Fren balata diski temizleme yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
Fren balata diski temizleme yardım
Fren diskine gazyağı döküldü neyse
Balata ötmeye başladı tutmuyor du
Bulaşık deterjanı sabunla yıkadim
Araba yıkama yerlerinde ki köpük den sıktım Diske şimdi düzeldi gibi
Ama.
Balata temizleyici aldım internetten
İki tane wurth 3m
Bunları sıkınca düzelir galiba dimi
İçim rahat etsin istiyorum

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Fren diskine gazyağı döküldü neyse
Balata ötmeye başladı tutmuyor du
Bulaşık deterjanı sabunla yıkadim
Araba yıkama yerlerinde ki köpük den sıktım Diske şimdi düzeldi gibi
Ama.
Balata temizleyici aldım internetten
İki tane wurth 3m
Bunları sıkınca düzelir galiba dimi
İçim rahat etsin istiyorum
Düzelir. Tiner ile yıkarsan da düzelebilir

PALA.

PALA.

Üye
Gaz yağı mı sürdün acayip kaydırır. Balata temizleyici spreyler iş görür. @DarkredBlue61 yardım.

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
Gaz yağı mı sürdün acayip kaydırır. Balata temizleyici spreyler iş görür. @DarkredBlue61 yardım.
Ön fren düzeldi gibi ama arka iy değil 2 tane balata temizleyici sıktım balataları mı çıkartmak lazım? Temizlemek

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tekerleri Söküp Dediğin Gibi Detaylı Bir Şekilde Balata Spreyini Kullan.Dua Et Gaz Yaği Kalepere veya Diğer Kaucuk Malzemelere Ulaşip Zarar Vermiş Olmasın.Eğer Gaz Yaği İle Çok Kullandıysan Diski Çabucak Isıtıp Yamultabilirsin.Diğer Türlü Ötme vs Olur Balatasına Göre Değişir O Bazıları Serttir Çabuk Bitmez Fakat Ses Yapar.Bazıları İse Yumuşak ve Konforludur Çabuk Biter Gibi.

PALA.

PALA.

Üye
Evdeki yağçözden sıkıp, ardından mikrofiber bezle silmekte belki yağı yüzeyden arındırabilir, sıkıntı bir durum.
@MAERKEK

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Evdeki yağçözden sıkıp, ardından mikrofiber bezle silmekte belki yağı yüzeyden arındırabilir, sıkıntı bir durum.
@MAERKEK
Olmaz hocam , paslandırmaya yapar. Asitlidir o .

Balata spreyi ile iyice temizlemek en iyisi olacaktır. Fren diskini anca o paklar

• Beğen
Tepkiler: PALA.
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
Olmaz hocam , paslandırmaya yapar. Asitlidir o .

Balata spreyi ile iyice temizlemek en iyisi olacaktır. Fren diskini anca o paklar
Fren merkezini söktüm Balataları balata spreyi ile temizledim bulaşık deterjanı ile temizlesem birde birşey olur mu
Fren merkezi pistonları n içi temizleniyor mu yağlanır mı onlara ne yapacam
Mesaj birleştirildi:

Arkadaşlar normalde diskler ısınmıyor du ama şuan hiç fren yapmadığım halde ateş gibi ısınıyor neden olabilir

Son düzenleme:
  • Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Fren merkezini söktüm Balataları balata spreyi ile temizledim bulaşık deterjanı ile temizlesem birde birşey olur mu
Fren merkezi pistonları n içi temizleniyor mu yağlanır mı onlara ne yapacam
Mesaj birleştirildi:

Arkadaşlar normalde diskler ısınmıyor du ama şuan hiç fren yapmadığım halde ateş gibi ısınıyor neden olabilir
Diskleri de balata spreyi güzelce yıka. Temiz kağıt havlu ile sil. Fren Pistonların içinde janta bulaşma ihtimali olan ne var acaba ? Genellikle hep toz ve çamur içinde olurlar . Bir dahaki söktüğünde video atsana . Herkes bilgilensin. Sana zahmet olmazsa tabiki . @DarkredBlue61 sen sökmüyor musun abi Kartal'ın frenlerini ?

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Fren yapmadan isiniyorsa balatalar diske surtuyor demek

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Kaleperin İçindeki Conta Takımını En Son Ne Zaman Değiştirdin?

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Fren yapmadan ısınıyor
Nasıl düzeltilir? Servise mi götüreyim?
Fren pistonları mı basılı kalıyor
Diski eğmedine emin misin ? Sıcakken falan su tuttuysan eğilmiştir çoktan. Ya da kaliperi mi söktün ?

Sana tavsiyem bak şu , fren balata kaliper disk sökümünü baştan aşağı bir video izleyip bir daha yapman . Disk yüzeyine su terazisi koyarak düz olup olmadığına bak ?
Yamuksa diskler değişecek. Teker havadayken , döndürmeye çalış. Ses gelmemeli en azından sürtme sesi.

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
Sorun çözüldü
Eskisi gibi oldu hiçbir sorun yok kapanabilir

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...