Galaxy ace 5830i %60 PERFORMANS ARTTIRMA

Sponsorlu Bağlantılar

weareyoung

weareyoung

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy ace 5830i %60 PERFORMANS ARTTIRMA
Arkadaşlar herkesin bildiği gibi galaxy ace 5830i bir üretim hatasıdır en saçma telefondur :D rami filan hiçbir oyuna yetmez oyun filanda oynanmaz.Nette bir sürü yok subway surfers da 0 kasmaymışta filan bunlar doğru değil böyle oyunlarda 0 kasma olması imkansızdır.sadece kasma ciddi oranda düşürülür.Her neyse konumuza geçelim.Birazdan okuyacağınız şeyler bir çok kaynaktan toplanıp bir araya getirilmiş bilgilerdir.Gerçekten aşağıda verilenleri yaparsanız galaxy ace 5830i de &60-65 lere varan hız performans oyun performansı ram artışı cihaz belleği artışı gerçekleşecektir ve telefonununz (sadece 5830i modeli için geçerlidir ) gelebileceği en iyi durumuna gelecektir.Stock rom üzerinde ;

Öncelikle root ile başlayalım :
root nedir? root telefonu kullanıcı modundan üretici-gelişim moduna almamıza yarar.bu yüzden gereklidir.
link:
yukarıdaki linkten dosyaları indirip telefonumuzu kapatıyoruz.sonra ses açma-orta tuş-ve kapatıp açma tuşuna basılı tutuyoruz taki galaxy ace 5830i yazısı gelene kadar.daha sonra apply from sd card üzerine ses açma kapama tuşları ile gelip orta tuşa basıyoruz ve seçiyoruz.sonra root dosyasını üstüne gelip orta tuşa tıklıyoruz ve root attıktan sonra reboot system now tuşuna basıyoruz.Ve telefon açıldığında root atılmış oluyor.bunu birçok arkadaş biliyodur ama ben yeni öğrenenler için yazıyorum bilenler kusura bakmasın.

SIRA GELDİ CİHAZ BELLEĞİNİ ARTTIRMAYA:
sd kartımızı ikiye böleceğiz şu programla :
Bu işlemin bir zararı dokunmaz.not : sd kartınız class4 ün altında ise yapmayın. Öncelikle telefonumuzu pc ye bağlıyoruz.(bazı yerlerde kart okuyucu ile yapın diyorlar ben kart okuyucusuz yaptım telefona bağlı iken bir şey olmadı tahmin ediyorum siz de de bişe olmaz) ve programı açıyoruz.

sd kartı seçip delete diyoruz.

Benim sd kartım 8gb ben 1 gb ext yapıcam 1gb boş bırakıyoruz primary ve fat32 yi seçiyoruz.ok diyoruz.

Genel amaçlı alan oluştu şimdi ext alanı oluşturcaz.bu yüzden boş alanı seçip create diyoruz.

Gelen pencerede primary ve ext3 ü seçiyoruz. ok diyoruz

iki alanda oluştu şimdi apply diyoruz.işlem bitince google play dan link2sd adlı uygulamayı yüklüyoruz..ayarlar/uygulamalar/gelişim/usb hata ayıklamaya tik atıyoruz.daha sonra link2sd adlı uygulamayı açıyoruz.Uyugulama açılınca bizden ext alanı soracak ext3 ü seçiyoruz sonra yeniden başlatmak isteyecek ok diyoruz.

sırasıyla seçenek/ayarlar/kurulum yeri/harici seçiyoruz.

daha sonra ayarlar/otomatik link seçeneğini işaretliyoruz.

Eğer önceden uygulama yüklediyseniz yukarıdaki şekilde onları da linkleyebilirsiniz.Artık istediğiniz kadar uygulama yükleyebilirsiniz.

ŞİMDİ İSE CHAİNFİRE YAPIMINA GEÇELİM
Not:bu işlemi yapmanız sonucunda galeriniz bozulacaktır korkmayın marketten başka galeri indirebilirsiniz.örnek :(quickpic-ugallery)gibi tavsiyem ugallery . Bence chainfire yapın eğer yaparsanız şu ana kadar oynamak istediğiniz tüm oyunları çok ciddi derecede azalmış kasma ile oynayabilirsiniz.

Buradan chainfire dosyalarını indirebilirsiniz.

arşivdeki tüm dosyaları sd karta atıyoruz.
ve chainfire 3d pro v3.3.apk dosyasını yüklüyoruz ve açıyoruz.root izni isteyecektir veriyoruz.daha sonra cf3d driver tıklıyoruz.sonra ınstall diyoruz

install tıkladğımızda telefona bişeyler yüklencek sonra yeniden başlatma isteyecektir.telefon açılınca chainfire yi açın install plugins / shaders tıklayın. karşımıza 3 tane plugin çıkacak hepsini teker teker yükleyin.

pluginleri yükledikten sonra chainfire ana ekranına dönelim ve default openGL settingse tıklayalım. reduce texture quality reduce texture size işaretliyelim.use pluginse tıklayarak qualcomm şıkkını işaretleyelim.Artık 3d oyunlar oynayabilirsiniz.Not şu son yaptığımız işaretlemeler oyundan oyuna değişir anlatımımın sonunda buna da yer vereceğim.(subway surfers temple run need for speed hotpursuit filan)

ŞİMDİ GELELİM GEREKSİZ SİSTEM DOSYALARINI DONDURMAYA

Bu işlemin herhangi bir riski yoktur doğru dosyaları dondurdukça tabii ben size hangi dosyaları dondurmanız gerektiğini sölicem.Bu işlerle ilgili bir bilginiz yok ise dediklerimin dışına çıkmayın yoksa telefon gidebilir :D

Öncelikle telefonunuza black mart alpha yı indirin buradan :

daha sonra marketten sd maid uygulamasını indirin
daha sonra ise black mart alpha dan sd maid unlocker ı indirin.
Uygulama ilk açtığınızda root izni isteyecek.veriyoruz.

Menü tuşuna tıklayıp ayarlara giriyoruz.
Bİraz aşağıya inince karşımıza "Scan system packages?" çıkıyor.
İşte ona tik atacağız. Sonra geri tuşuna basıp başlangıç ekranına dönelim

İşte burası bu anlatımın en önemli yeri.
Üst menüden AppControl'u bulalım ve refresh butonuna tıklayalım.

Bırakın telefonunuz uygulamaları tarasın.

Tarama bittiğinde sistem uygulamaları ve sizin yükledikleriniz karşınıza çıkacak.
Burada arkaplanda çalışan ve kullanmadığınız sistem uygulamalarını bulun.

Ben benim kullanmadığım sistem uygulamalarını yazayım:

AllShare, E-Posta (uygulama), E-Posta (widget), Gmail, Google Arama, Google Haritalar, Google Talk, Samsung Apps, Social Hub, Yahoo Finance.

Bu uygulamaların hepsi arkaplanda çalışmak ve telefonu kasmak için yaratılmıştır.

Seçtiğiniz uygulamaların hepsine teker teker "Freeze app!" yapın.

Önemli: Program arada hata verebilir. Freeze app! a tıkladıktan sonra working ekranı geri dönmezse 10 saniye sonra ana menü tuşuna tıklayın ve görev yöneticisinden sd maid i sonlandırın. Ardından tekrar açın ve tüm uygulamalara aynı işlemi yapın.(%10 ihtimalle)

Bu adımları yapmak keyfinize kalmış ama sd karttaki ve telefonun kendi hafızasındaki gereksiz şeyleri silmek isterseniz tavsiye ederim.

Corpsefinder!

Eski uygulamalardan kalan gereksiz dosyaları siler.

Yeniledikten sonra karşınıza gereksiz dosyalar çıkar.
Bende çok az çünkü sürekli bakım yapıyorum :)

SystemCleaner.

Çerezleri siler.

Yenileye basın tüm çerezleri bulsun.

Bende 24 MB fazlalık var.
Çöpe basın silsin

uygulamaların data dosyalarını siler.
Fakak oyunlardaki save dosyalarına ve kendilerine HİÇBİR ŞEY olmaz.

Yenileye bas taramanın bitmesini bekle.

İşte bu kadar.

Çöpe tıklayın silsin.

VE ŞU SON ZAMANLARDA SD KARTI RAMA DAHİL ETME DİYE BİR ŞEY VAR ASLINDA SON ZAMANLARDA DEĞİL BAYAĞI BİR SÜREDİR VAR AMA A2SDGUI HATASINDAN DOLAYI AÇILAMIYOR VE ÇÖZÜMÜ YOK AMA RAM MANAGER PRO İLE ÇOK BASİT SD KARTINIZI RAMA DAHİL EDEBİLİRSİNİZ.RAM MANAGER PRO UYGULAMASINI BLACK MART ALPHA DAN İNDİREBİLİRSİNİZ VE HERKESİN BİLDİĞİ GİBİ FACEBOOK UYGULAMASI GALAXY ACE 5830İ DE ÇOK KASMAKTA YUKARIDA VERDİĞİM İŞLEMLERİ EKSİKSİZ YAPTIĞINIZ TAKDİRDE BU KASMA OLMAYACAKTIR.VE GEREKSİZ SİSTEM DOSYALARINI SİLMENİZİ KESİNLİKLE ÖNERİRİM.HER TELEFONU AÇIP KAPATTIKTAN SONRA TÜM AYARLARI BAŞTAN YAPMANIZ GEREKMEMEKTEDİR TÜM AYARLAR OTOMATİK BİR ŞEKİLDE YAPILACAKTIR.

TELEFONUNUZUN İŞLEMCİSİNİ AZ DA OLSA HIZLANDIRMA HIZLANDIRMA DEMEYELİM DE YANİ ETKİN TUTMA DİYELİM OVERCLOCK UYGULAMASI

link:

bu linkteki uygulama ile telefonunuzdaki kasmalar azalacaktır.başlangıçta uygula tikini atarsanız telefonu her kapatıp açtığınızda tekrar tekrar ayarlamanız gerekmez.

SON OLARAKDA BİR HATANIN ÇÖZÜMÜ
Mobil olarak internetten bir uygulama yüklüyor iseniz genelde şu hata gelir "indirme başarısız"
bu hatanın çözümü opera mini hem fazla yer kaplamaz hem hızlı hem kullanışlı ne ararsan var ama bunlar avantajları dezavantajları ise opera mini youtube videolarını açmıyor bir hata veriyor aklımda değil şu anda hata verdiğini bilin yeter.Yani bir uygulama indirmek istiyor iseniz opera miniden hatasız ve hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

YUKARIDAKİ İŞLEMLERİN HEPSİNİ YAPTIYSANIZ TELEFONUNUZDA CİDDİ DERECEDE PERFORMANS ARTIŞI GERÇEKLEŞECEKTİR.ANLATIMIN ORTALARINDA 3D OYUNLARDAN BAHSETMİŞTİM ŞİMDİ ONLARI GÖSTERİYORUM:

ÖNCELİKLE ANDROİDİN ÜNLÜ OYUNLARINDAN OLAN SUBWAY SURFERS

LİNK :

Oyunu yükledikten sonra chainfire den şunları seçin:
Unroll Textures
Reduce Texture size
Disable rgba emu
Disable mapbuffer emu
Ve qualcomm plugini seçin.
Ve oyuna girerken rami sıfırlayın.(RAMİ SIFIRLAMANIZ ŞART DEĞİLDİR AMA KASMALAR OLUYOR İSE SIFIRLAYIN GİTSİN)

NEED FOR SPEED HOTPURSUİT

Oyunu yükledikten sonra chainfire den şunları seçin:
Unroll Textures
Reduce Texture size
Disable rgba emu
Disable mapbuffer emu
Ve qualcomm plugini seçin.
Ve oyuna girerken rami sıfırlayın.(RAMİ SIFIRLAMANIZ ŞART DEĞİLDİR AMA KASMALAR OLUYOR İSE SIFIRLAYIN GİTSİN)

Gerçekten bu oyun diğer tüm oyunlardan farklı ve güzel indirmenizi tavsiye ederim.

Bu oyun hatasız 0 kasma ile oynanır.Need for speed shıft ten daha güzel ve sorunsuzdur. NETTE DAHA ÇOK OYUN VAR AMA BEN SİZE ÖRNEK OLSUN DİYE BUNLARI GÖSTERDİM.İYİ EĞLENCELER UMARIM HATASIZ BİR ŞEKİLDE YAPABİLMİŞSİNİZDİR.

• Beğen
Tepkiler: skidrow47 ve lo0ss_2

PesimisT-35

PesimisT-35

Üye
:tşk:

skidrow47

Üye
Cok yararli bir paylasim tskurler emegine saglik bilmedigim paylasimlari gordum en kisa zamanda deniyecegim.

Üst Alt