Öneri exe virüsü

Sponsorlu Bağlantılar

yusuf1998x

Üye
    Konu Sahibi
exe virüsü
arkadaşlar her klasörün içinde aynı isimde klasör oluşyor klasör simgesi xp klasör simgesi ile aynı. bu exe virüsünden nasıl kurtulurum ?

ByKatre

ByKatre

Üye
valla çok illet bir virüs o eset ile tara bi onları siler sonra klasörleri winrar ile aç içindekileri kopyala flaşi biçimlendirip geri at :)

yusuf1998x

Üye
    Konu Sahibi
sadece esetle tarasam o virüsleri temizlemezmi. son dediğinizi anlayamadım

ByKatre

ByKatre

Üye
temizler Ama Virüs klasörleri gizler. Eset exe leri Siler ama klasörler gizli kalır

ysfakc

ysfakc

Üye
Eset işinize lazım olanı da silebilir uyarayım dedim.. Bana sorarsanız Kaspersky kullanın.. Sürekli başıma gelir flash belleklerden bulasır genelde eset denemem çünkü çok verimi sildi temizleyemediğini siliyor.. Size tavsiyem kaspersky kullanın kesınlıkle temizler temizleyemese bile sizi silip silmyeceğini sorar ve daha sonra tekrar temızleme de o virüsü temizler.. Esed de veri kaybı yaşarsınız. Ayrıca temizledikten sonra gizli klasorlerın gözükmesini aktif yapın yıne gözükmeyecektir. Klasör seceneleklerınden ''korunan işletim sistemi dosyalarını gizle'' komutunun yanındaki tik işaretini kaldırın o zaman dosyalarınızı görebilirsiniz..

ByKatre

ByKatre

Üye
ben esette sorun yaşamamıştım ama şu an kullanmıyorum linuxa geçtim dert yok :)

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
solucan virüsü bu çok pis birşey

• Beğen
Tepkiler: ByKatre

yusuf1998x

Üye
    Konu Sahibi
evet arkadaşlar herkese teşekkür ederim esetle 2kere tam sistem taraması yaptım sorun çözüldü.

• Beğen
Tepkiler: ByKatre

yusuf1998x

Üye
    Konu Sahibi
klasörler gizliydi

ByKatre

ByKatre

Üye
Ben de onu demiştim klasörleri tek tek yedekle sonra biçimlendirip yeniden at diye :)

KacakMazot

KacakMazot

Üye
Ugrasma dostum. Indir netten "combofix" ucretsiz tara bekle acilsin kapansin nederse yes de tamamdir. Cok kaliteli programdir temizler herseyi ama bu sadece bubdurumlarda tarama ve temizleme icindir eset yada norton gibi anlik koruma saglamaz.

Üst Alt