Erdoğan: Suriye'den gelen her tehdide karşılık vereceğiz

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
    Konu Sahibi
Erdoğan: Suriye'den gelen her tehdide karşılık vereceğiz
Erdoğan açıkladı: TSK'nın angajman kuralları değişmiştir. Suriye sınırında yapılacak tüm ihlallere karşılık verilecektir.

Başbakan Erdoğan, bugünkü grup toplantısında Suriye krizinin ardından önemli mesajlar verdi. Erdoğan'ın açıklamaları Arapça ve İngilizce olarak da canlı yayınlandı. Başbakan'ın konuşmasını France 24 Kanalı ve El Cezire naklen yayınladı. Erdoğan konuşmasında çok sert mesajlar verirken, "TSK'nın angajman kuralları değişmiştir. Suriye sınırında yapılacak tüm ihlallere karşılık verilecektir " dedi.

Başbakan, ayrıca "Türkiye olarak elbette savaş çığırtkanlarının tuzağına düşmeyiz. Ancak uluslararası sularda uçağımıza yapılan saldırı karşısında susacak, tepkisiz kalacak bir ülke değiliz" dedi.

İşte Erdoğan'ın o sözleri..
ALTINI ÇİZEREK SÖYLÜYORUM: ULUSLARASI SULARDA VURULDU

Bildiğiniz gibi 22 Haziran 2012 tarihinde Suriye'nin 13 deniz mili açığında, uluslar arası hava sahasında RF-4 uçağımıza saldırı düzenlendi, uçağımız Suriye karasularına düştü.

Altını çizerek söylüyorum. Suriye kara sularında uçağımız vurulmamıştır, uluslararası sularda vurulmuştur. Bunun bilinmesi lazım, bunu saptırma gayreti içinde olan içeride ve dışarıdakiler var. Pilotlarımıza yönelik başlattığımız arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyoruz.
TÜRKİYE'NİN GAZABI ŞİDDETLİDİR

Şu noktanın altını kalın çizgilerle çizmek istiyorum. Türkiye'nin dostluğu ne kadar değerliyse, herkes bilsin ki Türkiye'nin gazabı da o kadar şiddetlidir.

Yumuşak başlılığımız uysal koyun olduğumuz anlamına gelmez. Bu birilerini aldatmasın. Sağ duyulu olmamız acziyet gibi algılanmasın. Ben burada tarihimden aldığım güçle, ecdadımdan aldığım mirasla konuşuyorum. Bin yıllık bir devlet geleneğine sahip olan Türk milleti tarihin akışını değiştirmiş bir millettir. Burada da kimseye tarih dersi verecek değilim. Biz tarihi yaparız, onu kimin yazacağına kimin okuyacağına ders alacağına karışmayız.
TSK'NIN ANGAJMAN KURALLARI DEĞİŞTİ

Bu saldırının Suriye tarafından kasıtlı olarak yapıldığına dair bilgilendirme çalışmalarımız devam etmektedir. Buradan tüm dünyaya açık açık şunu ifade ediyorum. Türkiye yerini zamanını ve yöntemini kendisi tayin ederek, bu haksızlığa karşı uluslararası hukuka dayalı haklarını kullanacak ve gerekli adımları atacaktır.

Biz Suriye yönetiminin kendi halkı için bir tehdit haline geldiğini görüyoruz. Ama bu son olay Esed yönetiminin Türkiye'nin güvenliğine de açık tehdit haline geldiğini ortaya koymuştur. Artık yeni bir aşamaya geçilmiştir.

TSK'nın angajman kuralları artık yeni aşamaya göre değişmiştir. Suriye'den Türkiye sınırına yaklaşan her askeri unsur bir tehdit olarak değerlendirilecek ve askeri tehdit olarak hareket edilecektir. Buradan Suriye rejimini bir hata yapmaması ve Türkiye yönetimini sınamaması yönünde uyarıyoruz.
SAVAŞ ÇIĞIRTKANLARININ TUZAĞINA DÜŞMEYİZ

Türkiye Cumhuriyeti ne yaptığını da ne yapacağını da gayet iyi bilmektedir. Türkiye olarak elbette savaş çığırtkanlarının tuzağına düşmeyiz. Ancak uluslararası sularda uçağımıza yapılan saldırı karşısında susacak, tepkisiz kalacak bir ülke değiliz. Uluslararası hukuk çerçevesinde bu hadisenin üzerine kararlılıkla gideceğiz. Suriye halkı bizim kardeşimizdir, Suriye halkı bu eli kanlı diktatörden kurtuluncaya kadar Türkiye onlara her türlü desteği verecektir. Buradan Suriyeli kardeşlerimizi yeniden selamlıyorum, muhakkak ki Allah'ın yardımı yakındır.

-efşan

-efşan

Üye
TSK'nın angajman kuralları artık yeni aşamaya göre değişmiştir. Suriye'den Türkiye sınırına yaklaşan her askeri unsur bir tehdit olarak değerlendirilecek ve askeri tehdit olarak hareket edilecektir. Buradan Suriye rejimini bir hata yapmaması ve Türkiye yönetimini sınamaması yönünde uyarıyoruz.
SAVAŞ ÇIĞIRTKANLARININ TUZAĞINA DÜŞMEYİZ
:oke:

yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
    Konu Sahibi
bencede konuşmada en etkili yer orası

Enes

Enes

Üye
hadi bakalım vurcak mıyız yaklaşınca çok çok merak ediyorum

yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
    Konu Sahibi
öyle olacak galiba

-efşan

-efşan

Üye
Türkiye Cumhuriyeti böyle konuşsa da vurmaz gibime geliyor.

yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
    Konu Sahibi
haklısın

Enes

Enes

Üye

Bizler merhametli insanlarız. ''Şuçu Günahı Olmayan'' insanlara şiddetle yaklaşmayız.
Tarihimiz de bunu gösteriyor. Yazılacak olan tarihimiz de bunu gösterecek.
evet orası öyle de. sürekli bizimle dalaşıyorlar

-efşan

-efşan

Üye

evet orası öyle de. sürekli bizimle dalaşıyorlar
Güler yüzümüze aldanıp cesaretsiz sanıyorlar bizleri. Kısacası korkak, sineye çekilmiş sanıyorlar.
İlk olayın ardından ''Yetmiş Milyon Yürek'i ''Tek Yürek'' halinde görünce mecbur geri vitese takıyorlar.

Enes

Enes

Üye

Güler yüzümüze aldanıp cesaretsiz sanıyorlar bizleri. Kısacası korkak, sineye çekilmiş sanıyorlar.
İlk olayın ardından ''Yetmiş Milyon Yürek'i ''Tek Yürek'' halinde görünce mecbur geri vitese takıyorlar.
şüphe yok ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...