Püf Noktası Facebook uygulaması nasıl silinir / kaldırılır


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Android ve iOS işletim sistemli akıllı cep telefonlarınız da Facebook uygulaması nasıl silinir ve kaldırılır merak ediliyor. Facebook silme ve kaldırma işlemiyle ilgili detaylar makalemizde yer alıyor.

Sosyal medya üzerinde en çok tercih edilen ve kullanılan uygulama bildiğiniz gibi Facebook uygulamasıdır. Facebook üzerinden istediğiniz gibi resim paylaşabilir,güncemi takip edebilir yada arkadaşlarınız ile konuşabilirsiniz. Bu özellikle tabiki sadece uygulamanın bir kısmıdır. Eğer sizinde bir facebook hesabınız varsa akıllı telefonunuzun işletim sistemine göre Facebook uygulamasını indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Peki bu uygulamadan rahatsız olduysanız ve artık kullanmıyorsanız telefonunuzdan nasıl silebilir yada kaldırabilirsiniz onu görelim..

Android işletim sistemi kullanıyorsanız
Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda bu işlem için
-Cihazınızın Ayarlar uygulamasını Ayarlar açın.
-Uygulamalar veya Uygulama yöneticisi’ne dokunun.
-Yüklemesini kaldırmak istediğiniz uygulamaya dokunun. Uygulamayı bulmak için ekranı kaydırmanız gerekebilir.
-Yüklemeyi kaldır veya Devre dışı bırak’a dokunun.

İOS yani İphone cihazlarda uygulama kaldırmak için ise
Ana menüden Ayarlar — Genel — Saklama Alanı ve iCloud Kullanımı bölümüne geliniz. Buradan Alanı Yönet seçeneği üzerinden devam ediniz. Buradan silmek istediğiniz uygulamayı seçerek silme işlemini yapabilirsiniz.

Buradan istediğiniz gibi kullanmadığınız İOS uygulamaları kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda hangi uygulamanın ne kadar alan olduğunu da öğrenebilirsiniz.
 
  • Beğen
Tepkiler: Tek Bilgin


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt