Duyuruyu Kapat

format attım tel açılıyo fakat emei no gözükmüyo ve hat çalışmıyo...

• 4 Ağustos 2010
  • 2888 Okunma
  • 6 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. format attım tel açılıyo fakat emei no gözükmüyo ve hat çalışmıyo...acil yardım ederseniz çok sevinirim...

Yazan: pardon84
  2. Tekrar flash format atın ve tekrar çalışmazsa istanbul'daki servise gönderin

CONTACT MOBILE
    firmamiz istanbul dogubank ishanin da

Contact Mobile Elektronik

Hamidiye Cad. Doğubank iş Hanı Kat: 3 No: 328
    Sirkeci, İstanbul
    (212) 528 93 34 - (212) 520 45 11
    Faks : (212) 520 45 12
    Email : info@contactmobile.net

Contact Mobile

ariza tespitinden sonra onarim bedeli konusunda sizi bilgilendiriyorlar cihazi test etmeden yollamiyorlar
    kargo ile cihazi (kutusu varsa kutusuna koyun kutusu yok ise pamukla sarin ve kargo sirketinden havali kargo poseti isteyin ve icine koyun )
    TURKIYE nin heryerinden servis hizmeti alabilirsiniz
    kendilerinden edindigim bilgi firma N900 unbir cok yedek parcasini
    elinde bulunduruyor zaten dogubankta bircok firmada N900 yedek parcasi bulunuyor
    benim cihazimdaki oksitlenme sorununa temizleme ve lokasyon yaptilar ve ucret almadilar sadece kargo ucreti odedim

N900 harici iphone gibi bircok yuksek model cihaza teknik servis hizmeti veriyorlar

HIC kimsenin cihazi arizalanmasin ama bazen boyle arizalarla karsilasabiliyoruz bu gibi durumlarda guvenebilecegimiz bir servis noktasina ihtiyacimiz var contact mobile de bu servis noktalarindan biri

3. tekrar tekrar format attım ama hep aynı şekilde hiç deişmedi.aldığım telefoncuya göndercem, onlar gerekeni yaparlardır saolun...

--------------- Ekleme ---------------

yaptım teli.en son sürüm yüklemeden önce bi önceki sürümü yükledim oldu.sonra en son sürümü pc suite ile gücelledim tamamdır.bi yere göndermeye gerek kalmadı :D

4. hangi versiyonu yüklemeye çalıştınız?? eğer v3'ü yüklemeye çalıştıysanız aynısı bnmde başıma geldi...

Applications'dan yükledim bende Maemo 5 v10 WIFI bağlantısı kurarak, düzeldi..
    ------------------------------------------------------------------------
    edit: mesjın altını okumamışım :D

5. son firmwareyi yuklememisinizdir....
    ben yanlislikla bir onceki firmwareyi flash atarak yukledim ve
    sim karta carpi koydu.
    ardindan maemo5 update yaptim duzeldi.
    yani ya cepten update yapin yada flash ile son firmwareyi yukleyin.

6. kardeş flaşh nasıl yapılıyor anlatırsan sevinirim

7. Evet arkadaşlar benimde başıma geldi bu olay ve en sonunda kurtardım telefonu size ne yaptığımı anlatacam.

Öncelikle flash atmanız lazım telefona. Maemo flasher (tablets-dev.nokia.com restricted downloads) programını yükleyin (alttan 6. satırda windows kullanıcıları için).

N900 güncel yazılımının olduğu siteye gidip en son çıkan flash yazılımını indiriyorsunuz.(tablets-dev.nokia.com restricted downloads) bu adresten imei numaranızı yazıp çıkan ekranda I accept dedikten sonra

"Latest Vanilla version of the eMMC content for Nokia N900" bu satırı bulup soldan flash dosyasını indiriyorsunuz.

Daha sonra aynı yerden "Latest Maemo 5 Global release for Nokia N900" isimli satırı bulup soldan yazılım dosyasını indiriyorsunuz.

Flash dosyası ve yazılım dosyası 255 ve 180 Mb gibi boyutlara sahiptir tamamen inmesini bekleyin ve "inen iki dosyayı maemo flasher ile aynı klasör altına koyun". Burası çok önemli.

Daha sonra inen dosyaların isimlerini karıştırmayacak şekilde değiştirin. Örneğin flash dosyası için adını flash yapın bu işimizi kolaylaştıracak çünkü komut yazacaz. Unutmadan dosya uzantısınıda silebilir veya değiştirebilirsiniz bu dosyaların uzantıları ".bin" dir. örneğin flash isimli dosyamın adı flash.bin olarak kullanılacak. Bazı windows kullanıcıları dosya uzantılarını göremeyebilir bu durumda sorun yok rahat hareket etsinler.

Şimdi en önemli kısma geldik. Burası bir birine benzeyen 3 adımdan oluşmaktadır. Önce MAemo flsaher programını çalıştırın.

1- Telefonunuzu -pc bağlantı kablosunun takılı olmadığınından emin olun ve klavyeden U tuşuna basılı tutarak ara kabloyu USB girişine takın. Burada telefonun altklasörlerine erişim sağlıyoruz. Burdan sonra ilk yapacağımız işlem
    Maemo flasher programında şu komutu yazmak

flasher-3.5.exe -F flash.bin -f

( Bu komutta ben indirdiğim flash dosyasının adını flash olarak değiştirdim. ve -R eklemedim.)

MSdos ekranında bir dizi işlem olduktan sonra komut satırı maemo flasherı ilk çalıştırdığınız hale dönecektir. Burada telefon- pc bağlantısını koparın telefonun pilini çıkarın ve 10 sn sonra tekrar takın.

2- Bir önceki adımı aynen tekrarlayacaz ama bu sefer tek fark gireceğimiz komuta -R eklemek

3- 1. adımı aynen tekrarlayacaksınız ama burada iki fark flash.bin yerine indirdiğimiz yazilim dosyasının adını komuta yazmak. Örneğin dosya adı yazlm.bin ise komut aşağıdaki gibi olmalı ve -R eklemeliyiz komut sonuna.

flasher-3.5.exe -F yazlm.bin -f -R olmalı

Tüm işlemlerden sonra nokia N900 baştan başlayacak ve bölgesel ayarlar ekranı gelecek.

DİKKAT: tüm verileriniz bu işlemler sonunda silinecektir. Fabrika ayarlarına döneceksiniz. Ayrıca tüm işlemler sırasında sim kartınız takılı olsun.

Umarım faydalı olmuştur. Yinede sorun çıkarsa mesaj atın

ERCAN EZİN msn : wolf219@mynet.com

Yüklüyor...