GALAXY A5 2016 Android Güncelleme Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

blackland

blackland

Üye
    Konu Sahibi
GALAXY A5 2016 Android Güncelleme Sorunu
Merhaba hayırlı günler.Galaxy A5 2016 kullanıcısıyım.Telefonun modeli Sm A5100 ve bana android 6 gelmedi.Aynı telefonun farklı modeline yani Sm a510F' e Android 6 gelmiş iken bana hala gelmedi.Telefon Honk Kong sürümü bu arada.

• Beğen
Tepkiler: Bysnbad

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Normal, güncellemeler ülkelere göre farklı zamanda yayınlanıyor cihazın tam model kodu ne ? Bide cihaz hangi ülkeden alınma ?

• Beğen
Tepkiler: tihame
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Sorun sizin de söylediğiniz gibi Android Sürümü Honk Kong olduğu için güncelleme gelmiyor.
dan Türkiye sürümü indirin :oke:

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Bende a5 2016 kullanıyorum 6.0.1 kullanıyorum 7.0 mayısta gelecek cihazınız farklı ülkedeyse durum belli

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Türkiyede A5 2016 FQ kodu ile gelmedi sanırım. O yüzden Sammobile dan tr romu indirip flashlarsınız garantisi olmadığı için bitde csc kodunu değiştirdiğiniz an Türkiyede yayınlanan tüm güncellemeleri almaya başlarsınız

blackland

blackland

Üye
    Konu Sahibi
Anladim fakat telefonum garantili onu bastan soyleyeyim.Sammobilde sadece SM A5100 icin Android 6 Chinese versiyonu var.Ben bunu indirdim ama kursam telefona her hangi bir sorun olur mu ?

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Anladim fakat telefonum garantili onu bastan soyleyeyim.Sammobilde sadece SM A5100 icin Android 6 Chinese versiyonu var.Ben bunu indirdim ama kursam telefona her hangi bir sorun olur mu ?
Cihaz garantili de yurt dışından gelen cihazlar türkiyede tamir edilmez, sadece samsung türkiye ithali olanlar türkiye de garanti kapsamına girer
Eğer yurt dışına yollarım diyorsan aldığım yere , çin deki 6 yi kurman sorun olmaz knox arttırmaz ama servise gönderirken kendi ülkenin romuna döndürmen gerekir yoksa garanti iptal edilir

blackland

blackland

Üye
    Konu Sahibi
Telefon Turkiye ithali.Zaten ilk geldiginde Çince idi.Sonradan dillerden degistirdim.Bu sekilde kullaniyorum.Simdi bu Android 6 yi Odin ile kurayim mi kurmayayim mi ?Sorun olur mu yani ?

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Telefon Turkiye ithali.Zaten ilk geldiginde Çince idi.Sonradan dillerden degistirdim.Bu sekilde kullaniyorum.Simdi bu Android 6 yi Odin ile kurayim mi kurmayayim mi ?Sorun olur mu yani ?
Cihazın kutusunda samsung türkiye garantisi yazıyorsa garantisi türkiyede vardor yoksa yoktur. Csc kodu kısaca tür değil ise yoktur neyse rom u kurmak yazılımsal bir sor6na sebep olmaz eğer işlemci ve özellik farkı yoksa ama cihazın garantisi orjinal rom una dönene kadar garanti dışı kalır

blackland

blackland

Üye
    Konu Sahibi
Anladim cok tesekkur ederim.Peki son olarak bu Android 6 daha mi performansli 5 e gore?

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Her üst Sürümde daha iyi Performans ve özellik alırsınız :oke:

• Beğen
Tepkiler: Bysnbad

Misafir - 281749

A5 2016 email güncelleme yok diyor komple gulcellememi kalktı bu modellerde acaba

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
A5 2016 email güncelleme yok diyor komple gulcellememi kalktı bu modellerde acaba
Samsung amiral gemi modelleri disindaki telefonlarına bir kaç güncelleme sonrasını vermez. Bu yüzden cok eleştirilir. Yıllarca Samsung kullandım ve güncelleme konusunda ne kadar kötü bir firma olduğunu gördüm. Aklı olan Samsung tan uzak durur.

Üst Alt