galaxy s5 unlock error


dr.boss

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar merhaba,yeğenim aldığı s5i kısa süre sonra sim kilidi nedeniyle kullanamayınca tamire götürmüş ancak kilidi kıramamışlar telefonun hacklendiğini söylemişler.Elinde başka üst model olduğu için onu kullanıyor bunu da uğraşırım belki diye bana getirdi.üzeride 4.4.2 kitkat yüklüydü,sim kart görmüyor yetkisiz işlem diyerek ağda kayıtlı değil mesajı veriyordu.Odinle wipe+factory reset yaptım 6.01 rootladım olmadı *#0011# le service menüye giriyor ama işlem yapmıyor.Daha sonra Samsung pro tool la unlock yapmaya çalıştım ancak herşeyi okuyor imei de sorun yok gibi ama unlock dediğimde failed error code2 hatası veriyor.Sorun nerede olabilir?Profesyonel değilim elektronikten zevk aldığım için uğraşıyorum takıntılıyım bir çok forum gezdim ama net bir cevap bulamadım.Telefonda ayrıca secret codes tam çalışmıyor.Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum
 
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hocam bu kadar ileri düzey bir yazılım vakasını ilk defa senden duyuyorum . Yapıcı bir yanıt veremeyeceğim. Simkart kilitlendi , siz bu kilidi kırmak için uğraştınız ve secret codes tam çalışmıyor . Peki yazılımı tamamen silmek mümkün mü? İlk defa tablete yazılım yükleyeceğim. Tablete en başta reset atayım dedim . Reset tuşuna fazla basmışım yazılım uptade diyorum tepki yok. Uzun uğraşlar sonucu yazılımın tamamen silindiğini fark ettim ardından uptadenin altında bu durumlar için ayrı bir yükleme butonu vardı . Oradan yükledim . Siz de yazılımı kökten silmeyi deneyin.
Bios yani recovery menüsü aktif mi?
 

dr.boss

Üye
    Konu Sahibi
Factory reset aktif ayrıca gerek odin le gerek samsung tools pro ile hep wipe hem recovery yaptım.Buraya yazdıktan sonra imei noyu kontrol edeyim dedim kopyalanmış olduğunu öğrendim.Muhtemelen kilit bu yüzden kırılmıyor,elimde 2 adet bada işletim sistemli eski samsunglar var çocukların,onların imeisini yazmayı deniycem birazdan.Ayrıca dediğiniz gibi önce bir daha recovery yapayım bakalım.Sonucu yine yazarım
 
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
İmei kopyalandıysa e-devlet üzerinden şikayet edebilirsiniz . Telefonun faturası ve işlem yaptırdığınız yerden alınan bir fiş yeterli olacaktır.
 


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt