"G.Saray'ı o toplantıya çağırmasınlar" !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
India

India

Üye
    Konu Sahibi


Galatasaray başkan yardımcısı Adnan Öztürk, Kulüpler Birliği'nde tartışılmaya başlanan, "Süper Lig'de şike nedeniyle küme düşme kalksın" fikrini şiddetle eleştirdi, "Türk futbolunu Avrupa'dan izole edecek en ufak risk alınmasına Galatasaray olarak karşıyız" dedi..

KÜME DÜŞME KALKSIN SÖYLEMİNİ KABUL EDEMEYİZ
Öztürk, “Kulüpler Birliği toplantılarına katılmaya başladığımız ilk günlerden bu yana konuyu ikiye ayırdık. Birincisi sportif cezaları içeren TFF talimatnamesi, ikincisi insani boyutları olan hapis cezaları. Biz Galatasaray olarak dedik ki ‘İnsani boyutları olan hapis cezalarının hafifletilmesi için yürütülen çalışmanın içerisinde sonuna kadar var oluruz; çünkü hiç kimsenin hapiste gereğinden fazla yatmasından memnun olmayız. Kimsenin acısı bizi mutlu etmez. Ancak Kulüpler Birliği Toplantıları’na lütfen, bir daha, küme düşme kalksın teklifini getirmeyiniz.’ Burada Galatasaray’ın çok ciddi bir duruşu var. Bu çok önemlidir” dedi.


GALATASARAY’I, O TOPLANTIYA ÇAĞIRMASINLAR!
Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, “Kulüpler Birliği, küme düşme kalksın diye bir toplantı organize edecekse Galatasaray’ı davet etmeye bile gerek yok. Böyle bir sisteme Galatasaray’ın imza atması mümkün değildir. Küme düşme cezasının kaldırılması bizi uluslararası kurullar düzeyinde zor duruma düşürür. UEFA’nın dünkü açıklaması kaygımızı azaltmaz ya da bu konudaki gerçeği değiştirmez. Biz olayları son derece sakin, akılcı, evrensel hukuku düşünerek ortaya koyduk. Galatasaray’ın duruşu çok nettir. Türk futbolunun geleceği Avrupa’dadır. Ekonomik olarak da Avrupa’dadır. Türk futbolunu Avrupa’da zor durumda bırakacak, izole edecek en ufak risk alınmasına Galatasaray olarak karşıyız” diye


İLKELERDEN SAPILIRSA GALATASARAY OLARAK SESİMİZİ ÇIKARMASINI ÇOK İYİ BİLİRİZ
Öztürk, bu konuda Galatasaray’ın tek başına kalmasının da önem arz etmediğini belirterek, “Bir iki kulübü kurtaralım diye Türk futbolunu riske etmeye kimsenin hakkı yoktur. Küme düşmenin kalkması için tüm kulüpler imza verir, Galatasaray tek başına kalırsa, kalır. Bundan en ufak bir rahatsızlık duymayız. Biz mesajlarımızı verdik. Toplantılarda da bunu açık bir biçimde söyledik. Bazı tartışmalar oldu. Bir bölümü basına yansıdı. Biz kavga ortamını çok seven bir kulüp değiliz; ama biz ilkeler kulübüyüz. İlkelerden sapıldığı zaman sesimizi Galatasaraylılara yakışan bir şekilde duyurmasını da gayet iyi biliriz. Dolayısıyla küme düşme kalksın, Türk futbolu bir iki sene zarar görmesin gibi palyatif bir çözüm arayışını içeren bir toplantı olursa Galatasaray’ı davet etmeye bile gerek yoktur. Bizim tavrımız çok nettir” dedi.


TAPELERLE İLGİLİ OLARAK GALATASARAY GENEL KURULU GEREKENİ YAPACAKTIR
Başkan Yardımcısı Öztürk, eski başkan Adnan Polat’la Aziz Yıldırım arasındaki telefon görüşmesinin tapeleriyle ilgili olarak ise “Telefon dinlemelerinde, Galatasaray’ı da ilgilendirebilecek, şike ve usulsüzlük anlamında söylemiyorum, ama söylem ve tarz anlamında bazı tapeler çıkabilir. Eğer bu tapelerde camiayı rencide edecek, Türk spor kamuoyunu rencide edecek en küçük bir söylem olursa, Galatasaray Genel Kurulu bu konuda son derece hassastır ve son derece sert davranacaktır. Bu konudaki önlemleri en kısa sürede alır. Biz de mekanizmalar bellidir. Şikâyetler yönetim kuruluna gelir, buradan disiplin kuruluna sevk edilir. Genel Kurul da gereğini yapar. Galatasaray Genel Kurulu, Galatasaray markası üzerinde son derece titizdir ve bunu anında gösterir” ifadelerini kullandı.


Geçen hafta Kıbrıs Rum kesimine giden Öztürk, bayan voleybol takımının burada uğradığı saldırıya da değindi ve “Önümüzdeki hafta, sayın Spor bakanını, başkanımız Ünal Aysal’la ziyaret edeceğiz. Galatasaray Televizyonu da bütün olayları kaydetti. Bence oraya hiçbir Türk takımını göndermemek gerekir; çünkü Türk takımları oraya spor yapmak için gidiyorlar. Ancak oradaki ortamın sporla hiç ilgisi yok. Çor çirkin, ırkçılıktan da öte, çok ciddi düşmanlık söz konusu. Kafiledeki arkadaşlarımızın hiçbirinin yaralanmadan Türkiye’ye gelmiş olması ciddi anlamda bir şanstır. Oradaki federasyon başkanı, bazı emniyet güçleri ve otel görevlilerini ayırt ederek söylüyorum, oraya maç seyretme bahsetme bahanesiyle gelen gözü dönmüş grubun tacizine uğradı takımımız. Biber gazı sıkılmış olmasına rağmen 3-4 sayı kalmışken maçı tamamlamak istediler. Bu nedenle oyuncuları tebrik ettim” dedi.


ESAS HEDEF AVRUPA’DAKİ BAŞARIDIR
Adnan Öztürk, “Teknik kadro, başta Fatih hoca olmak üzere, planları mümkün olan en kısa sürede son maçlarda gördüğümüz seviyeye getirmekti. İyi makineler en başta hafif arızalar çıkarır, tam olarak çalışmaya başladığı zaman da mükemmele yakın iş çıkartır. Son iki maçta Galatasaray istenen tempoya girmeye başladı. Ama Galatasaray’ın esas hedefi Avrupa’da başarı elde etmektir. Bu çerçevede ligde iyi bir noktaya gelmiş bulunuyoruz. Ama iki haftada iki önemli rakipten 6 puan almanın yanı sıra pırıl pırıl gencecik altyapı oyuncularımızın hiçbir yabancılık çekmeden mücadele etmesi bize ayrı bir güven veriyor” diye konuştu.


ALTYAPIDA BÜYÜK BİR ATILIM YAPIYORUZ, YENİ EMRELER, SEMİHLER GELİYOR
Öztürk, altyapıdan yetişen oyuncuların varlığından duyduğu memnuniyeti ise şu sözlerle dile getirdi: “Fatih hoca da söyledi. Pahalı transferler yerine başarıya susamış, yerli oyuncular mesajı verdi. Dolayısıyla biz Avrupa’da başarıya giden yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Türk futbolunun geleceği Türk gençlerinin elindedir. A 2 Ligleri’nin naklen yayınlanması, yeni bir formata kavuşturulması, pırıl pırıl gençlerin önünün açılması için çalışmalar yapıyoruz. Kendi kulübümüzle ilgili olarak da ciddi hamleler yapıyoruz. Altyapı binamızı komple yeniledik. Fatih hoca da altyapının gelişimi açısından önemli adımlar atıyor. Benfica maçında Mertan’ı izledik. Galatasaray’ın sosyal medyasında en çok sorulan soruların başında Mertan geliyor. Bu ilgi Türk gençleri için çok önemli bir avantaj ve biz de bunu sonuna kadar kullanmak zorundayız. Galatasaray A Takımı’nda bundan böyle Emrelerin Semihlerin sayısı artacak.”


TÜRK SPORUNDA GALATASARAYLI YILLAR BAŞLADI
Adnan Öztürk, Galatasaray’ın her branşta büyük bir ivme kazandığını da belirterek, “Türk sporunda Galatasaraylı yıllar başladı Futbol takımlarımız, basketbol, voleybol takımlarımız ver diğer takımlarımız zirveye emin bir biçimde yürüyorlar. Biz de bu yürüyüşün devamı, Avrupa’da başarı için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
 
arslansem

arslansem

Üye
Yavaş yavaş ortam hazırlanıyor :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt