F1 ile ilgileniyorsanız...

Sponsorlu Bağlantılar

Hangisi???

• Ferrari

Kullanılan: 0 0.0%
  • BMW Williams

• Red Bull Racing

• Renault

• Toyota

• BAR Ho

• Kullanılan toplam oy
    1

oteb

Üye
    Konu Sahibi
F1 ile ilgileniyorsanız...
Sırada yarışın İstanbul Park olduğu F1'i seviyor ve takip ediyorsanız acaba hangi takımı destekliyorsunuz? Ayrıca hangi pilota sempati duyduğunuzu yazarsanız sevinirim...

hhzonki

Üye
Michael Schumacher :artı:

slayer

Üye
red bull <_<

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Alonso.. :bravoo:

Quattro

Quattro

Üye
Renault ve Fernando Alonso..... :bravoo: :bravoo: :artı:

keano

Üye
mclaren&#39;dan kimi ve honda&#39;dan button favori pilotlarim....kimi alemin krali ama...seneye V8 olcak arabalar yaa..offf...uzluyom..ya restricted V10 yada V8 olcak...F1 civitti yaa... baska bi organizasyon lazim...

the_patriot

Üye
yeni veliaht button :oke:

MiCoX

Üye
tabiki Hangisi???

Ferrari

slayer

Üye
button&#39;ı unutun bende severdim 2001 de ama
BAR dan ayrılacak gideceği takım BMW&#39;ydi ama dağıldı. yeni sezonda kötü motorla yarısacak
BAR&#39; a geri dönse barichello kaptı koltuğu -doğruysa-

not: sinirliydim "red bull" dedim :rolleyes:

ukalaboy

ukalaboy

Üye
McLaren Mercedes

aliekmel

Üye
renault ve alonso

kenan14

Üye
tabiki

michael schumi

onlinehack

Üye
red bull

DefectoR

15 Yıldır izliyorum ve bu sezon kadar sıkıcı bi sezon görmedim.

raikkonen_1

Üye
belli olmuyo mu&#33; :artı: tabiki MCLAREN.bu arada son dakika gelişmesi :polis: massa Ferrari&#39;de. hayırlı uğurlu olsun.

raikkonen_1

Üye
DefectoR arkadaşım,bence bu sene çok daha heyecanlı geçen seneye göre. ;)

UndeRqRo.uNd

Üye
Originally posted by DefectoR@Aug 4 2005, 01:05 PM
[post=123251]Quoted post[/post]​
:eksi:
bence çok heyecanlıydı :hoho:

ayrıca Reno ;;)

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
Mike hakinen

..::MAFIA::..

..::MAFIA::..

Üye
8) 8) kimi kimi kimi kimi kimi 8) :box: :box:

DefectoR

Originally posted by UndeRqRo.uNd+Aug 4 2005, 04:02 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(UndeRqRo.uNd &#064; Aug 4 2005, 04:02 PM)</div><div class='quotemain'>
Originally posted by DefectoR@Aug 4 2005, 01:05 PM
[post=123251]Quoted post[/post]​
:eksi:
bence çok heyecanlıydı :hoho:

ayrıca Reno ;;)
[post=123365]Quoted post[/post]​
[/b]

<!--QuoteBegin-raikkonen_1
@Aug 4 2005, 03:39 PM
DefectoR arkadaşım,bence bu sene çok daha heyecanlı geçen seneye göre. ;)
[post=123348]Quoted post[/post]​
[/quote]

FAlla şunu söyleyecem, 15 yıldır F1 izliyorum ve 15 yıllık süre içerisinde pistlerin sürüş derecelerinde pek bir fark yok 3-5 saniye ( bu zaman elbetteki motorspoerları için çok büyük bir fark ama ) ama şöyle düşünelim Geçen seneye kadar daha 15. tuda 30 saniyenin üzerinde fark atan Ferrari bu sene 15. Tura gelmeden 30 sn geriyoe geçiyor ki bu da 1 dakikalık bir fark demektir, şimdi şöyle düşünelim Ferrari kendini geliştirmedi geçen seneki hızında kaldı diyelim ve onun dışındaki bütün takımlar da kendini inanılmaz bi derecede geliştirdi ki arada 1 dakikalık farktan bahsediyorum, pekii o zaman neden pistlerdeki tur süreleri hala geçen senekini geçemedi bir çoğu? madem 1 dakika daha da hızlandı bu takımlar o zaman bir pisti ortalamayı baz alarak söylüyorum 1,30 larda değil de 30 saniye de geçmeleri lazım 1 turu...

Şimdi mantıklı düşünelim bunca sene süper bir performans gösteren ve takım anlayışı konusunda kusursuz olan bir ferrari neden bu sene böyle durdu, bu teknisyenlerin, mühendislerin beyni mi durdu? bu takım gelişmedi? ve ya ne bileyim diğer bütün takımlar bunca sene kendini geliştireme di bu sene mi? birden böyle müthiş performans gösterir oldu??? sizce bu mantıklı mı? Yani arkadaşlar demek istediğim şu, Michael Schumacher ve Ferrari nin önü kesildi...

Birn F1 başkanı ama geçen seneye kadar Ferrariyi yavaşlatmak için elinden geleni yaptı ki bu sene de kesti önünü...

Sebep? Ferrari muhteşem bir takım ve muhteşem mühendislere sahip pilotlar keza öyle, daha geçen sene f1 e başlayan biri alonso nasıl oluyo da daha 1 sene sonra şampiyonluk yarışında lider?

Montoya da çok kaliteli ve çok hırslı bir adam, peki bu adam nie şampiyonluk yarışında yok??? Sadece raikonen ve alonso???? daha dünkü çocuklar bunlar, onlardan daha iyi pilotlar var, biraz tarafsız düşünün ve ona göre daha mantıklı bir karar verin arkadaşlar...

Bu sene f1 de f1 e hiç yakışmayan gelişmeler yaşandı? Neden abd grandprisin&#39;de yarışmayan takımlara ceza verilmedi??? F1 yasalarına göre bu takımların ceza alması gerekirdi, madem bu lastiklerin tehlikeli olduklarını biliyorlardı neden getirdiler? Bu takımların sorunu... Hepsinin ceza alması gerekirdi ama neden almadı???

F1 bu sene Türkiye Futbol Ligi&#39;ni geçti, şike hat safhada, amaç ise F1&#39;in seyirci potansiyelini arttırma...

Yoksa yaşayan efsane Schumacheri izleyebildğimiz için kendimizi şanslı hissetmemiz lazım, tıpkı eskiden büyüklerimizim Pele&#39;yi izleyebildiği gibi...