Galaxy S6 Edge Galaxy S6 Edge G925F Root Yapma

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Galaxy S6 Edge G925F Root Yapma
Merhaba arkadaşlar bu makalemde siz değerli maxicep.com forum takipçilerine Samsung Galaxy S6 Edge root yapma işleminin nasıl olduğunu anlatacağım. Bu makalemde yer alan işlemler sonucunda galaxy s6 edge cihazınız root yetkisine sahip olacaktır.

Bu konuda yer alan root işlemi sadece G925F model olan Samsung Galaxy S6 Edge cihazı için ve android 6.0.1 sürümü için geçerlidir.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

• İşlemlere başlamadan önce tıklayarak ODİN programını bilgisayarınıza indirin ve kurulumunu gerçekleştirin.
  • tıklayarak galaxy s6 edge root atma için gerekli olan root dosyalarını bilgisayarınıza indirin.
  • Ayarlar menüsünden geliştirici seçeneklerine girin ( açık değilse telefon hakkında kısmında yapı numarasına 6-7 kere üst üste basın menü açılacaktır )
  • OEM kilidi ayarını aktif hale getirin.
  • Daha sonra galaxy s6 edge cihazınızı tamamen kapatın.
  • Cihazı download moduna alın ( ses kısma + güç + home ( menü ) tuşlarına üçüne aynı anda basılı tutun ( karşınıza yazıların olduğu bir ekran gelene kadar )
  • Karşınıza gelen ekranda sadece bir kere ses açma tuşuna basın.
  • Samsung galaxy s6 edge cihazınızı usb kablo yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın.
  • Daha önceden cihazınıza yüklemiş olduğunuz ODİN programını çalıştırın.
  • Sol üst tarafta ID:COM kısmında cihazınızın uygulama tarafından tanındığını teyit edin. ( O kısım boş ise uygulama cihazı tanımamıştır. Cihazı çıkarıp tekrar takın )

• AP butonuna basın ve daha önceden indirmiş olduğunuz galaxy s6 edge root yapma dosyasını seçin.
  • Programın dosyaları hazırlamasını bekleyin.
  • Start butonu aktif hale geldiği zaman START butonuna basın ve işlemlerin bitmesini bekleyin.
  • Sol tarafta ki bilgi ekranında RES OK! yazdıktan sonra cihazınız yeniden başlatılacaktır.
  • Yeniden başladıktan sonra ODİN programında PASS yazması gerekmektedir ( üstte ki yeşil kısımda )
  • Cihaz açıldığı zaman menüde supersu uygulamasının yüklü olup olmadığını kontrol edin.
  • Eğer supersu uygulaması yüklenmiş ise galaxy s6 edge root atma işlemi başarı ile gerçekleşmiş demektir.

Ekli dosyalar

serecans

serecans

Üye
Malesef yapamıyorum o 925f benim telefonum.Failed hatası alıyorum ne zaman denesem ve o oem kilidi ayarı yok geliştirici seçeneklerinde.

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Malesef yapamıyorum o 925f benim telefonum.Failed hatası alıyorum ne zaman denesem ve o oem kilidi ayarı yok geliştirici seçeneklerinde.
Geliştirici seçeneklerinde oem kilidi ayarı olması gerekiyor. Bu anlatımları xda gibi dünyaca ünlü geliştiricilerin konularını baz alarak yazıyorum.

Ekli dosyalar

serecans

serecans

Üye
Bir yazıda samsung larda oem kilidi gömülü olarak geliyor diye okumuştum bulamadım o ayarı bir türlü

Üst Alt