Formattan sonra başlangıçta mavi nokta sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Trabz10lee

Trabz10lee

Üye
    Konu Sahibi
Formattan sonra başlangıçta mavi nokta sorunu
Windows 7 Ultimate kullanıyorum. Format sonrası bilgisayarı başlatırken "Windows Başlatılıyor" yazısı gelmesi gerekirken resimdeki gibi bir ekran geliyor biraz bekledikten sonra bilgisayar açılıyor. Yani bilgisayarın açılmasına sıkıntı yaratmıyor fakat neden böyle birşey geliyor ve bu nasıl düzeltilir?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bios açılışından sonra mı geliyor ? Şimdilik tavsiyem ekran kartının sürücüsünü güncellemeyin
Yanlış yazmışım yukarıda ki mesajta tavsiyem ekran kartının sürücüsünü güncelleyin

Trabz10lee

Trabz10lee

Üye
    Konu Sahibi
Bios açılışından sonra mı geliyor ? Şimdilik tavsiyem ekran kartının sürücüsünü güncellemeyin
Yanlış yazmışım yukarıda ki mesajta tavsiyem ekran kartının sürücüsünü güncelleyin
formattan sonra driver booster ile tüm driverleri güncelledim zaten ve şimdi aygıt yöneticisinden kendim de kontrol ettim güncel yazıyor
ayrıca bios dan sonra mı geliyor demişsiniz başlangıçtaki tüm yazılar vs. geliyor bios açma yeri de geliyor hiç sıkıntı yok bu windows başlatılıyor yerine kadar sıkıntı yok buraya gelince de başlatılıyor yazmak yerine böyle bir görüntü geliyor sonrasında bilgisayar açılıyor

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
formattan sonra driver booster ile tüm driverleri güncelledim zaten ve şimdi aygıt yöneticisinden kendim de kontrol ettim güncel yazıyor
ayrıca bios dan sonra mı geliyor demişsiniz başlangıçtaki tüm yazılar vs. geliyor bios açma yeri de geliyor hiç sıkıntı yok bu windows başlatılıyor yerine kadar sıkıntı yok buraya gelince de başlatılıyor yazmak yerine böyle bir görüntü geliyor sonrasında bilgisayar açılıyor
Windows ' un kendisiyle alakalı olabilir , bu kısım eksik yüklenmiş vs .

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Harddiskte bad sector olabilir okumayı yavaşlatıyordur. hiç yere düştü mü ya da harddiske darbe aldı mı bilgisayarın?

Trabz10lee

Trabz10lee

Üye
    Konu Sahibi
Harddiskte bad sector olabilir okumayı yavaşlatıyordur. hiç yere düştü mü ya da harddiske darbe aldı mı bilgisayarın?
Cd romda sıkıntı varmış harici cd rom takıp format atabildim şuan düzeldi teşekkürler
Formatla düzeldi şimdi olmuyor daha

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Formatı usb ile yaparsan daha iyi olur . CD de çizik vs. Sorun olabiliyor

Trabz10lee

Trabz10lee

Üye
    Konu Sahibi
Evet zaten kullandıgım dvd baya eskiydi ve çizikti format sırasında dondu kaldı baştan başlatmak zorunda kaldım düşünüyorum öyle bir flash yapmayı

PALA.

PALA.

Üye
Biraz geç cevap olacak ama kafanız rahat olsun o sol üstteki çizgiler tüm win 7 sürümlerinde var. Siz "Guı önyüklemesini" kapattığınız için çıkıyor. Windowsun yüklenmeye başlandığının göstergesidir.

7.enpedi.com/2012/09/windows-7-acls-ekran-animasyonunu-iptal.html?m=1

1.bp.blogspot.com/-1LoZZRAVEF8/UFCqSNx1cfI/AAAAAAAANXo/LrimkjtHf2Q/s400/Nonpasaran-9.png
ayrıca kullandığınız medya sanırım üzerinde oynanmış. Orjinal win7 kurulumunda o ayar varsayılan olarak devre dışıdır, yada siz veya başkası ayarladı.

• Beğen
Tepkiler: Trabz10lee
Trabz10lee

Trabz10lee

Üye
    Konu Sahibi
Biraz geç cevap olacak ama kafanız rahat olsun o sol üstteki çizgiler tüm win 7 sürümlerinde var. Siz "Guı önyüklemesini" kapattığınız için çıkıyor. Windowsun yüklenmeye başlandığının göstergesidir.

7.enpedi.com/2012/09/windows-7-acls-ekran-animasyonunu-iptal.html?m=1

1.bp.blogspot.com/-1LoZZRAVEF8/UFCqSNx1cfI/AAAAAAAANXo/LrimkjtHf2Q/s400/Nonpasaran-9.png
ayrıca kullandığınız medya sanırım üzerinde oynanmış. Orjinal win7 kurulumunda o ayar varsayılan olarak devre dışıdır, yada siz veya başkası ayarladı.
dediklerinizi anladim mantikli ama sorun devam edince farkli bi format dosyasi ile tekrardan format attim sorun duzeldi

PALA.

PALA.

Üye
dediklerinizi anladim mantikli ama sorun devam edince farkli bi format dosyasi ile tekrardan format attim sorun duzeldi
Bu sorun değilki GUI önyüklemesini devre dışı yaptığınız için olur, normalde o ayar devre dışıdır varsayılan olarak
Çalıştıra girip msconfig>önyükleme>guı önyüklemesi yok > tamam derseniz öyle olur
pireye kızıp yorgan yakmışsınız :) Format en son olan ama kesin olan çözümdür...

Üst Alt