Fatih Terim'in büyük planı belli oldu

Sponsorlu Bağlantılar

RomeusTR

RomeusTR

Üye
    Konu Sahibi
Fatih Terim'in büyük planı belli oldu
Futbol takımının oyun sistemindeki değişikliklerin yanı sıra alt yapıda da yeni bir sayfa açılıyor... Florya’nın fiziki şartlarını düzeltip aile ortamı yaratmak isteyen Terim’in, yabancılardan bazıları ile de yolları ayırması bekleniyor.

Sarı-kırmızılı takımda yeni sezon hazırlıkları ile birlikte çok şey değişecek. Göztepe maçı ile birlikte göreve başlayan Terim, Tudor’un oyun planlarında büyük bir değişiklik yapmadan ufak dokunuşlara imza attı. Deneyimli teknik adam başta Florya Metin Oktay Tesisleri olmak üzere, alt yapıda da değişikliklere imza atacak.
Bunun yanı sıra devre arasında Antalya’da yapılacak kampın sportif açıdan iki farklı özelliği var. Terim öncelikli olarak kendi oyun felsefesine uygun bir takım yaratabilmek için oyuncularını biraz yoracak. Bunun dışında ise kontenjana takılan yabancı oyuncuların bazılarının kadroya dahil olamama ihtimali var. Bu nedenle de Terim’in eleme yapması bekleniyor... İşte dört maddede devre arasında Terim’in yakından ilgileneceği konular. Fatih Terim’in planlarının ilk sırasında hücum anlayışında yapılacak değişiklikler var... Prese dayalı bir oyunun yerleşmesini isteyen deneyimli teknik adamın en çok önem vereceği konu ise oyunu rakip sahaya yıkmak. Igor Tudor döneminde de bu oyun planı ilk 5 dışındaki takımlara karşı uygulanırken savunma güvenliği bu kez daha sağlam tutulacak. Rakip ayırt etmeksizin herkese karşı bu futbolu benimsemek isteyen Terim, Antalya kampında bu yönde oyuncularıyla mesai harcayacak.) Deneyimli teknik adam ne zaman göreve gelse önce Florya’daki sorunları çözmek için adım atmıştı. Bu kez de aynısı uygulanacak. Terim tesislerdeki fiziki sorunları çözmenin yanı sıra takımın tesislerde daha çok vakit geçirmesi, zaman zaman aileleri ile gelmeleri yönünde adımlar atacak. Altyapı özellikle Fatih Terim’in üzerinde hassasiyetle durduğu bir konu. Genç isimlerle A takımı takviye etmeyi planlayan Terim, 2000’ler grubunu da yakından takip ediyor. Bu yaş grubundan en az 3 oyuncuyu A takıma yavaş yavaş monte etmek isteyen deneyimli çalıştırıcı bu oyuncularla yakından ilgilenecek. Terim ayrıca altyapıların da oyun sistemine yapılacak dokunuşlar ile A takım seviyesinde oyun planı ile yola devam etmelerini istiyor. Devre arası kampında bazı isimlerle de yolların ayrılması planlanıyor. Verim alınamayan oyuncuları takasta kullanmak Terim’in ilk planı. Deneyimli teknik adam yabancı sınırlaması nedeniyle de bu alanda hamle yapmak zorunda. Sol beke takviye yapılması planlanırken kadrodan da bazı isimlerin gitmesi artık zorunluluk haline geldi. Carrasso’nun ayrılması neredeyse kesinleşti. De Jong’un da kadroya dönmesi ile birlikte Donk ve Latovlevici sınırda kalan oyuncular şu anda. Bu üçlüden de ancak ikisi kadroya dahil edilebilecek.
 


Üst Alt