Fender, Internette Sörf Yapabilen Gitar Geliştiriyor


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zero

Zero

Üye
    Konu Sahibi
Dünyanın ilk elektrikli gitarını 55 yıl önce piyasaya çıkaran Fender, bilgisayar seven müzisyenler için internette "dolaşabilen" bir gitar geliştiriyor.

E-mail gönderebilecek ve internette sörf yapabilecek gitarın prototipi için yonga üreticisi İntel ile işbirliği yapan gitar şirketi Fender`in, teknoloji harikası enstrümanı binlerce dolar fiyatla piyasaya sürmesi bekleniyor.

İntel şirketinin yetkililerine göre, İntel Concept Telecaster Gitar veya kısaca İntelecaster adı verilecek gitar, müzisyenlerin müziklerini kaydetme ve yeniden çalma veya menajerlerine, grup üyeleri ile arkadaşlarına e-mail yoluyla gönderme olanağı sağlıyor.

Gitarın kasasındaki boşluğa yerleştirilen bilgisayar teknolojisi sayesinde, müzisyenler ayrıca en beğendikleri pasajları internetten indirme, tekrar çalma veya sesi kopyalama olanağına da kavuşacak.

Elektrikli gitarın icadından sonraki bu yeni kuşak gitar, müzisyene bilgisayardan doğrudan çok geniş bir müzik ve ses ortamına ulaşma fırsatı verecek.
(garaj.com)
 
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Gitar çalanlar yaşadı. Aynı şeyi Saz içinde yaparlar inşallah.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt