Ersan'dan Beşiktaş taraftarına mesaj

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
Ersan'dan Beşiktaş taraftarına mesaj
Beşiktaşlı Ersan Gülüm Lig Tv’ye verdiği özel röportajda, son haftalarda öne geçilen maçlarda yaşanan sürpriz puan kayıplarından, özel yaşamındaki evlilik hazırlığına bir çok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.

- Çalışmalar nasıl gidiyor? Maçlar, antremanlar... Son maç gol de attın, moralin yerinde neler söylemek istersin?
''Öncelikle bir şey demek istiyorum. Son günlerde benim hakkımda gerçek dışı haberler çıkıyor. Bu haberleri doğru bulmuyorum. Neticede üzücü bir şey olmayan şeyler söyleniyor... Dışardaki insanlar bakarken başka gözle bakıyor. Beni öyle görmesinler, ben gerçekten doğru düzgün yaşayan bir insanım.''

- Gece hayatı haberleri mi?
''O haberler doğru değil, ailem benim nasıl yaşadığımı çok iyi biliyor. Ailem bana arkadaşlarımla vakit geçirmemi ve onlarla yemek yememi söyler. Ancak, ben idman sonrası direk eve gelirim. Film ya da dizi izlerim, ailemle vakit geçirmeyi seviyorum. Ailemle beraber olmayı seviyorum. Bu haberler hem beni hem ailemi üzüyor. Doğru olmayan haberler yansıdığı zaman insanlar beni farklı görüyor. Hem ben hem de kulüp açısından kötü oluyor. Bunları söylemek istedim.''

''GOL ATTIM AMA...''

- Son maç çok güzel bir kafa golü attın, bu sezon ilk golünü attın, neler söylemek istersin? Ziraat Türkiye Kupası'nda yine bir kafa golü atmıştın. O golü de ön direkte atmıştın.
''Bazen ben, bazen Sivok ön direkte bekliyor, o gün şans bana geldi. Manuel Fernandes çok güzel serbest atış kullanıyor, ben ön direğe koştum, iyi bir tahminle güzel bir gol attım. Ama galibiyet olmadı. Maçtan sonra da sevinemediğimi dile getirdim.''

- Turgut Turen'den bahseder misin?
''Avustralya'dan bir amcam, küçüklüğümde oynarken hep benim maçlarımı izlemeye gelirdi. Oğluyla aram çok iyiydi. Arkadaşım ne zaman babasıyla maçıma geldiyse ben gol atmışımdır. Babam söyledi, Turgut amcamın geldiğini ve benim maçımı izleyeceklerini öğrendim. Ben de Turgut amcama dedim ki “Sen bana uğurlu geliyorsun, ne zaman maçıma geldiyesen ben gol atmışımdır'' Gölü attıktan sonra devre arasında formamı amcama verdim. Annem biraz üzüldü, formamı o istiyordu. Annemle eve gelince biraz bu yüzden tartıştık tabi bu işin şakası. Babam da İnönü Stadı’ndaydı o da gururlandı. İlk golümü attım, duygulandım ve bunu siz de gördünüz. Yaşadığım sakatlıklar, Karabük maçında yaşadıklarım ve kendimi artık ispatlamam lazımdı. Ve bunu yaptığımı düşünüyorum.''

- Ersan Gülüm, yüzde yüzüyle mi oynuyor? Yoksa daha tam seviye ulaşmadı mı?
''Yüzde doksan diyebiliriz.''

- Kaç maç sonra tam seviyeye ulaşır?
''İnşallah oynarsam Sivasspor maçında o seviyeye ulaşırım.''

''GARİP POZİSYONLARDAN GOL YİYORUZ''

- Son karşılaşmalarda özellike bu sezon öne geçtiğiniz maçlarda puan kaybetti Beşiktaş, 15 puan kaybetti. Eğer bunlar olmasaydı şu anda liderdi Beşiktaş, neler söylemek istersin? Niye skoru koruyamıyorsunuz?
''Galatasaray maçını derbi olduğu için kenara koyabilirz. Ondan sonra Bursa, Eskişehir, Karabük, İstanbul B.B ve son maç olarak Gaziantepspor. Bunlar çok garip bana komik geliyor şu an. Çok tuhaf artık cevap veremiyorsun hepsi üst üste geliyor. Ne cevap vereceğimizi biz de bilmiyoruz. Sonuç olarak biz de farkındayız rakip 10 kişi ve 1-0 öndeyiz. Gaziantepspor maçında takım çok güzel oynadı. Pres yaptık, hücum hattı iyiydi. Son dakikalarda garip pozisyonlardan gol yiyiyoruz.''

''ÇOK İYİ NİYETLİYİZ''

- Beşiktaş bu sezon sadece üç maçta gol yememiş, ofansı çok seviyorsunuz, takım halinde golü düşünüyorsunuz. Neden arkalarda boşluklar oluyor ve takım savunmasını iyi yapamıyor?
''Dediğin gibi, çok iyi niyetli bir takımız. Çok iyi diyalog kuruyoruz. Çok iyi düşündüğümüz için bazen oyunu soğutmak için bazen yere yatarsın, kramp girdi gibi bir şey yaparsın ya da hocaya beni değiştir yaparsın, biz bunu yapmıyoruz. Oyunu soğutmuyoruz, Bunlar futbolun içinde olan şeyler. Kazanmak istiyorsan elinden gelen her şeyi yapmak zorundasın. Bu bir eksik.''

- Kendi sahanızda zorlanıyorsunuz...
''Hep kendi sahamızda berabere kalıyoruz.''

- Taraftar baskısı oluyor mu?
''Taraftar baskısı olmuyor. Çünkü, onlar bizi hep destekliyor. Onlar bizi hep iyi niyetle destekliyor. Onlar da bazen sabırsızlanıyorlar. Çünkü, maç 1-0 hemen 2-0 olmasını istiyorlar. Fakat son maç da bunu yapabilirdik. Onu yapsaydık şu an farklı şeyler konuşuyorduk.''

SAKATLIKLARI ŞANSSIZLIĞA BAĞLADI

- Son zamanlarda sakatlık çok yaşanıyor ve uzun zamanlı oluyor. Bu Beşiktaş'ın başına geldi bu sıra, bunu nasıl değerlendirirsin? Sorun nerde?
''Ciddi sakatlıklar diyelim, İsmail Köybaşı, Mustafa Pektemek, Uğur Boral. Almeida ve Dentinho daha kısa dönemli sakatlıklar. Çapraz bağ sakatlığı geçiren futbolcular için tam bir şanssızlık diyebiliriz. Uğur Boral evli, Mustafa Pektemek ailesiyle yaşayan birisi ve İsmail Köybaşı da öyle biri. Haberlerde genelde kötü yaşayan insanlar sakatlık geçiriyor diyorlar, ama bu saydığım insanlar düzgün yaşayan insanlar. Bunlar futbolda olan şeyler. Bu sene şanssız bir takımız.''

- Başkan Fikret Orman ile Denizli'de yaptığım röportaj da aynen şu ifadeleri kullandı; ''Sakatlık konusuyla o kadar ilgileniyorum ki yakında doktar olacağım'' dedi
''Olabilir. Sakatlık yaşayan insanların çoğu düzgün yaşayan insanlar. Ailesiyle yaşayan futbolcular bunlar. Futbol da böyle olaylar oluyor.''

''ŞAMPİYONLUK ŞANSIMIZ...''

- Bu sene şampiyon olabilir misiniz?
''Liderle aramızda 7 puan var, önümüzde maçlar da var, tabi olabiliriz.''

- Takımın inancı var yani...
''Var tabiki. Bu şanssızlığı üstümüzden atarsak olabilir ve her şey çok farklı olur.''

- Bundan sonra hangi maçlar şampiyonluk yarışını etkiler?
''Her maç.''

- Samet hocanın “3-4 hafta üst üste kazanırsak lider oluruz, 6-7 maç üst üste kazanırsak şampiyon oluruz” sözleri için ne diyeceksin?
''İnşallah.. Samet hoca bu ligin en tecrübeli isimlerinden biri yani, o daha iyi bilir. Öyle diyorsa doğrudur. O bir şey bildiği için öyle konuşuyor. İnşallah dediği gibi olur, üst üste galibiyet serisi yakalarız. Çünkü, daha genciz ve futbol oynamayı seviyoruz. Üst ste kazanırsak, ortam daha iyi olur. İnşallah öyle olur.''

- Oğuzhan Özyakup’la Play-station maçları nasıl gidiyor?
''Biraz ara verdik. Çünkü, onun annesi geldi ve onunla vakit geçiriyor. Ben de kendi ailemle vakit geçiriyorum. Kampa erken gireceğiz ve kamp süresinde oynarız.''

NİANG YORUMU

- Niang için ne dersin?
''Çok güçlü, birebirlerde omuz omuza mücadelelerde omuz attığı zaman dengem bozuluyor. Niang, tecrübeli biri, yaşına bakmamak lazım. Aynı bizim gibi çalışıyor. Kondisyon olarak biraz düşük, ama bu her idmanda toparlıyor. Her idman daha iyi oluyor. Son maçta gayet iyi oynadı.''

- Galatsaray-Schalke 04 maçı var. Bu maç Türkiye için çok önemli bir maç, herkes Galatasaray'ın tur atlamasını istiyor. Neler söylemek istersin? Nasıl değerlendirmek istersin?
''Türkiye'yi temsil ediyorlar, onlara başarılar dilerim. Ülke olarak diğer ülkelerle puan farkımızın açılmaması için önemli bir mücadele. İnşallah tur atlayıp Türkiye'yi daha iyi temsil ederler.''

BEŞİKTAŞ TARAFTARINA MESAJI

- Son olarak söylemek istediğin bir şey var mı?
''Beşiktaş taraftarı inancını yitirmesin. Gerçekten elimizden geleni yapıyoruz. Bu sene çok iyi bir oyuncu grubumuz var. Tabi ki istemediğimiz puanlar kaybettik, ama bunları telafi edebiliriz. Zorlu Sivas deplasmanından 3 puanla dönersek her şey düzelir.''

- Evlenmek istiyorsun, evdekiler sana baskı yapıyor mu?
''Annem ve babam baskı kuruyor. Hele ki dedem, “Artık torunum düğününde dans etmek istiyorum” diyor. İnşallah... Kısmet, ailem araştırıyor. ''

- Bakıyor musun adaylara?
''Annem bakıyor. Ben de bakıyorum.''

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt