ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatası çözümü nasıl yapılır?


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatası alıyorum. ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatasının çözümü nedir ve nasıl düzeltilir detaylar makalemizde.

Eğer DNS olarak Google DNS'leri kullanıyorsanız (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) ve Google Chrome internet tarayıcısı kullanıyorsanız bu sorunla karşılaşıyorsunuz. Farklı DNS sunucuları ile bu sorun yaşanmıyor.

Open DNS kullanabilirsiniz:

208.67.222.222

208.67.220.220Son zamanlarda karşılaşılan Google Chrome ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatası google ve Chrome ikilisi birlikte kullanıldığında ortaya çıkan geçici bir sorun.

Google Chrome Sürüm Sürüm 33.0.1750.146 m kullanan tarayıcılarda karşılaşılıyor.

Google Chrome sürüm Sürüm 33.0.1750.146 m üzerinde bulunan bir bug yani yazılım hatasından kaynaklanıyor ve SSL kullanan, Youtebe, Gmail, gibi pek çok serviste karşınıza çıkabilir.

Muhtemelen bir sonraki Google Chrome sürümünde sorun düzelecektir.

SSL bağlantısı hatası
Sunucu ile güvenli bağlantı kurulamıyor. Bu durum sunucuyla ilgili bir sorundan kaynaklanabilir veya sahip olmadığınız bir istemci kimlik doğrulaması sertifikası gerekiyor olabilir.

Hata kodu: ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR
hatası örneğin google.com'a girmek istediğinizde ikinci denemenizde ortadan kalkacaktır.

Yazılımsal olarak şu aşamada yapabileceğiniz bir şey yok. Firefox gibi farklı bir tarayıcı ile SSL kullanan sitelere girmeyi deneyebilirsiniz.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt