Federasyon'dan Alptekin açıklaması

 • 22 Mart 2013
 • 440 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. [h=2]Atletizm Federasyonu, Londra Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanan milli atlet Aslı Çakır Alptekin hakkında çıkan doping iddiaları hakkında, ilgili kurullarının masumiyet karinesi ve gizlilik prensibiyle gerekli değerlendirmeleri yaptığını bildirdi.[/h]
  < Resmi açmak için tıklayın >


  Atletizm Federasyonu, Aavrupa Şampiyonu atlet Aslı Çakır Alptekin'in doping yaptığını iddia eden haberler hakkında bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;
  "27 Haziran-1 Temmuz 2012 Tarihleri arasında yapılan Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 1500 metrede altın madalya kazanan akabinde Dünya Dopingle Mücadele Ajansının “ Doping Yoktur” raporu ile devletimiz tarafından ödüllendirilen, daha sonra Türk spor tarihinin en büyük başarılarından biri olan 2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında 1500 metrede birinci olarak bayrağımızı dalgalandıran Aslı Çakır Alptekin, yine Olimpiyatlar sonrası Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin onayı ile verilen “Doping Yoktur” raporu sonucunda devletimiz tarafından bir kez daha ödüllendirilmiştir.
  Türk sporunda çığır açarak rol model haline gelen sporcularımızdan Aslı Çakır Alptekin'in doping ile ilgili tüm prosedürlerden “temiz” çıkmasından aylar sonra medyamızda yer alan doping iddiaları hakkında Federasyonumuzun ilgili kurulları "Masumiyet Karinesi" ve "Gizlilik Prensibi" ile gerekli değerlendirmeleri yapmaktadır.
  Hem dopingle mücadele konusundaki hassasiyetimiz hem de Türkiye’nin gururu olmuş sporcumuzun kişisel hakları konusundaki hassasiyetimiz doğrultusunda konunun yakından ve derinliğine araştırılacağını kamuoyuna duyururuz."
   


  Yazan: Akıncı
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/01/2019 - 23:28