.. :)
 
jackalx_06

jackalx_06

Üye
çok ilginç.paylaşım için teşekkürler.
 
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
rica ederim arkadaşlar:)
 

passiv€ aggressiv€

Üye
vay be ilginç saol :spr
 
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
rica ederim :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt