Firefox'u çoklu işlemci desteği ile hızlandırın

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Firefox'u çoklu işlemci desteği ile hızlandırın
Firefox 48.0 sürümü ile çoklu işlemci desteği resmi olarak kullanıma sunuldu. İlk olarak %1'lik kullanıcı dilimine sunulan bu özellik 48.0.1 sürümü ile %10'luk kullanıcı kitlesine ulaşmış olacak. Firefox 48.0 ile çoklu işlemci desteğini kullanmak için beklemenize gerek yok. Basit bir kaç ayar ile hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

1- about:config sayfasından browser.tabs.remote.autostart ayarını true olarak ayarlayın.
2- about:config sayfasında sağ tıklayıp yeni boolean ayarı oluşturun, adını browser.tabs.remote.force-enable yapın ve true olarak ayarı kaydedin.

Tarayıcıyı yeniden başlattıktan sonra kontrol için about:Support sayfasını açın. Çoklu işlemci pencereler kısmı 1/1 (kullanıcı tarafından etkinleştirildi) şeklinde ise işlem tamanlanmıştır.

• Beğen
Tepkiler: Buğra

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
tam olarak ne işe yarıyor

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
tam olarak ne işe yarıyor

Sayfaları çok daha akıcı yüklüyor. Normalde yükleme ikonu kasılıyor ancak çoklu işlemci desteğinden sonra kasılma yok. Yükleme konusunda Chrome'dan farkı kalmıyor.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Hala Adı Geçiyor :D Şaşırıyorum :D

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
opera daha akıcı bence tarayıcı bence yağ gibi kayıyor ama baen sapıtıyor ama onun dışında memnunm :) yoksa firefoxda severim :D

• Beğen
Tepkiler: furyzer0
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Hala Adı Geçiyor :D Şaşırıyorum :D

Chrome 52 sürümü ile bir çok kişi Firefox ve farklı tarayıcılara geçmek zorunda kaldı. Basit bir ayar ile font sorunu çözülüyordu ancak Chrome o ayarı kaldırdı. Fontlar bulanık. Ben de bu yüzden Firefox'a geçtim. İyi ki adı geçiyor yani. :D

Hatta ayarın geri gelmesi için imza kampanyası başlatıldı. :D

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Chrome 52 sürümü ile bir çok kişi Firefox ve farklı tarayıcılara geçmek zorunda kaldı. Basit bir ayar ile font sorunu çözülüyordu ancak Chrome o ayarı kaldırdı. Fontlar bulanık. Ben de bu yüzden Firefox'a geçtim. İyi ki adı geçiyor yani. :D

Hatta ayarın geri gelmesi için imza kampanyası başlatıldı. :D
Benim Haberim Yok :D Gündelk İşlerimi Görüyor Ayda 1 Format Çekiyorum Kasmalarıda Gideriyorum Valla :D Aslında Bana Görsel Olarak İtici Geliyor Birde Her PCde Yüklü Bulunmadığı İçin Başka Pcde İster İstemez Arıyor Gözüm Eskiden Yüklerdim Pcde + Tarayıcı Olsun Diye Ama Gözümden Düştü Taa Ne Zaman Önce Rahat 6 7 Yıl Oluyor Kurmadım PCye :D

furyzer0

furyzer0

Üye
opera daha akıcı bence tarayıcı bence yağ gibi kayıyor ama baen sapıtıyor ama onun dışında memnunm :) yoksa firefoxda severim :D
Ben de opera kullanıyorum edge e eklenti desteği geçince edge e geçecektim, geldi ama adblock eklentisi yükleyince tarayıcı hızlanmak yerine yavaşlıyor ublock eklentisi gelene kadar operadayım :)

Sent from mTalk

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper

MaxipmaN

Üye
firefox yavaş derim de inanmazlardı. yavaş olduğunu kanıtlıyor bu çözümler.
chrome 52 ile telefonda da çok hızlandı. ama internetim kötü olduğundan 3-4 gündür, tadını pek çıkaramadım.

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
firefox yavaş derim de inanmazlardı. yavaş olduğunu kanıtlıyor bu çözümler.
chrome 52 ile telefonda da çok hızlandı. ama internetim kötü olduğundan 3-4 gündür, tadını pek çıkaramadım.

Bu bildiğimiz diğer çözümler gibi değil. Eskide kaldı artık o hızlandırma ayarları. Bu Firefox'un seneler önce başlayan yeni ve önemli bir projesi. O yüzden ilk olarak belirli kullanıcılara sunuldu. Herkes kullanıcak bunu yani.

Chrome 52 dediğin gibi telefonda özellikle video oynatma da gayet başarılı olmuş.

Üst Alt