Filtre Kahve Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Filtre Kahve Nasıl Yapılır
Filtre kahveFiltre kahve (ground coffee, drip coffee veya amerikan kahvesi) yaparken kullanılacak kahve Türk kahvesinde olduğu gibi çok ince çekilmiş olmamalıdır. Çok ince kahve konursa, filtrenin üzerinde yer alan kahveden sıcak suyun süzülmesi uzun sürer ve kahvenin lezzeti bozulur. Çok kaba çekilmiş kahve konursa, sıcak su hızla aşağıya akacağı için kahvenin tadı suya geçmez. Nisbeten kaba çekilmiş kahve, filtrenin üzerine yerleştirilir. Burda en iyi ölçü 30 ml kahve ve, aletin haznesine 150 ml. sudur. Filtrenin altın kaplı veya metal olması uygun olur, çünkü kağıt filtreler, kahveye tadını veren maddelerin aşağıya geçmesini engellerler. Kahve konulduktan sonra, aletin ıstıcısı aktive edilir ve yukardan aşağı doğru akan sıcak su (kaynama derecesinin altında olmalıdır) kahvenin içinden geçerek filtrenin altında bulunan kaba süzülür. Bu kabın altına genellikle ısıyı korumaya yarayan bir ısıtıcı platform bulunur. Burada dikkat edilecek önemli bir nokta kahvenin 20 dakikadan fazla ısıtıcı üzerinde bırakılmamasıdır. Bir süre sonra kahve acılaşmaya başlar.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet

SHS

SHS

Üye
yapta içek, üşüyoz :(

y n s c n

y n s c n

Üye
Genelde kahve içiceksem kolombia kahvesi içerim ve oda filtre olur.. :)

• Beğen
Tepkiler: minoo ve Masha
minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
bayilirim filtre kahveye. Bende makinasi var ama gidip kahve almiyorum :ehe alinca yaparim iceriz :ehe

Masha

Masha

Üye
Kolombia kahvesi güzeldir :)

• Beğen
Tepkiler: y n s c n
minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Kahvenin her türünü severim.

• Beğen
Tepkiler: SHS
minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Dün aldım

Harika bi lezzet ya.

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Deli misin çok sevdim :dry:

fullwar

fullwar

Üye
French Press'tede yapabilirsiniz. FC makinası alamayanlar için 10-15 lira birşey. Ama her zaman Espresso kahveyi tercih ederim. Arabica'sı (% 90 falan) fazla, Robusta'sı (% 10 falan) az olacak tabi.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Onu seviyorsan kahve kıtlığı çekmezsin diyecektim :d:

Üst Alt