Erzurum Fıkraları..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Erzurum Fıkraları..
ELEYSE NİYE DURDUN

Erzurum'lu bır hanım telaşla koşarak Beledıye otübüsünü durdurmaya uraşıyor.Halk ıslıklıyor,Şoför acı bır frenle duruyor : Kadın .: " Gardaş bu otübüs ılıceye gıdır mı? Şoförün canı burnunda ,araba dolu,zor durmuş,kızgınlıkla " hayır bacı getmez "

Kadın: " vış devamsız eleyse nıye durdun ! "

GAYNIMGİLE GİDİREM

Trafik lambaları şehre yeni konulmuş.Trafik polisi kırmızı ışıkta geçen Teyzeye çıkışıyor " Teyze teyze dur nereye gidiyorsun " Teyze çok kızgın cevap veriyor : " Erimden izin almışam gaynımgile gidirem sene ne ??"

DALIZA GUDİK DIRMANİR

Omuzları tilki kürklü bir hınımefendi Cumhuriyet caddesinde yürürken Dadaş yanına gelip şöyle diyor :

- Baci ,baci dalıza gudik dırmanir
Hanım kızgın kızgın
-Git işine kardeşim,ne dalı ne gudigi diye dadaşı tersliyor.
Dadaş cevap veriyor :
- E Benene kıtlarsa seni kıtlar !

ERZURUM'LU ÖĞRENCİNİN SÖZLÜ SINAVI

Erzurum lisesinde Erzurum'lu Öğretmen ,Erzurum'lu öğrenciyi sözlü sınavı yapıyor : -Arhadaçi -Buyur hocam neci? -Adın neçi? -Mehmet Zeçi -Numaran neçi? -içiyüz içi -Memleçetin nereçi? -Erzürümün içi -Soriyi bilirmisen peçi? -Hocam sori neçi ? -Erzürümün nüfüsi neçi? -Hocam bilmemçi -Eleyse otur içi -hocam neyettimçi?

BİZİ EŞŞEK SANSINLAR

Üç tortumlu gece mezarlığın yanından geçerken birisi korkmuş:

- Ula biz buradan geçerken ölüler hortlarsa ne ederük?
- Diğeri ,,elhemi bilirmüsen
- Olabilürdim ama korkudan unuttum
- Ele ise ne edek
- En eyisi elerimizi yere koyup yürüyek,bizi eşşek sanıp bir şey etmesinler !

FARZET Kİ ÖKÜZLER YİYİR

Erzurum'da birisi tanıdık bir köylü dostuna misafirliğe gidiyor,Köylü ev sahibi izzet ikramda bulunuyor,Yemekten sonra misafirin önüne bir kalbur yer elması koyuyor.Bu kadar çok ikramdan mahcup olan misafir : -Ağa ne zehmet ettin,bunlara ne lüzum vardı der.Ağa ;

- Ne zehmeti efendi farzetki müsürlüğe tökmüşem öküzler yiyir !

ERZURUMLU BERBER

Erzurumlu bir berber müşterisini traş ediyor.Bir hemşehrisi uzaktan hal hatır
soruyor:
-Yusuf emi neeeeeeydirsen ?
-Neydim dadaş,ahşama gadar it gırhıram!
( İt gırhmak'ın diğer bir anla mı da işsizlikten sinek avlamaktır.)

FAYTONUNA BİNEBİLİRMİYİM

Gürcükapıda faytonculuk yapan hemşehrimize çok kibar bir beyefendi yaklaştı : -Beyefendi binebilirmiyim?
-Tabi beğ diyen faytoncu kendi kendine şöyle konuşuyor :
- Ola ne adamlar var hem parasini verir hem binebilirmiyem diye sorir ,parasini verdıhtan sora teyyareye bile binersen ! Payton neçi ?

KALIP GİBİ TEZEKLER

Erzurumu gezen turist kenar semtlerdeki tezek kalaklarını gösterip sormuş : -Bunlar nedir nasıl yaparsınız ? -Bunlara tezek derler,hayvan dışkısıdır,kışın yaharıh.. -Demek sizin hayvanlar böyle kalıp gibi yapıyorlar!

KOCALARIN SAYISI

Çocuk anasına sormuş
-ANA doğru söyle kaç kocaya vardın?
-Nebilim sayisini unuttum oğul
-Sen söyle ben sayarım
-Ali, Veli,Durali,on da ondan ileri,turp satan,pambuh satan,bir de rehmetlik atan..Kaç etti

ERZURUM USULÜ AEROBİK

-Ecilin,ecilin-Öne ecilin ,eycemen ecilin
-Sağa büçülün,bir içi üç
-Sola büçülün bir içi üç
-şimdi tiçilin !

DAMIM SİTAVUH KÖYÜNDE

Erzurum'lu İstanbu'da gezerken hele bir diskoya uğrayayım demiş ama,kapıda
- Damsız girilmez yazıyor. Yaklaşıp kapıdaki görevliye ısrar etmiş :
- Gardaş benim damım Erzürüm sıtavuh köyünde,altına gındillik tahim burya mi getirim!

GECE YEDİĞİN BALDI,ŞİMDİ ...HU YEDİN...

Erzurum zenginlerinden birisi misafirleriyle gece ahbaplık yapıyordu.Sabaha yakın,hava soğuk,hizmetkarlarından Hasan'ı çağırıp :
-Hasan rakımız bitti,git biraz rakı getir diye talimat vermiş. Hasan zemheri ayazında paytona atlayıp gölbaşında rakıyı alıp gelinca ağa keyfe gelip;
-Hasan eferim,sabah hatırlatta birkaç kuruş vereyim,bir at bir araba alda kendi işini kur , demiş. Sabah Hasan konağın önünde Boyunun bükmüş beklerken ağa dışarı çıkmış,Hasan'ı görmüş " Hasan sabah sabah ne kesmişsen gapıyı,işin gücün yohmu " diye çıkışmış.
-ağa gece bana söz verdin,para verecektin ki at arba alayım,işimi kurayım!
-itoğlu it ne sözü,sarhoş sarhoş bir p...h yemişim,sen de ninamışsan.

- Yoh ağa yoh gece sarhoş sarhoş yediğin baldı, asıl p....hu şimdi yedin !!!

onanat26

onanat26

Üye
Çok komikler ya.. :kop:

hidayet

hidayet

Üye
güzel sağolasın :D

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
:kop:

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
Süper :kop:

fcinar53

Üye
çok iyi demekki lazdan başka gülüneceklerde varmış :kop: :kop:

tatar_ramazan

tatar_ramazan

Üye
cok komiklermis :D

climax

Üye
Kod:
Erzurum'lu bır hanım telaşla koşarak Beledıye otübüsünü durdurmaya uraşıyor.Halk ıslıklıyor,Şoför acı bır frenle duruyor : Kadın .: " Gardaş bu otübüs ılıceye gıdır mı? Şoförün canı burnunda ,araba dolu,zor durmuş,kızgınlıkla " hayır bacı getmez "

:haha: :haha: :haha:

cumcum23

Üye
höhöhö bunlar da güzel olmuş ama ben daha düzgün fıkraları seviyoom ıhıhıhı :box: :box: :box:

rapci_cariye

Üye
:artı:

useless84

Üye
gercekten guzeller :D

Caine

Caine

Üye
ELEYSE NİYE DURDUN

:DD :DD süperdi :DD

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt