Firefox logosu değişti!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Firefox logosu değişti!

Mozilla'nın Firefox web tarayıcısında kullandığı logo, uzun süredir büyük bir değişim yaşamadı. Şimdi ise şirket, 2009'dan bu yana kullandığı aynı logonun yeni sürümünü ortaya çıkardı.

Mozilla, yeni bir Firefox logosuna ihtiyaç duyulmasının nedenini, web tarayıcılarının artık sadece PC'de değil mobilde de kullanılması olarak açıklıyor. Şirkete göre mobil cihazlar göz önünde bulundurularak çizilen yeni logo, küçük veya daha düşük çözünürlüklü cihazlarda keskin ve net görünecek biçimde optimize edilmiş. Yeni logonun Retina ekranlarda da iyi göründüğünü vurgulayan Mozilla, onu SVG biçimine dönüştürmenin de artık mümkün olduğunu söylüyor.

Yeni logodaki farklılıklar arasında kürenin parlaklığını yitirmiş olması ve daha yumuşak, koyu bir mavi tonuna geçilmiş olması var. Bunun yanında dünyanın etrafını saran tilkinin kürkündeki detaylar da artık daha az. Orijinal tasarımın sahibi olan Sean Martell, değişikliklerle ilgili daha fazla detayı kendi blog'unda paylaşıyor.

scorpion11

scorpion11

Üye
Yeni logo iyi olmuş:oke:

BelaMonte

BelaMonte

Üye
hepsi aynı nerdeyse :D

Adilx05

Adilx05

Üye
Hiç Farketmedim Yıllardırda Kullanıyom :kop:

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
1 aydır böle yeni farketmişsiniz :)

mesutcinik

mesutcinik

Üye
nasıl farklılık bu ya ? :D

Tuna-TR

Tuna-TR

Üye
Artık Firefox mu kaldı ya

Uhops

Uhops

Üye
Sanki hala Eİ kullanan var mı gibi dedin :kıskıs:

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
tilkinin 3 kulağı var sanki

• Beğen
Tepkiler: GDDR5
ozakin70

ozakin70

Üye
Ben firefox aurora kullaniyorum gayet memnunum her actigimda bi güncelleme geliyor ilkleri ben yasiyorum

marist

marist

Üye
Hiç belli olmuyor ki aynı :karisti:

fk555897

fk555897

Üye
Ufak tefek detaylar değişmiş.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
evet yeni logo güzel olmuş :ok2:

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
:locked:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt