Facebook Microsoft'tan bazı uygulamaların mağazadan kaldırılmasını istedi!

Sponsorlu Bağlantılar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Facebook Microsoft'tan bazı uygulamaların mağazadan kaldırılmasını istedi!

Facebook, Microsoft'a bir yazı göndererek Windows Phone Mağazasında Facebook hizmetini kullanan pek çok uygulamanın kaldırılmasını istedi.

Çoğu uygulama için sebep belli; adlarında Facebook kelimesini kullanmaları. Ancak bunların arasında JDB Pocketware'in Social Scout uygulaması gibi bazı saygın geliştiricilere ait listede olmaması gereken uygulamalar da var.

Kaldırılması istenen uygulamaların listesi şu şekilde:

GeliştiriciUygulama Adı
Cat Apps
AnKo Software
Devil70Soft
CruelGames
Blue Monster
FarPost
KittyDev
FlooNetwork
EquesDesign
DeepFrozenApps
Abhijeet Rai
chillware
Paulo Rogério Martins Marques
CambO
wami apps
Orange Developers
JDB Pocketware
Ostrich in Jeans
AnKo Software
Satvik Jagannath
Denham Software Solutions
Soule LReneral
Cat Apps
casaro
ProjektGoteborgApps
DeepFrozenApps
Cat Apps
FlooNetwork
Raju Grewal
micbangkok
FlooNetwork
wami apps
FarPost
CruelGames
Cat Apps
Srikanth A Nair
Mercury Syndicate LLC
Verse Software
SmartCode
mosko.mobi
JDB Pocketware

fk555897

fk555897

Üye
Bu tarz uygulamalar sanırım AppStore'da da var. Ama fazla bir işlevselliği yok.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Listedekiler arasında gerçekten başarılı olanlar var.
Gerçi resmi Facebook uygulaması yenilendikten sonra diğerlerine pek gerek kalmamıştı.:hmmm

hasansen_83

hasansen_83

Üye
Abidik gubidik uygulamarı kaldırsınla ya

ÖEY

ÖEY

Üye
Bence haklı bir istek olmuş tabii resmi uygulamanın yenilenmiş versiyonu çıktığını düşünürsek haklı :) Zaten yukarıda yazılanlar gibi 3. parti uygulamalara facebook gibi gayet kişisel bir uygulamanın giriş bilgilerinin girilmesi bence çok yanlış bir durum. Ben şahsen resmi uygulaması dışında hiçbir uygulamaya bilgilerimi bu şekilde paylaşmam.

tanercoskun

tanercoskun

Üye
Microsoft tarafından geliştirilen Facebook uygulamasında Facebook ekibinin bir katkısı varmı ?
Yoksa eğer böyle bir isteği Microsoft umarım kabul etmez. Bir çoğunu kullanan kişi sayısı yüksek Halen Facebook ve betasını beğenmeyip onları kullananlar var.

Facebook önce kendi uygulamasını koysun :)

PureFood

PureFood

Üye
Facebook şimdi sitem edeceğine zamanında resmi uygulamayı çıkarsaydı şimdi bu kadar türemezdi bunlar.

pirenuri

pirenuri

Üye
Demek ki yeni bir uygulama gelecek gibi

Lumiance

Lumiance

Üye
Bildiğim kadarıyla Microsoft facebookun bir kısmına ortak ve Microsoft tarafından yayınlanan Facebook uygulaması resmi uygulama niteliğinde. Zira wp8 yeni çıktığı zamanlarda facebooktan platform için uygulama geliştirmesini istemişti, Facebook ise bu uygulamayı en iyi microsoftun kendisinin yapabileceğini söyleyerek topu Microsoft'a atmıştı.

kişisel görüşüm olarak kararı oldukça yerinde buluyorum. Çünkü firmalara ait olan uygulamaların üçüncü taraflarca yayınlanması değil, resmi olarak firmaların kendileri tarafından yayınlanması taraftarıyım.

bahtiyad

bahtiyad

Üye
mark zutenbürg (bilerek yanlış yazdım) :aha: ve concon tayfası dünyanın en iyi çalışma ofisi oluşturduğu kadar , bi haftasonu paintball oynamayıp windows phone için facebook uygulaması yazaydı böle tutşmazlardı....şahsen hala facebook next kullnıcısıyım..şu an paralı olmuş..Ben hiç silememiştim beleş güncelleme alıom hala...bakalım durum ne olcek :D :islik

PureFood

PureFood

Üye
mark zutenbürg (bilerek yanlış yazdım) :aha: ve concon tayfası dünyanın en iyi çalışma ofisi oluşturduğu kadar , bi haftasonu paintball oynamayıp windows phone için facebook uygulaması yazaydı böle tutşmazlardı....şahsen hala facebook next kullnıcısıyım..şu an paralı olmuş..Ben hiç silememiştim beleş güncelleme alıom hala...bakalım durum ne olcek :D :islik

facebook jdb'yi de dene çok kıyak inanılmaz işlevleri var :D

bahtiyad

bahtiyad

Üye

Kullanıkren elini sağa sola kaydır hocam farkedersin :)
bu 15. facebook uygulama alternatifim windows phone marketten:naughty:..elimi hertarafa kaydırdım da :aha: fakat loading süresi ve sohbet olayı sabır istiyo..ben facebook orjinal beta tamamlana kadar facebook next ile devam edicem sanırım :hmmm

nanotex

nanotex

Üye
Kaldırsınlar ya. Sonunda facebook ses çıkardı. Adam gibi resmi Facebook ve messenger uygulaması olsun canımı yesin.

Üst Alt