Fettah Can

 • 25 Mart 2013
 • 304 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Besteleriyle hem sanatçıların hem de müzik severlerin gönlünde taht kuran Fettah Can, farklı yorumu ve tarzıyla kendi albümünü satışa sundu.

  Fettha Can; Hande Yener,Gülben Ergen, Levent Yüksel, Nilüfer, Ebru Gündeş ve daha bir çok sanatçıya verdiği 250`den fazla besteyle tanınıyor.

  Yaklasık 15 senedir besteci kimliği ile müzik sektörünün en çok aranan isimlerinden biri olarak tanıdığımız FETTAH CAN sonunda kendi albümü için kolları sıvadı. Sezen Aksu, Hande Yener, Gülben Ergen, Sibel Can, Ebru Gündeş, Işın Karaca, İzel, Levent Yüksel, Emel Müftüoğlu, Murat Boz ve daha bir çok sanatçı ile çalışarak her sene müzik sektörüne uzun yıllar unutulamayacak şarkılar kazandırdı ve bestecilik kariyerinde çok önemli bir yere sahip oldu. Ve şimdi yorumcu kimliğiyle karşımızda. Fettah Can, kendi şarkılarından oluşan albümünden önce ”HAZİNE” ismini taşıyan şarkısıyla geçtiğimiz yaz bizlere albümden ipuçları verdi. HAZİNE, Albümede adını veren şarkı oldu. 10 şarkıdan oluşan albümün tüm söz ve müzikleri tabiki FETTAH CAN’a ait. Sezen Aksu, Alper Narman ve Fettah Can’ın birlikte yazdıkları ve bir zamanlar Türkiye’de yeri yerinden oynatan şarkı ARMAĞAN’ da bu albümde. Sahibinin sesinden dinleyeceğimiz iki sürpriz şarkı daha var, bunlardan biri Alper Narman’la birlikte yazdıkları ve Emel’in daha önce okumuş olduğu ARA ARA bambaşka bir lezzetle sevenlerine sunuluyor. Bir diğeri ise ilk İzel’den dinlediğimiz ve yine bir kült olma yolunda ilerleyen IŞIKLI YOL.
  Arajmanların Fettah Can, Serkan Ölçer ve Cem İyibardakçı’ya ait olan şarkıların mixi Çağrı Kodamanoğlu, Mastering ise Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.
  Prodüksyonu Cf Müzik tarafından üstlenilen albümün prodüktörlüğünü Cansu Kurtcu ve Fettah Can birlikte yaptılar. Yapımda Europian Records, Yapımcı Acar Acabey imzası taşıyan albüm artık müzik marketlerde yerini aldı.
   


  Yazan: Haydar
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/02/2019 - 00:39