Garanti Rezilliği 2 olamaz böyle birşey!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcalisir

Üye
    Konu Sahibi
Garanti Rezilliği 2 olamaz böyle birşey!
merhaba arkadaşlar
daha önceden forum a yazmıstım. telefonum un usb girişi bozuldugu için gondermiştim. telefonun sim kart konnektörü kırık gelmişti.aynı gün telefonu geri gönderdim. sonuc! dün görüstügüm yetkili 25 tl ücret istedi ayrıca telefonum garanti dışı kaldı. telefonum garantiden kırık geldi dediğimde cıkmadan test yapılıyor cevabını aldım. anlamadıgım su arkadaslar mağdem garantiden cıkmadan her türlü testi yapılır bu konnektor bana nasıl kırık geliyor? anlayamadım. 15 dk tartısmamızdan sonuc alamadım. acayip magdur durumdayım.

Norm_Gkhan

Norm_Gkhan

Üye
Ben demiştim sana o ürün biraz zor garantiye girer diye

anılbaran

anılbaran

Üye
kardeşim tükeci haklarına başvur derim

hakan_710

hakan_710

Üye
bu gibi durumlarla karşılaşmamak için kargoyu görevlinin yanında açıp herhangi bir sorun var ise zabıt tutturmaniz gerekli. Bazı kargocular imza alır almaz gidiyorlar. eğer müşteri kontrol etmek isterse kargo görevlisinin bekleyemem falan demesi gibi bir ihtimal de yok beklemek zorunda. senin de böyle yapman gerekirdi. Fakat yapmadığın için hiçbir hak iddia edemezsin bana kalırsa. yine de şansını dene. Kargocuyu bekletip kontrol etmediğin için onların suçlu olduğu kadar sen de suçlusun.

akinorta

Üye
yolu görünmüş
e-devlet şifren ile online şikayet başvurusu yapabilirsin

mcalisir

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu aldığım telefoncuya vermistim o göndermişti yani kargo görevlisi ile falan isim olmadı... bende düşündüm onu ama ispat etme şansın olduğunudüşünmüyordum

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
Bayiden alınmış bi cihaz ise ve aldığımda açtım ve gördüm diyorsun tüketici haklarına göre alınan ürün fatura tarihinden sonraki ilk 7 gün içinde koşulsuz iade edilebilir hele ki bu ayıplı bir mal ise tazminat bile istenebilir eğer satıcı işi üçkağıda döküyorsa kaymakalıklarda bulunan hakem heyetlerine başvuruyorsun 3-4 gün içinde alacağın ihtarla birlikte gidip ücretini geri alıyorsun o zamanda vermesin ben göreyim onu hatta hangi şehir sakarya eskişehir trabzon civarı ise yardımcı olayım dostum ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt