''G.Saraylılar'da Fenerbahçe kompleksi bitmez''

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
greenmile

greenmile

Üye
    Konu Sahibi
''G.Saraylılar'da Fenerbahçe kompleksi bitmez''
Spor yazarı Hıncal Uluç, bugünkü köşesinde Galatasaraylı taraftarları kızdıracak bir yazı yazdı.

Uluç, yazdığı yazıda Galatasaraylılar'da, Fenerbahçe kompleksinin olduğunu dile getirerek "Nedir bu aşağılık kompleksinin sebebi, anlamam" dedi.

İşte o yazıdan bir bölüm...

Galatasaray tribünlerine yıllardır şaşarım ve yazarım.. Aslında bizim evde de durum pek farklı değil ya..
Galatasaray, bu ülkenin gelmiş geçmiş en büyük futbol başarılarına ulaşmış kulübüdür. İki Alman, iki İtalyan, iki İngiliz, iki İspanyol Şampiyonunu geçerek ulaşılan Avrupa ve Süper Kupa Şampiyonluk kupaları, bu kulübün müzesinde durmaktadır. Bu başarının yanına yaklaşan Türk Futbol Takımı yoktur.
Ama Galatasaraylılar'da Fenerbahçe kompleksi bitmez.. Çatladıkapısporla oynarlar.. Takım galip duruma geçer geçmez, Fener'e sövmeye başlarlar, korolar halinde..
Fener akıllarından çıkmaz..
Nedir bu aşağılık kompleksinin sebebi, anlamam.. Anlamazdım.. Ama galiba artık gözümüze soktular..
Galatasaray, yepyeni bir yönetim, yepyeni bir hoca, yepyeni bir takımla, yepyeni bir statta sezonun ilk maçını yaptı ve dolduramadı.. Arena'da 15 bin boş yer vardı..
Cezalı, geleceği karanlık, tarihinin en bunalımlı günlerini geçiren Fenerbahçe'nin stadı ise, salı gecesi, bir festival, bayram yerini andırıyordu.
Ama gördüğüm manzaraya bayıldım.. Hemen hepsi Fener forması giymiş, ya da en azından kaşkolu bağlamış 41 bin kadın ve çocuk, stadın içinde, içeri girmesi yasak binlerce erkek de, çevreleyen sokaklardaydı. Evlerinde TV başında maçı izlemek yerine, stadın etrafında toplanıp, maç boyu tezahüratlarını içeride duyurarak, futbolcularına "Sizi asla yalnız bırakmayacağız" demenin bundan güzel ifadesi olur mu?.
Fenerbahçe Stadı'nın iki haftadır dışında görünen kalabalığı, Galatasaray yıllardır içerde bulamadı.
İçerdeki güzellik, coşku ise anlatılmaz.. Tarihi bir manzaraydı..
Özellikle bu Fener'in en kara yılı gösterdi ki, en kara gün dostu, en tutkun, en sahiplenen taraftar Fenerbahçe'dedir..
Galatasaraylılar, kıskanmasın, gıpta etmesin, komplekslere düşmesin de ne yapsınlar?.
Ne yapacaklarını biliyorum. Her zaman yaptıklarını..
Şimdi de bana sövecekler!..
Sövmek kulübü büyütmüyor, küçültüyor oysa..

haber3.com

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Saygı duymadığım yazarların en başındadır Hıncal Uluç ...
Ama şu yazısını katılmamak elde değil ...:)

India

India

Üye
bana sövecekler demiş senin gibi biri için dilimi niye yorayım ki her zamanki gibi galatasaray'a birşeyler söylemeye çalışıyor bırakın eğlensin

• Beğen
Tepkiler: ALPARS™
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Biz bunu yıllardır söylüyoruz ama , ama kimi ne anlatacağız Hıncal bey ...
Gerçekleri bizler biliyoruz ya , o bize yetiyor . Onlar kendi çaplarında , kendi hayalleriyle eğlenmeye devam ediyorlar :) Sonları hep hüsran , bu yüzden , bir arpa boyu yol kat edemiyorlar ...

ALPARS™

ALPARS™

Üye
Eee tabi yaşına vermek lazım...|-)
Bunu yazan kendi adına konuşmuş olmalı ki ne zaman önde olsak hiçbir zaman rakip takımlara küfrüm olmamıştır.
Dedim ya kendi adına konuşmuş.''Şimdi de bana sövecekler!..'' herkes bazıları gibi değil...

Bırak stadımız dolu olmasın.Temizizya sen ona bak.
Kimilerinin hayal dediği müzemizin baş köşelerinde parıl parıl parlıyor.
Her zaman fair playden yanayım.:sarıl:Ancak ALIN TERİMİZE laf ederlerse cevabınıda veririz...:megafon:

• Beğen
Tepkiler: India
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Haa onlara karışmayın bu arada , onların Uefa kupası var :ehe:ehe

arslansem

arslansem

Üye
Bu adam Galatasaraylı değil ki.Araştırma yapsalar yıllarca yazdıkları yazılar üzerinde,1 tane bile Gsaray'ı iyi gösteren yazısı yoktur.Erman Toroğlu Ahmet Çakar en azından herkese aynı,daha şerefli bundan

• Beğen
Tepkiler: ALPARS™ ve India
Consul9

Consul9

Üye
ah be hıncal sana ne kadar söven var bir bilsen:islik

greenmile

greenmile

Üye
    Konu Sahibi
adam galatasaraylı değil he öyle öyle:) bazı şeyler kabullenmek gerekir ha diretirseniz zorla kabul de ettiririz.

arslansem

arslansem

Üye
İki Alman, iki İtalyan, iki İngiliz, iki İspanyol Şampiyonunu geçerek ulaşılan Avrupa ve Süper Kupa Şampiyonluk kupaları, bu kulübün müzesinde durmaktadır. Bu başarının yanına yaklaşan Türk Futbol Takımı yoktur.
Bunu kabul et ondan sonra konu aç o zaman.Karı kız dolmuş stada bu da vermiş ara gazı yemişsiniz

• Beğen
Tepkiler: ALPARS™
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt