Fotoğrafın tarihi ve çekilen ilk fotoğraflar

jöly

Üye
    Konu Sahibi
İlk ın ne zaman çekildiğini hiç merak ettiniz mi? Çok uzun bir geçmişe sahip olmayan ve ilkleri oldukça etkileyici. sitesi tarafından yayımlanan ilk fotoğraflar işte şöyle:

"ilk fotoğraf"
Bunlardan ilki ve "çekilen ilk fotoğraf" olarak kayıtlara geçen tarafından kaydedilen bu fotoğraf, 1826 yılında çalışma odasından alındı.

ilk nü fotoğraf
Yukarıda yer alan bu fotoğraf ise, dünyanın ilk nü fotoğrafı. 1839 yılında Louis-Jacques-Mandé çekildi.

su altında çekilen ilk fotoğraf
Dünyanın ilk su altında çekilen fotoğrafı ise 1858 tarihli ve Gaspar Felix Tournachon tarafından alındı.

havadan çekilen ilk fotoğraf
Havadan çekilen ilk fotoğraf da 1858 yılına ait. Yine Gaspar Felix Tournachon kamerasını da yanına alıp yüksek bir yere tırmandı ve bu fotoğrafı almayı başardı.

ilk renkli fotoğraf
İlk renkli fotoğraf ise 1861 yılında tarafından çekildi.

ay'dan alınan ilk fotoğraf

uzaydan dünya'ya ilk bakış, ilk fotoğraf
1956 yılına gelindiğinde ise 'dan alınan ilk fotoğraf gösterildi. Ardından, 1968 yılında dünya'nın uzaydan çekilen fotoğrafı geldi.

başka bir gezegenin ilk fotoğrafı
1975 yılında ise başka bir gezegenin yüzeyinden çekilen fotoğraf.

güneş sisteminin dışındaki ilk fotoğraf
 
Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
paylaşım için teşekkürler
 

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt