Öneri Firsttie Akademi Windows Phone Uygulama Geliştirme Dersleri

Sponsorlu Bağlantılar

teAtalay

teAtalay

Üye
    Konu Sahibi
Firsttie Akademi Windows Phone Uygulama Geliştirme Dersleri
Firsttie Akademi ile geçtiğimiz sene yaptığımız Windows Phone (içeriğinde temel C# da bulunuyor) eğitimlerinin videolarını paylaştık.

Sormak istediğiniz sorular için de [email protected]

İyi eğitimler.

• Beğen
Tepkiler: pirenuri, capkino06, Microsoft Corporation ve 4 diğerleri

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Elinize sağlık.
Yeni başlayan ve uygulama geliştirmek isteyen arkadaşlarımız için faydalı olacaktır. :tebessüm:

Aslında bununla ilgili küçük bir mağaza uygulaması da yapabilirsiniz.
İsteyen kullanıcılar, başlıklarına göre uygulama içinden youtube'deki bu ders videolarını izleyebilir.

csH

csH

Üye
çok iyi oldu bu teşekkürler

byibo

byibo

Üye
teşekkürler güzel kaynak emeğe saygı başarılar :good:

alaca61

Üye
Bende uygulama yapmak istiyorum ama nereden başlıçamı bilmiyorum

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
uygulama geliştirmek için C# bilmek yeterlimi yoksa onun yanında başka dillere de ihtiyaç duyarmıyız?

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
uygulama geliştirmek için C# bilmek yeterlimi yoksa onun yanında başka dillere de ihtiyaç duyarmıyız?
Bilmekten zarar gelmez :) meraklıysan öğrenmelisin bence. Öyle vasat basit şeyler yapıp mağazaya koymanın bir yararı yok bence. Normal olarak başlangıç aşaman olacak ama azla yetinmeyin. Tabi benim fikirlerim bunlar :)

alaca61

Üye
Telefondanda program yapıla biliyomu

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Bilmekten zarar gelmez :) meraklıysan öğrenmelisin bence. Öyle vasat basit şeyler yapıp mağazaya koymanın bir yararı yok bence. Normal olarak başlangıç aşaman olacak ama azla yetinmeyin. Tabi benim fikirlerim bunlar :)

Peki C# ile yazmak için bilgisayara bir program mı yüklemek gerekiyor yoksa herhangi bir metin editöründe mi yazacağız kodları?

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
teAtalay,
Kısa yol olarak verdiğiniz uygulama sayfanda her hangi bir uygulama gozukmuyor,
Adresi mi yanlış verdin acaba

csH

csH

Üye
Uygulamaya farklı diller eklemek istiyorum buton content leri ve textblock textlerini binding ile çekebiliyorum
<TextBlock Text="{Binding Path=LocalizedResources.ApplicationTitle, Source={StaticResource LocalizedStrings}}"/>
<Button Content="{Binding Path=LocalizedResources.ButtonName, Source={StaticResource LocalizedStrings}}"/>

fakat AppBar içindekilerin text özelliğini bu şekilde çekemiyorum.
<shell:ApplicationBarIconButton Text="{Binding Path=LocalizedResources.Home, Source={StaticResource LocalizedStrings}}" IconUri="/Assets/home.png"/>
Resimde yeşil ile işaretlediklerimi çekebiliyorum ama kırmızıyla işaretlediklerim üstte belirttiğim yöntemle olmuyor. Ne yapmam lazım.

Üst Alt