eToro Yetkilisi: Kripto Paralar ile Premier Lig Transferleri Yolda!

Sponsorlu Bağlantılar

Sekonet

Sekonet

Üye
    Konu Sahibi
eToro Yetkilisi: Kripto Paralar ile Premier Lig Transferleri Yolda!
Geçtiğimiz Ocak ayında Türk bir amatör futbolcunun Bitcoin ile transfer olmasının ardından, kripto para ile yapılan transferler İngiltere‘nin en üst futbol ligi Premier Lig’e de sıçrayabilir. En azından eToro‘nun İngiltere Müdürü Iqbal V Gandham‘ın düşüncesi bu yönde.

Bitcoin ile Yapılan Premier Lig Transferleri
eToro bu sezonun başlarında yedi Premier Lig kulübü ile ortaklık imzaladığını duyurmuştu ki bunların arasında eski şampiyonlar Leicester City ve Tottenham Hotspur da yer alıyor. Ortaklık imzalanan her bir kulüp eToro reklamı yapma karşılığında belirli sponsorluk kazançları elde etmekte ve görünüşe göre kripto para ile kulüplere yapılan ödemeler ciddi bir yol kat etmeye başladı bile.


Gandham‘ın aktardığına göre söz konusu kulüpler Blockchain teknolojisinin getirebileceği yenilikleri öğrenme ve bunları uygulama konusunda da oldukça istekli.

”Bence altı ile on iki aya arasında bir oyuncununu tamamen Bitcoin ile ödenen bir transfer gerçekleştirdiğini göreceğiz.”

Gandam bunun yanı sıra kripto paraların kulüpler için anında yapılan ödeme, tek bir para birimi kullanımı ve arttırılmış şeffaflık gibi artılar sunduğunu da aktardı.

2018 yılının Ocak ayında yapılan ve yarısı Bitcoin yarısı TL ile ödenen transferin öne çıkan ismi ise Ömer Faruk Kıroğlu olmuştu. Amatör kümede yer alan Harunusta Spor Kulübü transfer için 0,524 BTC ile2.500 TL de peşinat ödemişti.

Koinbulteni
 


Üst Alt