Flaş! Youtube Yasağı sonunda kalkıyor

 • 4 Kasım 2010
 • 417 Okunma
 • 3 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Youtube Yasağı Sonunda Kalkıyor


  Merkezi Almanya’da bulunan bir şirket, Atatürk'e hakaret içeren videoların kaldırdığını açıkladı.
  Yaklaşık 2.5 senedir kapalı olan youtube için yasak sona mı eriyor?

  Merkezi Almanya'da bulunan International Licencing Service adlı şirket, youtube'dan Atatürk'e hakaret içeren videoları kaldırdıklarını açıkladı.

  Youtube'a erişimin önündeki yasal engelin kalktığını duyuran şirketin CEO'larından Erdem Karahan, "Kendi çözümlerimizi kullanarak o videoları kaldırdık. Arşivden Atatürk’ün görsellerini koruma yetkisi aldığımız için bizim için bir problem olmadı" açıklamasını yaptı.


  İnternet Kurulu Üyesi Leyla Keser Berber de, sürecin Ulaştırma Bakanlığı, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ve Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu'nun bilgisi dahilinde gerçekleştiğini belirtti.

  "AÇILACAK"
  Türkiye'de, Atatürk'e hakaret içeren videolar nedeniyle 2008'den bu yana mahkeme kararıyla erişime kapalı olan siteyle ilgili, ‘önümüzdeki hafta içinde erişebilmeyi diliyorum’ diyen Berber şöyle konuştu:

  “Bunun için Pazartesi günü mahkeme ve TİB'e başvurumuzu yapacağız. Gönül rahatlığıyla youtube açılacak diyebiliyoruz."

  NEDEN BU KADAR GEÇ OLDU?
  Yasağa neden olan videoların neden bugüne kadar silinemediğini ise, şirketin bir diğer CEO’su Yücel Yolcu, “Bu talep daha bize yeni geldi. Bu içeriklerin şimdiye kadar sahibi yoktu ve bir içerği silmek isityorsanız sahibini bulmanız gerekir. Görselleri kimse sahiplenmedi. Bu görseller bu şirkete hak olarak verildi" şeklinde açıkladı.

  Öte yandan, Ulaştırma Bakanlığı ile youtube arasındaki vergi tartışması halen sürüyor.
   


  Yazan: Reşwan
  MUHAMMED bunu beğendi.
 2. farketmiyor benm icin ama Türkiyede de bunların olmaması lazm artık
   
 3. Ben pek kullanmıyorum ama sonuçta ne arasak ilk Youtube çıkıyor! Açılması gerek bence... Zaten giren bi şekilde giriyordu yine. Gerçi şimdi de baykal kendi videoları var diye yasaklamaya falan çalışıyordu ama :S
   
 4. zaten açılmıştı bir daha kapandı..
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/01/2019 - 16:28