(Forumda İlk) S40 Program Yöneticisi Bulundu (Resimli)

Sponsorlu Bağlantılar

 • 24 Kasım 2017
 • 660 Okunma
 • 6 Cevap

 1. 24 Kasım 2017 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  Sene olmuş 2017 bu gariban kardeşiniz S40 telefonunda Türkiye forum sitelerinde ilk olan S40 program yöneticisini buldu .
  Evet arkadaşlar yanlış duymadınız S40 telefonlarda yerleşik olarak var olan fakat bizim erişimize kısıtlı olan program yöneticisine erişmeyi buldum .
  Telefonum X2-00 MIDP 2.1 whatsapp yüklü 2018 de wp ' nin son olmasından dolayı yerine uygulama aramaya başladım ve wechat uygulamasını buldum . Yükledim açmak istediğimde ekrana şu soru geliyordu

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Evet dediğimde ise Açık Uygulamalar adında program yöneticisi açılıyor . İstediğiniz uygulamayı kapatmanıza olanak tanıyor .
  < Resmi açmak için tıklayın >


  MIDP 2.0 da olur olmaz bilmiyorum . Wechat uygulaması için link .
   


  Yazan: MAERKEK

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bab-ı Umut, H/\S/\N, 8Taner8 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 2. 24 Kasım 2017 #2

  sinan yüksel

  sinan yüksel

  :tşk:Gerçekten şaşırdım, vay canına :)
  Kapatılan uygulamalar, tekrar kullanıldığında çok bekletiyor mu ?
   
  8Taner8 bunu beğendi.
 3. 24 Kasım 2017 #3

  ibrahimbüyükdemir

  ibrahimbüyükdemir
  İlginç :D
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  8Taner8 bunu beğendi.
 4. 24 Kasım 2017 #4

  MAERKEK

  MAERKEK
  Yok bekletmiyor . Anında açılıyor . Normal uygulama açmak kapamak gibi .
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  8Taner8 ve sinan yüksel bunu beğendi.
 5. 19 Ocak 2018 #5

  8Taner8

  8Taner8
  “Muhteşem. :alkis İlk Defâ Gördüğüm Bir Uygulama.”
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  MAERKEK bunu beğendi.
 6. 13 Mart 2018 #6

  MAERKEK

  MAERKEK
  @8Taner8 abi harbiden güzel bir olay . Whatsapp 'ın bazı versiyonlarına ram temizleme koymuyorlar . Wp'den sonra modlu operadan internete girmek istediğimde normalde %61 olan boş ram miktarı %37 ' lere düşüyor . Bu da sayfaların yüklenmesini vs kötü yönde etkiliyor . Bu durumun önüne geçmek için hemen görev yöneticisini açıyorum , wp yi kapatıyorum . Sonra internette gezinmeye devam . Wp kendisi açılma yapmıyor sen istersen açılıyor.
  ---
  Bu özelliği Nokia C2-00 da kullandım . C2-00 'a bildirim uygulaması yükledim . (Nokia Push App) . Uygulamayı açmak istediğimde yukarıdaki anlattığım mevzu gerçekleşti . Bir farkla C2-00 da daha az arka plan uygulaması vardı iki tane idi herhalde .
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  8Taner8 bunu beğendi.
 7. 14 Mart 2018 #7

  Nuru TaşDemir

  Nuru TaşDemir
  Var evet, amma malesef normal yollarla ulaşılamıyor, normalde javaLangOutOfMemory yazıyor uygulamalarda HEAP yetmediği zaman. Ama mesajlaşma uygulamalarının bazıları bu menüyü aça biliyor HEAP dolduğu zaman. X2-00 da sadece 1 kere aça bildim, o da günlerle uğraştan sonra. Menü kodu bulunsaydı bunu menüye eklemek mümkün ola bilirdi. Ama malesef bu Task Manager sadece ruslar ve hindistanlılar tarafından biliniyor. Onların da dilini bilmediğim için hiç bir zaman bu konu üzerine konuşamadık... Nokia zamanında bu özelliği koymadı hala anlayamıyorum. Assassins Creed 3 ve Gangstar Miami Türkçe oynayınca hep WhatsApp tüm belleği yediği için hata verirdi :D
  ---
  MobiMB adlı PC uygulaması ile belki bir şeyler yapıla bilir ama (zamanında çok uğraştım ama malesef menü kodunu arayıp bulamadım diye ana menüye ekleyemedim...)
   
  MAERKEK bunu beğendi.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
21/07/2019 - 22:24