.exe Formatını .txt Formatına Çevirmeyi Bilen Var Mı????

 • 15 Ekim 2013
 • 973 Okunma
 • 6 Cevap

 1. arkadaşlar bilgisayarda bir virüs yakaladım onu parçalamak istiyorum. Daha doğrusu kodu alacam bilen varsa veya önerisi olan varsa bir yardım etsin
   


  Yazan: Aligzl94
 2. Klasör özelliklerinden 'uzantıları gizle' tiki kaldır. Orada xxx.exe yazar .exe'yi silip txt yapmaya çalış. Yada sağ, tık birlikte aç, metin belgesi. :)
   
  .caner. bunu beğendi.
 3. denedim olmuyor saçma sapan yazılar çıkıyor. İnf dosyası vardı onu yapabildim o da
  [AutoRun]
  Open=SysAnti.exe
  Shell\Open=´ò¿ª(&O)
  Shell\Open\Command=SysAnti.exe
  Shell\Open\Default=1
  Shell\Explore=×ÊÔ´¹ÜÀíÆ÷(&X)
  Shell\Explore\Command=SysAnti.exe
  şu virüsün adı sysanti.exe bu hafıza kartıma girince ismi ×ÊÔ´¹ÜÀíÆ÷(&X) oldu
   
 4. exe dosyalarını mantıklı olarak txt olarak göremezsiniz. reverse engineering yapmanız gerekli, eğer program .net ile yazılmış ise yani microsoft visual studio ile yazılmış ise reflector isimli programla kaynak kodlarına inebilirsiniz tabiki herhangi bir pack işlemi görmemiş olması lazım. pack yapılmış ise yapılan pack cinsini öğrenip (exeinfo gibi bir programla) sonra ollydbg gibi bir programla assembly kod sisteminde pack den kurtarıp bakmanız lazım. ki bir de program .net ile değil de normal c, c++, pascal gibi bir programla yazılmışsa hiç bir şekilde kaynak kodlarına inemezsiniz ancak ollydbg ile assembly üzerinden görebilirsiniz ki zaten assembly iyi biliyorsanız kaynak kodlarına inmiş kadar çözebiliyorsunuz programı.
   
 5. heh tamam kaynak kodlarını görmek istiyorum ben de ama hangisi ile yazıldığını bilmiyorum o kodun. Elimde sadece dev c++ proğramı var şu an
   
 6. yukarıda yazdığım gibi exeinfo programıyla bak bakalım o söyler ne ile yazıldığını yada packli olup olmadığını. ama elinde hangi program olursa olsun visual studio haricinde yazılan programların kaynak kodunu göremezsin. dediğim gibi sadece assembly olarak görüp anlıyabiliyorsan anlarsın yada düzenleme yaparsın.
   
  Aligzl94 bunu beğendi.
 7. teşekkür ederim denicem
   
  darkmaster bunu beğendi.
Yüklüyor...
19/11/2018 - 20:29