Öneri Galaxy S5 Su Geçirmezlik Testinin 1. Haftası

Sponsorlu Bağlantılar

dRaJ3N

dRaJ3N

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S5 Su Geçirmezlik Testinin 1. Haftası

Arkadaşlar Cihazın Test Edildiği Ortamlar : Deniz - Asitli Su ( bira - kola vs. ) - Musluk Suyu
1 Hafta Geçti Üzerinden. Sonuç Olarak ;

Normal Düzende İlerleyenler

Cihazın Parmak İzi tarayıcısı : normal çalışmakta
Dokunmatik ekran : normal çalışmakta
Batarya Süresi : Normal olarak devam etmekte

Anormal Olan :

Cihazın Hoparlörü Cırıtlı Yapmaya Başladı Ses Az Geliyor. ( Muhtemelen Hoparlör Patladı )

Sonuç Olarak Alacak veya Almış Kullanıyor Olan Arkadaşlara İthafen

Suya Gireceğiniz Zaman su geçirmez bi bant ile hoparlör ün üzerini kapatın o şekilde devam edin.

onun haricinde arka kapağın sıkı bir biçimde kapatılmış olmasına ve şarj kapağının sıkı bir şekilde kapatılmış olmasına dikkat edin.

--------------------EKLEME---------------

Hoparlörde normale döndü kendi kendine​

Son düzenleme:

talha733

Üye

Arkadaşlar Cihazın Test Edildiği Ortamlar : Deniz - Asitli Su ( bira - kola vs. ) - Musluk Suyu
1 Hafta Geçti Üzerinden. Sonuç Olarak ;

Normal Düzende İlerleyenler

Cihazın Parmak İzi tarayıcısı : normal çalışmakta
Dokunmatik ekran : normal çalışmakta
Batarya Süresi : Normal olarak devam etmekte

Anormal Olan :

Cihazın Hoparlörü Cırıtlı Yapmaya Başladı Ses Az Geliyor. ( Muhtemelen Hoparlör Patladı )

Sonuç Olarak Alacak veya Almış Kullanıyor Olan Arkadaşlara İthafen

Suya Gireceğiniz Zaman su geçirmez bi bant ile hoparlör ün üzerini kapatın o şekilde devam edin.

onun haricinde arka kapağın sıkı bir biçimde kapatılmış olmasına ve şarj kapağının sıkı bir şekilde kapatılmış olmasına dikkat edin.​

Dostum o hapörlor cazırtısı 5 dk sonra geçiyor haporlor o kadar kolay patlamaz

• Beğen
Tepkiler: dRaJ3N
fk555897

fk555897

Üye
İncelemen için teşekkürler. Benim önerim suya gireceğiniz zaman telefonu yanınızda bulundurmamanız.

• Beğen
Tepkiler: Kontrol, MaxipmaN, mesut1979 ve 1 kişi daha
gkt84

gkt84

Üye
ben sanslıyım butun yaz havuzda kullandım foto ve vıdeo falan bısey olmadı hoporlor dahıl saglam...ben sadece havuz suyunda kullandım bı tel toptancısı abımın tavsıyesıyle fazla kalmamak sartıyla suda en fazla 15 dk..

fingerback5

fingerback5

Üye
1 metreye kadar yarım saat suya dayanıklılığı var da kola bira sıkıntı yapabilir doğal olarak :D

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Servise ver hoparlör sorunu için düzelteceklerdir. Birde iyice yıkaman lazım muhtemelen içinde tuzlar kalmıştır onları temizlersen problem olmadan değiştireceklerdir.Bu arada senden cesaret alıp bende su altında birkaç deneme yaptım oldukça başarılı.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Sucrofe

Sucrofe

Üye
İncelemen için :tşk: Suyla iyice yıka ki hoparlör temizlensin.

dRaJ3N

dRaJ3N

Üye
    Konu Sahibi
sabunla yıkadım laa :D arkadaşlar dediğim gibi ben sadece bilgilendirme amaçlı yaptım. s5 alırken içinde umutlarla alanlar veya almak isteyenler. bu nedenle bunları paylaşıyorum. hani sonuç olarak cihaz su geçirmiyor.ama işte. servsie vercem de 3 hafta telefonsuz kalmak koyuyor yaa

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Seglopsi

Seglopsi

Üye
sabunla yıkadım laa :D arkadaşlar dediğim gibi ben sadece bilgilendirme amaçlı yaptım. s5 alırken içinde umutlarla alanlar veya almak isteyenler. bu nedenle bunları paylaşıyorum. hani sonuç olarak cihaz su geçirmiyor.ama işte. servsie vercem de 3 hafta telefonsuz kalmak koyuyor yaa

Büyükşehirde ikamet ediyorsan süre biraz uzuyor ancak 3 haftayı bulacağını sanmıyorum. Ben samsun'da ikamet ediyorum sınıftan arkadaşım samsung'un resmi sevisinde tekniker. Söylemine göre çevre illerden de sorumlular. Serviste board hatası olmayan bir telefon maksimum 3 gün kalır diyor. Kargodan sebep teslim süresi biraz uzuyormuş. Bizim işimiz düştüğünde tanıdık felan olunca 1 günde yapıyor, en geç 2. günde alıyoruz ancak normalde de 5 günde teslim ediyorlar. Söylemine göre her tekniker ortalama günde 55-60 cihazı onarıyormuş. O kadar beklemezsin kısacası.

dRaJ3N

dRaJ3N

Üye
    Konu Sahibi
Büyükşehirde ikamet ediyorsan süre biraz uzuyor ancak 3 haftayı bulacağını sanmıyorum. Ben samsun'da ikamet ediyorum sınıftan arkadaşım samsung'un resmi sevisinde tekniker. Söylemine göre çevre illerden de sorumlular. Serviste board hatası olmayan bir telefon maksimum 3 gün kalır diyor. Kargodan sebep teslim süresi biraz uzuyormuş. Bizim işimiz düştüğünde tanıdık felan olunca 1 günde yapıyor, en geç 2. günde alıyoruz ancak normalde de 5 günde teslim ediyorlar. Söylemine göre her tekniker ortalama günde 55-60 cihazı onarıyormuş. O kadar beklemezsin kısacası.
Telefoncuda çalışmış olan biri olarak siz telefoncuya cihazı teslim ettikten sonra 1-2 hafta arası telefoncuda kalıyor cihaz. başka servise gönderilecek cihaz olursa onları biriktirip gönderiyorlar toplu şekilde :)
Dostum o hapörlor cazırtısı 5 dk sonra geçiyor haporlor o kadar kolay patlamaz
Aynen hocam geçti

Üst Alt