Fertile Ceres FP1 Hazır! (SYMBİAN TÜRKİYE)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
_K@YIP_

_K@YIP_

Üye
    Konu Sahibi
Fertile Ceres FP1 Hazır! (SYMBİAN TÜRKİYE)

Fertile Ceres Feature Pack 1 hazır ve birçok hatayı gideriyor. Öncelikle yapılan yenilikler şu şekilde:
  • Kırmızı tuşun eski işlevi yerine getirildi.
  • File Browser kaldırıldı.
  • Ovi Senkronize geri yüklendi.
  • Tema Efektleri değiştirildi.
  • Fontlar düzeltildi.
  • Mini QWERTY klavye kaldırıldı.
  • Nokia N9 Zil sesleri eklendi.
  • Ev ekranı sensör sorunu çözüldü.
  • Splashscreen yenilendi.
  • Native Suite Support (NSS) FP1'den orijinal sürüme geçiş için Nokia Suite kullanılabilir.
  • QuickOffice ve Adobe Reader yerine Picsel Smart Office eklendi.
Mevcut hatalar:

• FlashLite 4 nedeniyle dosya yöneticisinde oynatılan .flv videolar açılmadığı için FlashLite 3.x'in en güncel sürümü tekrar yüklenmiştir. Bir sonraki sürümde düzeltilecektir.

Picsel Smart Office uygulama menüsünde görünmemektedir, en kısa zamanda Picsel Smart Office'i yükleyebileceğiniz bir SIS dosyası kullanıma sunulacaktır.

Gerekli dosyalar

Fertile Ceres FP1 ROFS 2 -
Fertile Ceres FP1 CORE -
Fertile Ceres FP1 UDA -
RM 697 - /

Nasıl Yükleyeceksiniz?

• Cihazınızı taktıysanız, Phoneix'in File menüsünde bulunan Open Product'a tıklayın ve RM-697'yi seçin.
  • Connection menüsünden No Connection'u seçin.
  • Flashing menüsünden Firmware Update'e tıklayın.
  • Product Code kısmına, RM-697 CMT ile başlayan öğeyi ekleyin.
  • SW Version kısmında v21.0.003 yazdığından emin olun.
  • Dead phone USB flashing öğesini seçin.
  • Options butonuna tıklayın.
  • Açılan pencerede bulunan ROFS, Core.C00 ve UDA dosyalarını silin.
  • İndirdiğiniz Fertile Ceres UDA dosyasını yüklemek için "Add" butonuna tıklayın, indirdiğiniz Fertile Ceres'e ait UDA dosyasını seçin ve

• Type kısmına "Content", Use-case kısmına ise "Refurbish" i seçin, "OK"e tıklayın.
  • Fertile Ceres ROFS2 dosyasını yüklerken "ADD"e tıklayın ve seçin; type'ı PPM olarak belirleyin, Use-case'i ise Backup/Restore ile Refurbish olarak seçin.
  • Fertile Ceres C00 (core) dosyasını ise seçin, type'ı Image olarak belirleyin, Use-case'i ise Backup/Restore ile Refurbish olarak seçin.
Her şey tamam ise, "OK"a tıklayın ve "Firmware Update" penceresine geri dönün, "Refurbish"e tıklayın. Tıkladıktan sonra bir uyarı gelecek, uyarı geldiğinde; telefonunuzun bataryasını çıkarın, tekrar takın ve dokunmayın. Telefonunuz USB şarj beyaz ekran ile başlarsa ve bilgisayarınızda hiçbir hareketlenme olmazsa bataryayı tekrar çıkarın, takın ve "Kırmızı" yarım saniye kadar basın. Basılı tutmayın. Bu sefer "Erasing..." ve "ASIC CMT" şeklinde ibareler çıkacaktır; telefonunuz flashlanıyor demektir bu.

Telefonunuz açılır ve "Test Mode" ile "Local Mode" çıkarsa sakın dokunmayın geçecektir. "Phoneix Flashing Succeed!" uyarısı gelir ve telefonunuz açılırken "Fertile Ceres" logosunu görürseniz; telefonunuza Fertile Ceres FP1 başarıyla yüklenmiş demektir.

Cihazınızı flashlamadan önce SIM kartını, MicsroSD'yi (Hafıza Kartı) çıkartın. Bataryanız %90 olmalı.

• Beğen
Tepkiler: more than human

punemr123

punemr123

Üye
kardes 5230 da bekleriz

Masterthone

Masterthone

Üye
bunun normal Cfwden ne farkı var şimdi tekrar eskiye dönüldü tek farkı hacklı olması onuda orjinalı üzerinden yapabiliyoruz zaten class2CFW si bundan kat kat güzel ben bir fark göremiyorum

_K@YIP_

_K@YIP_

Üye
    Konu Sahibi
bunun normal Cfwden ne farkı var şimdi tekrar eskiye dönüldü tek farkı hacklı olması onuda orjinalı üzerinden yapabiliyoruz zaten class2CFW si bundan kat kat güzel ben bir fark göremiyorum

Fertile Ceres'in performans CFW'si olduğunu söyleyeyim. Görsel olarak uygulayabileceğimiz neredeyse hiçbir şey yok. Symbian^3 stili portre modunda menü, Nexus tema efektleri görünüm modlarından. Mesajlardaki Conversations eklentisi ekstra uygulamalara bir örnek. Batarya kullanımı, ekran yenileme hızı, sensör hızı, UI ve oyun performansı, müzik çalar heap boyutu, dokunma hassasiyeti, kintetik kaydırma, uygulama heap boyutu, açılış hızlandırması, tarayıcı önbelleğinin e ye alınması, sistem uygulamalarının RAM'i verimli kullanması gibi birçok performans arttırması bulunuyor. Fertile Ceres ile Speedy Go adlı yazılımda C5-03 için rekor seviyelere ulaşılabiliyor. RAMblow ile 65 MB boş RAM'e kadar çıkılabiliyor.

Masterthone

Masterthone

Üye
class 2 de telefon hafızasının boş hali 72 mb tarayıcı on belleğinin c de olmasına rağmen kinetik kaydırmada tema kaynaklı değişkenlik gösterir hiç bir farkı yok mod yapmak isteyen isteyen tema efektinide koyar polarbit falan olsa eyvallah haklısın farkını yokmuş bu cfw dicem ama yok sıradan bir çalışma abartılı c6 port yapılsında görelim tebrik edelim

_K@YIP_

_K@YIP_

Üye
    Konu Sahibi
class 2 de telefon hafızasının boş hali 72 mb tarayıcı on belleğinin c de olmasına rağmen kinetik kaydırmada tema kaynaklı değişkenlik gösterir hiç bir farkı yok mod yapmak isteyen isteyen tema efektinide koyar polarbit falan olsa eyvallah haklısın farkını yokmuş bu cfw dicem ama yok sıradan bir çalışma abartılı c6 port yapılsında görelim tebrik edelim

Sağol Bu Arada Bu CFW yi Erdem Öztürk (Symbian Türkiye) yaptı.

gobbels

gobbels

Üye
Umut benden erken davranmışsın tam konuyu açıyordum başlığı yazdım gördüm konunu :D ben kullanıyorum sorunlar yaşadıkça yazarım umarım WİFİ bağlanma sorununu çözmüşlerdir.

_K@YIP_

_K@YIP_

Üye
    Konu Sahibi
Umut benden erken davranmışsın tam konuyu açıyordum başlığı yazdım gördüm konunu :D ben kullanıyorum sorunlar yaşadıkça yazarım umarım WİFİ bağlanma sorununu çözmüşlerdir.

1 hafta geçmiş :)

sayfer

sayfer

Üye
Flashlama işlemine bir türlü geçmiyor.

bataryayı söküp takıyorum geri başlattığımda bir türlü yüklemeye geçmiyor beyaz ekran geliyor program hata veriyor.

Ne yapmamız lazım?

ayrıca 2. sürüm ne zaman gelecek siz yorumlara bakmayın ağzı olan konuşuyor :d:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt