Fransızca öğrenmek

 • 23 Temmuz 2014
 • 803 Okunma
 • 13 Cevap

 1. Fransızca dinlediğim müzikler çok hoşuma gidiyor ama şarkıların sözlerini gerçekten anlamak istiyorum, ayrıca üçüncü bir dilim olsun istiyorum bu yüzden Fransızca öğrenmek istiyorum.
  Fransızca bilen veya kursuna gidip öğrenenler zorlandılar mı? Kaç sene uğraştılar ve gerekli bir dil mi, kafamdaki sorulara yanıt verirlerse sevinirim :)

  Şimdiden teşekkürler arkadaşlar
   


  Yazan: Quantal Quetzal
  Mobil cihaz ile gönderdi
 2. Bende öğrenmek istedim ama zor tabiki çok çalışarak öğrenebilirsin
  HOllandaca öğrenşyorum bu arada
   
 3. Kursuna gitmedim eğitimini almadım ve fransızca konuşamıyorum lakin işin gereği şart ise kurslar mevcut lakin işin için gerekli bir dil değil de ek bir dilim olsun yahut hobi olarak öğrenmek istiyorum dersen de o ayrı isteyerek başarabilirsin ben lise sonda rusça gördüm ama üstüne düşmediğim zaten bir senede pek Birşey öğrenemedik

  benim daha çok uzak doğu dillerine ve eski dillere merakım var ama ne zaman kalıyor ne bişey dediğim gibi zamanını çalacak ama işe yaramayacaksa uğraşma ama yine de karar senin öğrenmek istedikten sonra herşey çok kolay (monsieur) mösyö :tebessüm:[DOUBLEPOST=1406162449,1406162220][/DOUBLEPOST]Okunuş ve yazılış farkı biraz var galiba :) internetten az da olsa fransızca bir kaç kelime konuşabileceğin şekilde yardımcı olacak siteler vardır oralardan öğrenebilirsin fransızcayı :) :tebessüm:
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 4. 3 senedir almanca görüyorum her zaman sorulduğunda 2 dil biliyorum dedim ingilizce ve türkçe. Üzerine düşmeyince öğrenilmiyor.

  Monsieur gibi şarkılarda geçen amour olsun je veux olsun c'est olsun triste olsun enfants olsun biliyorum araştırarak öğrendim.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  ___kaptan___ bunu beğendi.
 5. ne güzel Rabbim yardımcın olsun Aslında fransızca öğreniyorum diye bir kitap vardı bulabilirsen yardımcı olabilir sana :) veya bazı bloglarda videolu eğitim vs bulabilirsen fevkalade olur bence :tebessüm:
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  Quantal Quetzal bunu beğendi.
 6. Çok merci monsieur :tebessüm:
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  ___kaptan___ bunu beğendi.
 7. Rica ederim :) ispanyolca italyanca almanca vb nice diller öğrenmen dileğimle lakin şimdilik fransızca öğrenirken Rabbim kolaylık versin :tebessüm:
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  Quantal Quetzal bunu beğendi.
 8. Tek dil Türkçe gerisi önemli değil
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 9. Valla artık nereden mezun oldun diye sormuyorlar arkadaşım...kaç dil biliyorsun diye soruyorlar. Türkçe'yi güzel kullanmak hepimize bir şart ama Türkçe dışındaki dilleri de bilmek çok önemli.

  Yani hepimize çince, japonca, ingilizce, fransızca, italyanca, türkçe, arapça, almanca ve ispanyolca bilmeliyiz bence :D

  Bu arada hayırdır? İndila mi dinleyecen? :) Valla bak. Eğer öğreneceksen internetten başlayabilir, kitap alabilirsin(en azından pdf indirip çıkartabilirsin, elin kağıda değerse daha iyi olur.) kendini biraz geliştirirsin böyle. Ama orta seviye ve üst seviye için kesinlikle yüz yüze konuşabileceğin birileri olmalı yani. Ve yani karşındakide sana fransızca öğretebilecek kadar türkçe ve fransızca bilmeli.
   
 10. ben carpım taplosunu ezberliyinceye kadar anam ağladı 9 dil nerden bileyim
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 11. işte yani herkesin 9 dil bilmesi lazımken sen Türkçe yeter diyon. Yani bana göre en azından, daha doğrusu ben müdür olsam işe alcağım kişinin İngilizce'yi üst, Almanca'yı orta ve ispanyolca idare edecek kadar bilmesini isterim yani.
   
 12. böyle söyleyince ayşegül hocam aklıma geldi (orta okul 6-7-8. Sınıf ingilizce öğretmenim) hep dersten kovardı beni hep ingilizce ne işime yarıyacak derdim o da senin dediklerini derdi bende benden olsa olsa copcü olur derdım sonra çık dışarı derdi ama genede en cok o hocamı severdım bızim adi fenci gibi değildi paso tokat atardı hıyar
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 13. Allah'a şükür Türkçe'yi hakkıyla öğrendiğimi düşünüyorum. Zaten kendi dilini doğru bilmeyen başka dil öğrenemez[DOUBLEPOST=1406190404,1406190260][/DOUBLEPOST]
  İndila, Zaz, Serge Reggiani, Khaled ve Candan Erçetin dinliyorum doğru tahmin :) Bilgisayarım gelsin şu çıktı işini ayarlayayım. Başlayacağım inşallah.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 14. Fransizca çok zor bir dil hocam.
  Mesela su 'eau' su'dur.
  Ama 'ö' diye okunuyor.
  Diger kelimeler oyle keza.
  Mesela benim yasadigim ulkede Belçika'da baskent Bruksel'de Fransizca ve Hollanda'ca (Flamanca) Konusuluyor.
  Ama ben sadece Flamanca ve Ingilizce biliyorum.
  Yani ben normalde 3,5 dil biliyorum. (Kurtce, Turkce, Flamanca ve yari Ingilizce)
  Fransizca cok zor oldugu icin okulda bedava ekstra dil niyetine ogretiyordular ama hic girmedim.
  Sana kolay gelsin :)
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/12/2018 - 14:43