Duyuruyu Kapat

Garip Ama Gerçek Olaylar

 • 15 Nisan 2006
 • 16281 Okunma
 • 4 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. Yer: Kayseri
  Siz hıç karanlıkta iyi göremediğiniz için yakıt deposunun, tam dolup dolmadığını çakmak yakarak kontrol etme cesaretini kendinizde buldunuzmu!
  Kayseri şehirlerarası otobüş terminalinde 38 AS 991 plakalı yolcu otobüsüne mazot alan muavin Z. T. deponun tam dolup dolmadığından emin olmak için çakmak çakarak kontrol etmek ister.
  Sonuç: Buharlaşan mazotun parlaması ve muavinin yanık tedavisi için hastahaneye kaldırılması...


  Yer: Diyarbakır
  Lunaparkta gece bekçisi iki kafadar (zincirlerin ucuna bağlanmış salıncaklardan oluşan) uçan sandalyelere biner ve mekanizmayı çalıştırırlar. Ancak sandelyelerin merkezkaç kuvveti ile dönerek açılmasından dolayı durdurmak içi şaltere ulaşamazlar ve sabaha kadar kimseye seslerini duyuramazlar.
  Sonuç: Bu bekçilerden biri hayatını kaybetmiş, diğeri işe gördügü uzun tedavilere rağmen eski sağlığına kavuşamamıştır...

  Yer: KarabükSiz demir çelik haddehanesinde çalışan bir işçinin, sigarasını yakmak için 600 tonluk preslerin arasından emekleyerek geçtiğini ve 2.450 santigrad derecedeki fırına ulaşmaya çalışırken son sigarasını yaktığını duydunuzmu?..


  Yer: Giresun
  Siz hıç birisinin, dış ağrısından kurtulmak için çenesine kurşun sıktığını ve beynini dağıttığını duydunuz mu?..

  Yer: İstanbul, Sultanbeyli
  Yuttuğu sineği öldürmek için ağzına Shelltox sıkip, zehirlenerek kendisi de ölen zamane uyanığını...

  Yer: Erzurum
  Birçok ülkede insanlar berbere gidip traş olurlar, ama hiçbir berber, masaj amacıyla müşterisinin kafasını sağa sola çevirirken boynunu kırmaz...

  Yer: Bozcaada
  Bankamatikten para çekerken başka bir ülkede elektrik çaprmasından ölmezsiniz. Türkiye'de ölürsünüz...


  Yer: Adapazarı
  Siz hiç arabası ile yolda giderken radyoda duyduğu göbek havasıyla coşup, göbek atmak için aracını kenara
  çeken ve otoyolda göbek atarken arkadan gelen aracın altında kalıp ölen duydunuz mu? Söz konusu olay TEM
  otoyolu Sapanca mevkiinde cereyan etmiştir...

  Yer: Konya
  Aynı işyerinde, biri gündüz biri gece vardıyasında çalışan ve ikisi de işine motasiklet ile giden baba-oğulun, yolda karşılaşmaları normaldir, ama birbirlerine selam vermek içın ellerini sallarken, kaza yapıp ölmesi sadece bizde vaka-i adıyedendir...

  Yer: Kocaeli, Dilovası
  Hangi ülkede bir gemi mühendisı, kontrol etmek için gemi kazanına girdiğinde, biri başkası gelip kazan kapısını kapatır ve kazanı ateşleyip...

  Güven iyidir ama kontrol daha iyidir (ALMAN ATASÖZÜ)
  Güven iyidir ama kontrol gerekmez (TÜRK MANTALİTESİ)

  Yer: Rize
  Hangi ülkede; elektrik direğine yaşlanıp, ayakkabısına giren taşı çıkarmak için ayakkabısını silkeleyen birisi, yoldan geçen bir başkası tarafından (cereyana kapıldığı zannedilerek, kurtarmak amacıyla temas etmeden) kürekle vurularak kurtarılmaya çalışılır?..

  Yer: Trabzon
  Siz hiç başka bir ülkede, bir insanın, tuttuğu futbol takımının maçı, ya da siyasi partinin şeçimi kazanıp kazanmayacağı hakkında bir "uzvu" üzerine iddiaya girdiğini, "eğer kazanamazsak, ben de bunu keserim"
  dediğini, iddiayı kaybedince Beşmele ile abdest alıp, iki rekat namaz kıldıktan sonra "onu" kestiği ve kan kaybından öldügünü duydunuzmu?..

  Yer: Afyon
  Siz hıç kahvehanede Okey oynanırken, İnsanların ve okey masasının üzerine inek düstügünü, duydunuz mu?
  Toprak damlardan oluşan tipik anadolu mimarisi, sineklenen ve paniğe kapılarak nereye bastığını bilemeyen Sarıkız'ın ağırlığına dayanamamıştır..

  Bir işçinin 600 tonluk press makinasinin arasından emeklemek suretiyle geçerek ucundaki 2450 santigratlık fırında sigarasını yakmaya çalışması. (Karabük Demir Çelik Fabrikaları)
  • Kurtarmaya gelen ambulansın suratınıza park etmesi. (E5 Otoyolu, Kumburgaz mevkii)
  • Traş olurken berberin "rahatlatır" güdümlü, boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu, boynun kırılması. (Erzurum, Merkez Berber Salonu)
  • Kafasında mermer kırdırmaya çalışan medyatik karatecilerin travma sonucu olumu (Esenler Karate Salonu)
  • Kurban bayramında kaçan koçların boynuzları g.tunuze başınıza sokması sonucu olum (K.Maraş’ın Cogulhan Kasabası)
  • Mideye kaçan sineği öldürmek için ağza sheltox sıkmak suretiyle olum (İstanbul/Sultanbeyli)
  • Bir arabaya 11 kişi binip viyaduge uçmak (molla Gurani Viyadugu/İstanbul)
  • Katta olmayan asansöre binme teşebbüsü (Ali Kırca/Kuruçeşme’deki evinde; sadece yaralanma)
  • Balkona 50 kişi çıkılması sonucu balkonun çökmesiyle oluşan toplu olum.(Dudullu'da bir Koy nisan töreninde)
  • Ormanda zehirli mantarları ailece yiyerek,"anaa ne guzel !!" diyip aksama evde olu bulunan Türk ailesi (Datça’da)
  • Yatağındaki tahtakurusu veya bilumum haşerati öldürmek için yatağı ilaçladıktan biraz sonra uykuya dalarak göçmek (Bodrum/Yalikavak Koyu)
  • Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısına kaçan taşı çıkartmak için ayağını silkelerken elektrik çarptığını sanan yardımsever bir Laz tarafından kafasına kürek, kalas vb vurularak ölmek. (Rize/Ardesen Kasabası/Tunca Koyu)
  • Denizcilik isletmesinin Gaziantep tankerinde gecen bir olay: Geminin üçüncü mühendisi kontrol için geminin buhar kazanına girer (kimseye haber vermemiştir). Daha sonra işgüzarın biri "niye bu kazan kapağı açık" der ve kapağı kapatır akabinde gemi sefere çıkar.
  (Kocaeli/Dilovasi İskelesi)
  • Yolda mutlu mesut yürürken kafaya balkon düşmesi (Gene Dudullu'da)
  • İşkence sonucu intihara meyil gösterip ayakkabı bağcığı ile kendini asarak ölmek (Gayrettepe İstanbul İl Emniyet Md.lugu Nezarethanesi)
  • Para çekmek amacıyla girilen bankamatik gişesinde elektrik çarpması sonucu olum. (Ziraat Bankası, Bozcaada Şubesi)
  • Trafik kazasından yaralı olarak kurtarılıp, hastaneye kaldırılırken ambulansın kaza yapması sonucu olum. (Ülkemizin bir çok şehrinde sik rastlanan bir vaka)
  • Bir marangozhanede çalışan isçiler is çıkısı üzerlerindeki talaşları kompresör ile temizlemektedirler. Bu arada arkadaşına yardımcı olan isçi Ali, saka olsun diye, Burhan’ın neticesine doğru hava tutar. Buna içerleyen Burhan, "öyle saka olmaz böyle olur" diyerek
  hava tabancasını alır ve Ali'nin makatina sokar. Bağırsakları patlayan Ali hastane yolunda hakkin rahmetine kavuşur. (İstanbul, Ayazaga Sanayi Sitesi) (Ben bunu tamirhane diye hatırlıyorum..)
  • Balkondan assagi işerken çişin elektrik tellerine gelmesi ve elektrik çarpması sonucu olum. (Urfa, Köprübaşı Mahallesi)
  • Nüfus sayımı nedeniyle bom bos olan otoyolda bir sayım görevlisinin bariyerlere girmesi sonucu olumu. (TEM otoyolu Gebze mevkii)
  • Ayni is yerinde biri gündüz bir gece vardiyasında olmak üzere çalışmakta olan baba oğuldan biri mobylette motor ile ise gitmekte diğeri ise bir baska mobylette ile eve dönmekte iken, yol
  üzerindeki sert bir virajda karsılaşmaları ve birbirlerine selam vermek isterken çarpışıp beraberce ölmeleri. (Konya, Meram Mahallesi)
  • Kafalar guzel bir şekilde TEM otoyolunda seyreden bir araçtaki beş kişinin; süper FM’de çalmaya başlayan oynak bir şarki sonrası aracı sağa çekmesi ve Otoyol da göbek atmaya başlaması sonucu olum. Daha da ilginci bu 5 kişiden 3'unun olumu ve üçüne de ayrı ayrı
  araçların çarpmış olması. (Adapazarı/Hendek)
  • Kahvede arkadaşlarla okey oynarken üzerine inek düşmesi. (Kütahya,Tavşanlı Kazası)
  • Eskiden anlatılan bir lunapark vakası: Parkın 2 kafadar gece bekçisi, ucan sandalye’yi çalıştırıp bi guzel kurulmuşlar. Bekçilerin ikisi de bütün gece kusarak hakkin rahmetine kavuşmuşlar. (Yıl:1971,yer:Göztepe Lunaparkı "Şimdilerde Göztepe Parkı’nın olduğu
  mevkii")   


  Yazan: ***BlackrosE***
 2. NO COMMENT!!! yani yorum yok!!!
   
 3. Kafasında mermer kırdırmaya çalışan medyatik karatecilerin travma sonucu olumu (Esenler Karate Salonu)

  Traş olurken berberin "rahatlatır" güdümlü, boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu, boynun kırılması. (Erzurum, Merkez Berber Salonu)

  bunlar hersene yaşanan şeyler paylaşım için sağol
   
 4. Bunlar sadece Türkiye'de olabilir...
   
Yüklüyor...
20/10/2017 - 19:23