Galaxy Young S5360 Hafıza Sorunu Acil Yardım Gerekli

• 28 Eylül 2013
  • 1092 Okunma
  • 7 Cevap

1. Merhaba maxicep ailesi.

1 hafta önce Galaxy Y S5360 modelini aldım. (Neden aldın be kardeşim demeyin param yoktu :D En kısa sürede satıp daha iyisini alacağım inşallah.)
    Telefonun kendi hafızası 180 mb. Ve kendi uygulamaları 125 mb civarı yer kaplıyor. Google playden bir uygulama yüklesen direkt telefona yüklüyor. Facebook önbelleği felan hafıza doluyor. Hafıza kartım var. Ama hiç bir işe yaramıyor. Çoğu uygulama taşınmıyor.

Sizce ne yapmalıyım?

Telefonu rootlamalı mıyım?
    Ve ne yapmalıyım?

Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

Yazan: Metalnemre777
  2. önbellekleri sil gitsin önemli deil ama veriyi sil falan dersen facebooktan hesapların falan silinir tekrar girmelisin 180mb hafızası var 125 civarı sistem değil 42 mbsi sistem dosyası diğer bi yolla telefonu rootla garantin gider link2sd programını indir orda facebooku falan sd karta taşı ama rootlamana gerek yok uzun süre kullanacaksan 1-2 ay sonra hevesin gider benim gibi hiç uygulama yüklemezsin

3. garanti durumu yok şuan o program da root gerektiriyor. Ben oyun oynamayı severim. Rootlayayım mı?

4. kardes arkadasımın y sı var hafıza kartına oyun kuruyordu sankı ya bı dene kurulur o

5. root gerektirdii için rootla diyorum
    ---
    ben s4 ü var demedim zaten benim de telefonum galaxy y jellybean kurdum telefonu sıfırladığımda 66mb boşluk kalyor suan facebook dahil 4 uygulama kurulu ve 56 mb bos yer var kullanana baglı
    ---
    link2sd kurarsan secenekler bölümünden kurulum yerini harici yap otomatik sd karta kurar

6. o zaman rootlayıp link2sd yüklücem fakat bir sorunum var bende şuan bilgisayar kablosu yok direkt olarak telefon üzerinden root atabileceğim bir yöntem mevcut mu?

7. mevcut tabikide :)

8. birde anlatsan o yöntemi kardeşim sana zahmet olucak :D
    ---
    Sorun çözüldü teşekkürler.

Yüklüyor...
19/09/2018 - 17:28