Fener'in alacağı müthiş solak!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
YsF_90

YsF_90

Üye
    Konu Sahibi
Fener'in alacağı müthiş solak!
Fenerbahçe'nin peşinde olduğu Riera ile ilgili anlatılanlara bakılırsa Sarı Kanarya tam 12'den vurmuş.
"İspanyol yıldızda adeta yok yok... Bilekler yumuşak. Müthiş bir sol ayak. Sürat var, asist var, dripling var, kapalı savunmaları açacak çalımlar var, şut var hatta kafa toplarına bile iyi çıkmak var"

Daha ilk milli maçıydı, 20 metreden kalenin tavanına öyle bir çakıyordu ki Danimarka'ya son nefesini verdiriyordu. Bu adam kim miydi? Geçen yıl
tüm İddialı yorum programlarında anlattığım Espanyol'un prensi Riera idi elbet. İniesta'nın varlığı nedeniyle İspanya'nın sol kanadını ele geçiremeyen adamdı. Sevilla ile 1-1 berabere kaldıkları UEFA maçını statta seyretmiştim. Kontratağa çıkmışlar, topu sol kenarda alıp, 20 metre sürdükten sonra birden içe dönmüş, Alves'in bel kemiklerine tedavi gerektirecek çalımla ceza alanı önüne geldikten sonra meşin yuvarlağı üstelik sağ ayağıyla köşeye çakmıştı.

Espanyol'un iki taktiği vardır İspanya liginde. İster 4-2-3-1 oynayın, ister 4-4-2 orta sahanın sol kanadını ona emanet edin ve korkmayın. 1.87'lik uzun boyuna rağmen süper bir topa hakimiyet gücü var Riera'nın. Korkunç bir adam. Bilekler yumuşak. Müthiş bir sol ayak. Sürat var, asist var, dripling var, kapalı savunmaları açacak nefis çalımlar var, şut var, hatta kafa toplarına bile çok iyi çıkmak var. Hele deplasman maçlarında müthiş bir koz olur takımı için. 'Peki bu adamın hiç eksiği yok mu' diyorsunuz... Var elbet: Sürekliliği yok. Lige fırtına gibi girer, sonra bir süre susar, şaşırtır sizi Riera.

23 yaşında Fransa'nın Bordeaux takımına gittiğinde, tüm UEFA maçlarında gol atmasına rağmen, ligde gol atamayarak beni şaşırttığı gibi... Ama F.Bahçe böyle bir oyuncuyu düşünüyorsa ya Senna transferini bitirip, tek ön liberolu sağa Colin Kazım veya Burak'lı, sola da Riera'lı bir kadro kuracak; 4-1-3-2 oynayıp, Semih ve Güiza'yı beraber kullanıp, Emre'den vazgeçecek (Türkiye liginde) veya Avrupa maçlarında santrforunun birinden vazgeçip, Emre ve Senna'yı çift ön libero olarak kullanıp tek santrfor arkası Colin Kazım, Alex ve Riera'dan oluşan bir 4-2-3-1 oluşturacak demektir...

schumici

schumici

Üye
valla bu olayı ilk defa duydum kardeşim bakalım bakalım bu adam o kadar iyi mi. heberin için çok çok sağolasın kardeşim:oke:

YsF_90

YsF_90

Üye
    Konu Sahibi
valla bu olayı ilk defa duydum kardeşim bakalım bakalım bu adam o kadar iyi mi. heberin için çok çok sağolasın kardeşim:oke:
bende ilk defa duydum hayırlısı olsun bakalım kardeşim.

pesimist_style

pesimist_style

Üye
ewt iyi transferler hala gerekli fenere maldonada gönderilip bu alınabilir... + kezmanda psg ye kiralanmıs..

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
fenerbahcenin kaleye+ sol kanata+ orta sahaya+ forvete acil ihtiyacı var..acık ve net sekılde bu goruluyor;)

umarım alınır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...