Flört uygulamasından tanıştıkları kişileri 2 milyon lira dolandıran 3 şüpheli yakalandı

Sponsorlu Bağlantılar

jojo_va

jojo_va

Üye
    Konu Sahibi
Flört uygulamasından tanıştıkları kişileri 2 milyon lira dolandıran 3 şüpheli yakalandı
Antalya'da, flört uygulamasından tanıştığı kişilerin cep telefonu ve mobil bankacılık uygulamasının şifrelerini öğrenen 1'i kadın 3 şüpheli, hem hesaplardaki parayı hem de bankadan çektikleri kredileri kendi hesaplarına aktardı. Mağdurları 2 milyon lira dolandırılan şüpheliler, gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi.FLÖRT UYGULAMASINDA TANIŞIP GÜVEN SAĞLADI​

Konyaaltı ilçesinde yaşayan S.Y. adlı kadın ve T.K. ile F.U. isimli 2 erkek arkadaşının, flört uygulamasından çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddia edildi. S.Y. flört uygulamasını kullanıp tanıştığı ve güven sağladığı kişilerin cep telefonu ve mobil bankacılık uygulaması şifrelerini öğrendi. Araç dışında bir yerde buluşmayan S.Y.'yi her buluşmaya çıktığında da T.K. ve F.U. yakından takip etti.

BANKA ŞİFRELERİNİ ÖĞRENİP TELEFONLARINI ÇALDI​

Fırsat bulduğunda telefon ve bankacılık şifrelerini öğrendiği kişilerin cep telefonlarını çalan S.Y. araçtan kaçıp izini kaybettirdi. Çalınan telefonlardan kişilerin banka hesaplarındaki parayla, yine aynı banka üzerinden çekebilecekleri miktarda çektikleri krediyi kendi hesaplarına gönderen ve bu şekilde çok sayıda kişiyi mağdur eden şüpheliler, yaklaşık 2 milyon lirayı kendi hesaplarına aktardı.

2 MİLYON LİRALIK VURGUNDAN SONRA KAÇTILAR​

Şikayetler üzerine takibe alınan 3 şüphelinin İzmir'e kaçtığı belirlendi. Antalya Emniyeti Konyaaltı Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Araştırma Bürosu ekipleri, İzmir'e gidip şüphelileri eş zamanlı operasyonla bulundukları adreste gözaltına aldı. Getirildikleri Antalya'da emniyette ifadeleri alınan şüpheliler, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.
 

Benzer Konular

x-scarface
Cevap
0
Görüntüleme
500
x-scarface
hikmet366
Cevap
0
Görüntüleme
358
hikmet366
Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
404
Haydar


Üst Alt