Flash bellek ya da sd card șifreleme programı öneren

Sponsorlu Bağlantılar

seyyid70

Üye
    Konu Sahibi
Flash bellek ya da sd card șifreleme programı öneren
Arkadașlar su tarz program ariyorum. Flash bellek ya da sd card a sifre koycam ve her nerede kullanirsam kullaniyim sifre olmadan bilgilere erisemeyim hatta bicimlendirmeye bile izin vermese daha da iyi olur var mi program oneriniz. Pc ye takinca (xp,vista,7,8,10, pardus,macbook, linux hepsinde sifre istesin) telefona takinca sifre istesin. Dedigim gibi sd kartta sahsi fotograflari saklamam lazim calinma veya kayip durumuna karsi onlem almak istiyorum.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Sadece windows'ta kullanacaksan Bitlocker kullanabilirsin ama farklı işletim sistemlerinde kullanacaksan olmaz. Onun yerine dosyaları Winrar ile şifrelemen işini görecektir. Winrar hem windows hem diğer işletim sistemlerinde çalışır. Telefonda da çalışır

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Arkadașlar su tarz program ariyorum. Flash bellek ya da sd card a sifre koycam ve her nerede kullanirsam kullaniyim sifre olmadan bilgilere erisemeyim hatta bicimlendirmeye bile izin vermese daha da iyi olur var mi program oneriniz. Pc ye takinca (xp,vista,7,8,10, pardus,macbook, linux hepsinde sifre istesin) telefona takinca sifre istesin. Dedigim gibi sd kartta sahsi fotograflari saklamam lazim calinma veya kayip durumuna karsi onlem almak istiyorum.

Bu konu hakkında sana gerekli bilgiyi verdim diye hatırlıyorum. :hmmm

Sadece windows'ta kullanacaksan Bitlocker kullanabilirsin ama farklı işletim sistemlerinde kullanacaksan olmaz. Onun yerine dosyaları Winrar ile şifrelemen işini görecektir. Winrar hem windows hem diğer işletim sistemlerinde çalışır. Telefonda da çalışır
Her seferinde Winrar'dan çıkartıp/koyması zamanını alır (tabi sonrakileri dahil etmeyecekse. Onun haricinde Android cihazın kendisinde var.

• Beğen
Tepkiler: seyyid70

seyyid70

Üye
    Konu Sahibi
Bu konu hakkında sana gerekli bilgiyi verdim diye hatırlıyorum. :hmmm

Her seferinde Winrar'dan çıkartıp/koyması zamanını alır (tabi sonrakileri dahil etmeyecekse. Onun haricinde Android cihazın kendisinde var.

o yöntemde sd card secenegi yok maalesef program sart.
Winrar a gelecek olursak cok oyalar ben sk sk fotograflara bakcam ve winrar bu durumda son çözüm

seyyid70

Üye
    Konu Sahibi
Arkadașlar yardimci olabilecek var mi

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
o yöntemde sd card secenegi yok maalesef program sart.
Winrar a gelecek olursak cok oyalar ben sk sk fotograflara bakcam ve winrar bu durumda son çözüm
Nasıl yok arkadaşım?
Senin cihaz ve Android sürüm nedir? (genelde her sürümde vardı sanırım)
Ayarlar > Güvenlik > Şifreleme > Telefonu şifreleme kısmından sd kartı şifreleme'yi işaretleyip şifre koyabilirsiniz. (şarjınızın olmasına dikakt edin)
Yorumlara göre, kartı başka bir cihaza (Pc, telefonu vb) bağlasanız bile açılamyıp şifre soruyor.
Bir deneyin isterseniz.

(büyütmek için tıkla)
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen

seyyid70

Üye
    Konu Sahibi

android 5.0 oradaki tum secenekleri gezdim ama oyle bi secenek yok sd karti sifrele gibisinden

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye

android 5.0 oradaki tum secenekleri gezdim ama oyle bi secenek yok sd karti sifrele gibisinden
Aygıtı Şifrele kısmında yok mu?
Şöyle dener misiniz; kilit kodu yoksa oluşturun. Sonra Şifreleme kısmında sd kart şifreleme aktif olmuş mu bir bakın :hmmm

• Beğen

seyyid70

Üye
    Konu Sahibi
Kilit kodu var cihazda ama aradım taradım öyle seçenek bulamadım

Üst Alt