evli kadınlar!.. DİKKAT

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
milagros_zuzu

milagros_zuzu

Üye
    Konu Sahibi
evli kadınlar!.. DİKKAT
Aykut IŞIKLAR yazdı... (bugün)

İnternet bağımlısı(!) evli kadınlar!..

Artık polis ve adliye haberleriyle ilgilenen muhabir kardeşlerimde refleks haline geldi. Habere şu üç kelime ile giriyorlar 'internette tanıştığı erkek arkadaşı tarafından...'

Sonra duruma göre devam ediyorlar. Bazen önceki gün Bolu'daki cinayet gibi insanlık dramını yazıyorlar. İnternette yazışırken âşık olduğu adama eşini öldürten iki çocuk annesi... Bazen de bazı şarkıcılara benzeyen sapıkların neler yaptıklarını... Diyeceğim şu internet geldiğinden beri ahlaksızlık aldı başını gidiyor. Kocasını işe gönderir göndermez bilgisayarın başına oturan evli kadınlar var. Akşama dek onlarca hiç tanımadığı erkek ile sanal aşk yaşıyorlar.

Kameralar ile birbirlerinin ne yaptıklarını izliyorlar, canlı yayında sevişiyorlar. Fotoğraf gönderiyorlar, aile sırlarını anlatıyorlar. Büyük aşk yaşıyorlar. Tabii bu kadarla kalmıyor, bir süre sonra görüşmeye de başlıyorlar. Olacak iş değil ama oluyor işte. Anadolu kadını, kocasını aldatıyor. Yakalanıp hayatı ile ödeyen kadınlar da var, evini terk edip yok olanlar da...

Tabii kötü yola düşüp hayat kadını olanlar da. İşin ilginç yanı bu iğrenç toplumsal olgunun eğitim ile ilgisi yok. Hatta tam tersi eğitimli-kültürlü kadınlar daha fena internet bağımlısı...

Mutluluğu internette arayan kültürlü kadınlar... Sabahlara dek arkadaşları ile chat'leşen kolej mezunu kültürlü kadınlarımızı çok görüyorum. Örneğin Facebook adında bir bilgisayar programı var. Yaklaşık 1.5 milyon Türk abonesi var. Kadınların sayısı erkeklerin on misli fazla. Ünlü şarkıcı, artist ve mankenlerin profillerini bunu açıkça gösteriyor. Binlerce kadın peşlerinde. Hepsi de konuşmak, tanışmak, arkadaş olmak ve buluşmak istiyor. Aralarında o kadar çok evli var ki...

Sakın bunları kafadan atıyorum sanmayın. Kendimden biliyorum. Bana bile günde en az 20 evli kadın arkadaş olmak istediğini bildiriyor. Tanımadıklarımı o saniye siliyorum. Kabul edilmeyince sinirlenen hatta küstahça yanıt verenler var. 'Kardeşim benimle ne konuşacaksın?' deyince bozulan kadınlar... Bir görseniz şok olurlar. Stüdyoya gidip pozlar vermişler. Öyle pozlar ki inanamazsınız. İki çocuk annesi Anadolu'da bir kasabada oturuyor, stüdyoda mini eteği ile koltuğa oturmuş, gömleğinin düğmelerini açmış. Dersiniz ki Banu Alkan... Bu kadın ne ister bilmiyorum. Facebook'ta fotoğrafları yayınlanınca ne olur veya kocası görse ne der-yapar bunları da bilmiyorum.

Ama günün birinde bir uyanık chat arkadaşının tuzağına düşeceği kesin. Aynen Bolu'daki cinayet gibi. Adam konuşturmuş konuşturmuş sonra da 'Bana 50 bin dolar vermezsen kocana her şeyi anlatacağım' demiş. Hatta evin kapısına dek gelip masum kocayı öldürmüş. Facebook, MSN gibi arkadaşlık yapılan bilgisayar programlarına meraklı bayanlar... Aman dikkat. O 'çevre geliştirmek' başınıza iş açmasın. Çevre ediniyorum derken başka şeyler edinmeyin. Facebook gerçekten amele yatağı oldu.

diyor kendileri...

fakat iyi yönleride var.
ben ilkolkul arkadaşımı lise arkadaşımı buldum ve görüşüyorum.
internetin faydasıda var zararıda ama kullanmasını bilene.
genel olarak yargılamamak lazım.

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Eeeee zamane kadınları, kızları birbaşka tek eşlilik yetmiyor. ALLAH cümlemizi ıslah etsin ne diyeyim.

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Bu konuda yaşanan sıkıntı o denli büyük ki ne yazık ki zararları yararlarını öylesine aştı ki internetin iyi bir hizmet olduğunu söylemek çok zor...
Ben istediğim anda rönesans zamanı yapılmış bir klasik resme, istediğim an Paganini, Liszt gibi müzisyenlerin yapıtlarına saniyeler içinde ulaşabiliyorum, belki internet olmasaydı hayatımın çok geç dönemlerinde ya tanışabileceğim ya tanışamayacağım tarihi kişileri bilmeyecek, kültür seviyemi arttıramayacaktım...

Ama sizin benim gibi insanların kültür artırması, bilgilenmesi ve sair yararlar terazinin bir kefesinde;
Tüm dünyası yalnızca bir ev olan, eğitim seviyesi son derece düşük (hatta yok) olan insanların eline verilen böyle büyük bir güç sonrası yaşanan cinayetler, aldatmalar, yıkılan yuvalar, yaşanan acılar terazinin diğer kefesinde...

Zaten teknoloji, bilimsel gelişmeler her zaman insanlığın yararına amaçlar için çalışır değil mi arkadaşlar? Teke gibi kokmayalım diye deodorant yaparlar ozonu deler, X ışınını keşfederler 50 sene sonra başınıza atom bombası olarak düşer, cep telefonu yaparlar konuştukça beyniniz yeşerir, önümüzü görelim diye ateşi keşfederler adam gider Roma'yı yakar...

İçinde öyle büyük bir şeytan var ki biz insanoğlunun, elindeki oyuncak büyüdükçe yarattığı korkunçluk da o denli büyük oluyor...

Bazen mağradan hiç çıkmasa mıydık acaba diye düşünüyorum...

milagros_zuzu

milagros_zuzu

Üye
    Konu Sahibi
Bu konuda yaşanan sıkıntı o denli büyük ki ne yazık ki zararları yararlarını öylesine aştı ki internetin iyi bir hizmet olduğunu söylemek çok zor...
Ben istediğim anda rönesans zamanı yapılmış bir klasik resme, istediğim an Paganini, Liszt gibi müzisyenlerin yapıtlarına saniyeler içinde ulaşabiliyorum, belki internet olmasaydı hayatımın çok geç dönemlerinde ya tanışabileceğim ya tanışamayacağım tarihi kişileri bilmeyecek, kültür seviyemi arttıramayacaktım...

Ama sizin benim gibi insanların kültür artırması, bilgilenmesi ve sair yararlar terazinin bir kefesinde;
Tüm dünyası yalnızca bir ev olan, eğitim seviyesi son derece düşük (hatta yok) olan insanların eline verilen böyle büyük bir güç sonrası yaşanan cinayetler, aldatmalar, yıkılan yuvalar, yaşanan acılar terazinin diğer kefesinde...

Zaten teknoloji, bilimsel gelişmeler her zaman insanlığın yararına amaçlar için çalışır değil mi arkadaşlar? Teke gibi kokmayalım diye deodorant yaparlar ozonu deler, X ışınını keşfederler 50 sene sonra başınıza atom bombası olarak düşer, cep telefonu yaparlar konuştukça beyniniz yeşerir, önümüzü görelim diye ateşi keşfederler adam gider Roma'yı yakar...

İçinde öyle büyük bir şeytan var ki biz insanoğlunun, elindeki oyuncak büyüdükçe yarattığı korkunçluk da o denli büyük oluyor...

Bazen mağradan hiç çıkmasa mıydık acaba diye düşünüyorum...

söylediklerine katılıyorum arkadaşım..
suç internette değil insaoğlu bu ne yapacağı belli olmaz.
yeri gelir vezir eder yeri gelir rezil.

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
:):):)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt